Skocz do zawartości

Inwestycje, kredyty na 500 lat ogolnie liczymy pieniazki


michal

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, mcp napisał(a):

A dużo tego potrzebujesz? Może rozmieniarki banknotów przy myjniach samochodowych?

Nieduzo 200-300zl. Myslalem o firmie od parkingow ale podejrzewam za duzo je.bania.

 

2 godziny temu, Artur_K napisał(a):

W moim oddziale Pekao Sa mają bilon w paczuszkach po 50 sztuk (ja brałem 1,2 i 5 zł nie wiem jak drobniejsze). A jak nie mają akurat na stanie, to bez problemu można zamówić.

Sprobuje w pko w takim razie. I w razie czego w innych bankach.

 

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
13 minutes ago, Kalel said:

Kiedy najlepiej nadpłacać ratę kredytu? Chciałem sobie dzisiaj nadpłacić kapitał niewielką kwota a jak dojebali mi odsetki to się obsralem na miętowo. Czytam różnie - jedni piszą że w dni zdjęcia raty a inni że kiedy bądź 

Ustaw sobie na dzień spłaty raty. Dwa razy tak spłacałem i nic mnie to nie kosztowało, jak spłacałem w inny dzień to mi jeszcze ukradli za odsetki.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
14 minut temu, Kalel napisał(a):

Kiedy najlepiej nadpłacać ratę kredytu? Chciałem sobie dzisiaj nadpłacić kapitał niewielką kwota a jak dojebali mi odsetki to się obsralem na miętowo. Czytam różnie - jedni piszą że w dni zdjęcia raty a inni że kiedy bądź 

 

Chyba nie ma większego znaczenia kiedy. Teraz zapłacisz więcej, to następna rata będzie mniejsza. Tak ma mBank np.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
1 minute ago, Kalel said:

Dzięki za odpowiedź :)  popełniłem strategiczny błąd, tak myślę, że chciałem nadpłacić w trakcie trwania wakacji kredytowych. Plusiki dodam jak mi się reakcję odnowią.  

Ja nadpłacałem podczas wakacji kredytowych, to akurat nie ma znaczenia. Polecam zlecać w dzień spłaty kredytu żeby uniknąć jakiś dodatkowych kosztów albo nieścisłości. 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

 

Edit: teraz doczytałem, że wiesz, że musisz, a ja widziałem tam znak zapytania.

 

MUSISZ! Od dnia, w którym dostałeś przelew masz 6 miesięcy. Najlepiej jakby był oznaczony wielkimi literami Darowiza. Składasz odpowiedni druk, załączasz potwierdzenie z konta bankowego z datą wpływów środkow. Można przez epuap i może przez ich nową stronę podatki.gov.pl, ale tutaj nie jestem pewny 

Edytowane przez Sedrak
Odnośnik do komentarza
W dniu 5.09.2024 o 10:30, Czoperrr napisał(a):

Dostałem od mamy darowiznę z odszkodowania po śmierci ojca, wiem, ze muszę to zgłosić do skarbówki - da się to zrobić przez neta?

 

Możesz zgłosić przez internet, to jest druk SD Z2

 

https://www.podatki.gov.pl/pcc-sd/e-deklaracje-pcc-sd/formularze-sd/#headingItem003

 

Tutaj mały tutorial https://poradnikprzedsiebiorcy.pl/-formularz-zgloszenia-otrzymania-darowizny-z-omowieniem

 

Ja tak robiłem parę lat temu bez żadnych problemów.

Odnośnik do komentarza
W dniu 5.09.2024 o 08:58, Kalel napisał(a):

Kiedy najlepiej nadpłacać ratę kredytu? Chciałem sobie dzisiaj nadpłacić kapitał niewielką kwota a jak dojebali mi odsetki to się obsralem na miętowo. Czytam różnie - jedni piszą że w dni zdjęcia raty a inni że kiedy bądź 


A nie masz w umowie jakiejś dodatkowej prowizji za wcześniejszą spłatę? Jeśli tak to zawsze pobiorą, musisz sobie policzyć na ile w ogóle nadpłaty w tej sytuacji Ci się opłacają w tym momencie i czy nie lepiej będzie poczekać do momentu, kiedy okres prowizji za nadpłaty się skończy.

Natomiast jeśli tego nie ma to najlepiej nadpłacać jak najszybciej. Odsetki naliczają się codziennie to po co z tym czekać? Tak samo nie ma sensu czekać na uzbieranie większej sumy na nadpłatę tylko cyklicznie nadpłacać mniejszymi porcjami. Każda nadpłata zmniejsza kapitał, od którego liczy się odsetki, więc też nie ma co czekać z kasą w skarpecie, którą i tak planujesz ostatecznie na to przeznaczyć.

Odnośnik do komentarza
42 minuty temu, LeifErikson napisał(a):

Chyba pora przeprosić się z Toyo

Ja właśnie dziś założyłem tam konto i też przerzucę środku z Velo, bo jutro kończy się lokata. Miałem w velo również środki na koncie oszczędnościowym ale odbiłem się od zasad, w sumie nie wiem jak to miało działać. Jakieś pieniądze tam leżą, stan nowych środków pokazuje 0 zł, a odsetki jakieś śmiesznie niskie.

W VW banku jest 6,5% i to na 6 miesięcy, biorąc pod uwagę co dzieje się na rynku to przez najbliższe pół roku skoku oprocentowania bym się nie spodziewał, więc opcja bardzo dobra.

Odnośnik do komentarza
10 minut temu, Artur_K napisał(a):

 Miałem w velo również środki na koncie oszczędnościowym ale odbiłem się od zasad, w sumie nie wiem jak to miało działać.

 

Z tego co pamiętam to tylko zgody marketingowe trzeba zaznaczyć I dostaje się promocyjne oprocentowanie.

 

Co do VW- gdzie widziałeś to 6,5% na 6 miesięcy? Moze nie umiem szukać, ale widze tylko jakieś oferty na 5%. :D

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...