Skocz do zawartości

Inwestycje, kredyty na 500 lat ogolnie liczymy pieniazki


michal

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 11.09.2024 o 13:10, Artur_K napisał(a):

 

Lokata Plus (vwfs.pl)

 

od 90-179 dni 6,5% - oprocentowanie stałe

od 180-269 dni jest również 6,5%, ale to jest zmienne korygowane co kwartał

 

 

Panowie nigdy jakoś nie zakładałem tych kąt pod lokaty ale chyba zacznę się bawić tak częścią tej bieżącej nadwyżki.

 

Tylko pytanie techniczne. Rozumiem, że potem bez problemu mogę zamknąć takie konto, nie będą mnie Niemcy „bili” w sensie jakąś opłatą za szybkie zamknięcie itp.? 

Odnośnik do komentarza

Zamknięcie konta to zwykle kwestia jednego wniosku, ale oczywiście wszystko zależy od konkretnej oferty konkretnego banku.

 

Natomiast często te konta są zupełnie bezplatne, więc tak mogą sobie wisieć latami i czekać ewentualnie na kolejne promocje. :) Ja póki co zamykałem tylko jedno, bo miało opłatę za kartę, a bez karty nie dało się go otworzyć, a kilka innych sobie trzymam. :D

Odnośnik do komentarza
12 godzin temu, balon napisał(a):

opłatą za szybkie zamknięcie

 

Nie do końca wiem czy o tym samym myślimy, ale tak. Konta masz różne rodzaje, są oszczędnościowe, są takie tylko do obsługi lokat itd. Z reguły wszystkie z tych kont są darmowe i jeżeli akurat nie zakładasz tam lokaty to sobie czeka i jeść nie woła, a dobrze mieć w 2 czy 3 bankach założone, żeby wachlować swoimi środkami bo najatrakcyjniejsze promocje są na nowe środki, więc jak chce zarobić się więcej to trzeba kombinować i zakładać lokaty raz tu raz tu.

 

Inną kwestią jest zamknięcie lokaty przed czasem, czyli założyłeś lokatę na okres 6 miesięcy, a po 4 miesiącach potrzebujesz tej kasy, to zrywasz lokatę i w większości przypadków dostaje to co zainwestowałeś, bez żadnych odsetek. Wyjątkiem jaki spotkałem jest ta oferta vwbanku tam gdy zerwiesz przed czasem, otrzymujesz 50% wypracowanych odsetek.

Inaczej jest w przypadku kont oszczędnościowych, tam masz jakieś oprocentowanie (z reguły niższe niż na lokacie), ale odsetki liczone są na bieżąco więc stan rachunku może być płynny, możesz dopłacać, wypłacać a zarabia to co aktualnie jest na koncie. 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...