Skocz do zawartości

Inwestycje, kredyty na 500 lat ogolnie liczymy pieniazki


michal

Rekomendowane odpowiedzi

23 minuty temu, [InSaNe] napisał(a):

Lepsze to niż to konto w Velo?

 

No ale co znaczy lepsze. Masz podane oprocentowanie, wiesz czym się różni lokata od konta, wiesz ile wyciągniesz odsetek po pół roku to dobierz pod swoje potrzeby :dunno: Jak chcesz zamrozić kase na pół roku, a nie trzeba dodatkowo zakładać tam zwykłego konta rozliczeniowego w pakiecie, to otworz lokatę. Jak chcesz mieć możliwość dokładania/wyjmowania kasy i oglądania odsetek pierwszego dnia każdego miesiąca to konto oszczędnościowe.

Odnośnik do komentarza

Jak się jest nowym klientem to spoko, ale mi po ponad roku (i to tylko na nowe środki) proponują trochę mniej niż normalnie na wszystko oferuje Toyota. :reggie:

 

Velo w nowej edycji promki 5,8% na nowe środki na 3 miesiące do 300k, Toyota 5,85% do 400k bez dodatkowych ograniczeń, oprocentowanie oparte o wibor 3m.

 

Ale jak już kiedyś pisałem, na duży plus Velo wypada nowoczesna aplikacja. Bardzo przyjemnie się obsługuje wszystko.

Edytowane przez LeifErikson
Odnośnik do komentarza
9 godzin temu, Yakubu napisał(a):

A co jest nie tak z kontem w Velobanku?


Wiadomo oszczędnościowe ma tą zaletę, że można dopłacać i wypłacać. Jeżeli ktoś potrzebuje obracać pieniędzmi w trakcie to wyjścia nie ma. Dla mnie lokata to proste i przejrzyste

warunki. W Velo mam konto coś tam chwilę trzymałem ale zniechęciły mnie te wszystkie punkty regulaminu. Głównie chodzi o 6 i 7.

IMG_5439.thumb.jpeg.2c13b97ad9ad1551722e1c7be7844f27.jpeg

 

7 ok, trzeba pamiętać i płacić kartą kilka razy w miesiącu, ale 6? Oferta promocyjna jest na nowe środki, regulamin nie wyjaśnia czym są nowe środki itd. Strasznie to zakręcone, miałem tam pieniądze a w pewnym momencie nie wiedziałem nawet ile zarabiają. Na lokatę wpłacam i zapominam na 3-6 miesięcy. 
Wynika to pewnie z braku doświadczenia. Wolę po prostu prostsze rozwiązania.

Odnośnik do komentarza

W aplikacji jak wejdziesz w EKO, to wciśnij szczegóły promocji. Będziesz miał saldo początkowe i stan nowych środków. Ja równowartość salda początkowego wpłacam do skarbonki na 6%, a reszta będąca nowymi środkami idzie na EKO i tam obecnie mam 6,2%, wcześniej miałem 7%, bo byłem nowym klientem. 

W Velobanku można wypłacać hajs z konta oszczędnościowego bez limitu, a w innych bankach przeważnie tylko jedna wypłata w miesiącu jest darmowa, za każdą kolejną trzeba płacić 5/10zł. Dla mnie to jest mega duży plus.

W której edycji promocji uczestniczysz? Z tego co widzę to mój regulamin jest trochę inny i nie mam żadnego wymogu co do ilości transakcji kartą.

Odnośnik do komentarza
48 minut temu, Yakubu napisał(a):

 

W Velobanku można wypłacać hajs z konta oszczędnościowego bez limitu, a w innych bankach przeważnie tylko jedna wypłata w miesiącu jest darmowa, za każdą kolejną trzeba płacić 5/10zł. Dla mnie to jest mega duży plus.

 

 

To nie wiem czy ja mam inne warunki na EKO, ale u mnie darmowa jest tylko pierwsza wypłata w miesiącu, kolejne 10 zl. 

 

A to oprocentowanie 6,2% jest pod warunkiem wykonywania iluś tam transakcji, a jak kasa sobie po prostu leży to 5,8%. No i to jest promka na 3 miesiące, po których znów trzeba kombinować. W Toyo po prostu wrzucam kasę jak na lokatę i zapominam.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...