Skocz do zawartości

Inwestycje, kredyty na 500 lat ogolnie liczymy pieniazki


michal

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałem założyć konto w Toyota Banku, miałem zastrzeżony pesel więc dostawałem SMSy żeby go odstrzec. Odstrzegłem czasowo, z założeniem że zablokuje się tego i tego dnia. Podpisałem umowę chwilę po tym jak termin zaskoczył. Umowa podpisana, przeszło, czekam na telekod. Po 3 tygodniach dzwonię pytam co jest nie tak, że jeszcze nie dostałem. "A bo miał pan zastrzeżony pesel w trakcie podpisywania umowy więc umowa została anulowana". No fajnie, ale moglibyście kurde powiedzieć xD

 

Teraz nie mogę złożyć wniosku bo wyskakuje jakiś błąd z przesyłaniem danych już po weryfikacji dowodu tożsamości, ale niestety w cudzysłowie nie ma żadnych danych >_> Mam nadzieję że zobaczą wiszący wniosek i zadzwonią.

Odnośnik do komentarza
4 godziny temu, Bud napisał(a):

Może ktos z rekinów biznesu podzieli się mądrymi radami? Dzięki 

 

Rozumiem, że konta w Polsce macie? Ja bym doradził jeszcze obligacje, trochę 3 latków ze stałą stopą, trochę 10 letnich (jeżeli faktycznie mają leżeć i zarabiać) indeksowanych inflacją. Do tego jakieś bezpieczne ETF (w złoto też możesz inwestować poprzez ETF, zamiast fizycznie) no i masz w miarę bezobsługowy portfel który pozwoli pracować Twoim oszczędnością. Najgorsze co może być to gdy leżą na koncie. 

  • This 1
Odnośnik do komentarza
W dniu 25.10.2024 o 11:14, Szwed napisał(a):

Chciałem założyć konto w Toyota Banku, miałem zastrzeżony pesel więc dostawałem SMSy żeby go odstrzec. Odstrzegłem czasowo, z założeniem że zablokuje się tego i tego dnia. Podpisałem umowę chwilę po tym jak termin zaskoczył. Umowa podpisana, przeszło, czekam na telekod. Po 3 tygodniach dzwonię pytam co jest nie tak, że jeszcze nie dostałem. "A bo miał pan zastrzeżony pesel w trakcie podpisywania umowy więc umowa została anulowana". No fajnie, ale moglibyście kurde powiedzieć xD

 

Teraz nie mogę złożyć wniosku bo wyskakuje jakiś błąd z przesyłaniem danych już po weryfikacji dowodu tożsamości, ale niestety w cudzysłowie nie ma żadnych danych >_> Mam nadzieję że zobaczą wiszący wniosek i zadzwonią.

 

No właśnie toyo pod kątem systemów wydaje się taka trochę siermiężna. Nie ma nawet apki do zarządzania kontem. Kontrast w porównaniu np z takim velo jest duży. :D Jak na coś czekasz dalej to raczej proponowałbym sam się kontaktować. :D

W dniu 25.10.2024 o 09:46, _Red_ napisał(a):

Nie no to chyba był sarkazm? Sztabki złota poszły mi w górę o 40% w ciągu 3 lat, ale i tak traktuje je jakos nie krótkoterminowe dobro inwestycyjne, ale zabezpieczenie długofalowe, by w razie czego włożyć se parę gramów w dupe i wyjechać.

Gdzie trzymasz sztabki? Kiedyś rozważałem zakup ale to przechowywanie mnie zniechęciło. W mennicy można ale wtedy chyba to było za 500 zeta rocznie, więc też tak średnio o ile nie ma się tam kilkuset gramów. ;)

Odnośnik do komentarza
59 minut temu, LeifErikson napisał(a):

 

 

Gdzie trzymasz sztabki? Kiedyś rozważałem zakup ale to przechowywanie mnie zniechęciło. W mennicy można ale wtedy chyba to było za 500 zeta rocznie, więc też tak średnio o ile nie ma się tam kilkuset gramów. ;)

Uncja złota wartości 11000 pln to wielkość monety 5 zł-tu naprawdę nie trzeba  specjalnie szukać miejsca do przechowywania ;) 

  • This 1
Odnośnik do komentarza

Chcialbym zeby tak bylo, ale mi nie chodzi o to że to jest duże. :dynia:

 

Chodzi mi o to że srednio chyba trzymać przedmioty warte na przykład kilkadziesiąt koła w szufladzie z majtkami.

 

W mennicy za te kilka stow rocznie można przechowywać u nich, ale fizycznie to wtedy leży w Wawie, więc jak ktoś nie ze stolicy to też nieoptymalna opcja. :)

1 minutę temu, _Red_ napisał(a):

 

No przecież nie napiszę tego na forum publicznym xD

Przecież nie pytam o adres, piętro i w której szafie. :D tylko czy na przykład jakiś mały sejf sobie ogarniaes czy coś w ten deseń. 

Odnośnik do komentarza

Ja bym sprawdził jak to wygląda w Szwajcarii (w kwestii podatków od zysku, kont, itp.) i część oszczędności zainwestował w koniecznie zdywersyfikowany portfel dużych firm mających tradycję wypłacania dywidend. Jako laik nie będziesz bawił się w trading, ale tego typu akcje możesz trzymać latami, a dywidendy dają szansę regularnego zarobku bez nawet liczenia na wzrost cen i sprzedawania czegokolwiek. 
 

Krypto czemu nie, możesz coś kupić na dużej giełdzie czy revolucie np., ale traktowałbym je bardziej jako ciekawostkę, „los na loterię”, oraz nie inwestował więcej niż kilka procent oszczędności. Najlepiej jak już kupić którąś z tych głównych i stakować, żeby podobnie jak w przypadku dywidend, mieć jakiś zysk z biernego trzymania. 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   2 użytkowników

×
×
  • Dodaj nową pozycję...