Skocz do zawartości

Schorzenia po trzydziestce


Daffy

Rekomendowane odpowiedzi

Ok no to moje schorzenia po 30 a raczej 33

 

No cóż problemy z odcinkiem lędźwiowym mam nadzieje że to tylko albo aż rwa kulszowa ale w tym roku już drugi raz mam ten problem raz po siłowni i złym martwym ciągu ale w ostatnią sobotę znów się powtórzyło przy kopaniu łopatą, okropny ból przy schylaniu, mam nadzieję tylko że to nie jakieś zwyrodnienia kręgosłupa, niby mam skierowanie ale brak czasu i terminów by szybko to załatwić. Do tego sam nie wiem czy to wina że już wiek Juzusowy czy dieta ale mam problemy że wszystkiego człowiek jeść nie może bo problemy gastryczne.

W dupę nic wsadzić sobie nie dam by to sprawdzić więc jadę na jakiś tabletkach i ograniczam cebulę i smażone rzeczy.  

Odnośnik do komentarza

Ma ktos astygmatyzm? Leczy ktos to? Ponoc laserowo mozna tomkorygowac ale boje sie ze mi wypali oczy

Ja niby mam w prawym oku. Od guwniaka zawsze mialem wrazenie, ze prawym nie moge dostrzec np. numeru tramwaju z daleka, do czasu az nie naciagne powieki. Na co dzień bardzo nie przeszkadza, do czytania przy kompie zakladam bryle.

Odnośnik do komentarza

Ja mam w obu. I przeszkadza bo czesto "gubie" ostrosc albo czuje jak nadwyrezam oczy zeby widziec w 4k. Zyc z tym mozna ale dyskomfort jest.

 

Co ciekawe jak gram w gierki i gapie sie w tv dwa metry od niego wszystko jest cacy. Takze musze jak najwiecej grac.

Ale np juz czytac ksiazke to przeje,bane. Ale po chu,j czytac ksiazki jak jakis frajer :yao:

Odnośnik do komentarza

Ja mam i to taki konkret, a do tego jeszcze mi się pogorszyło ostatnio i w okularach już mało co widzę dobrze na odległość :/. Prze(pipi)ane, na dodatek ciężko to wytłumaczyć. To nie jest tak, że przedmioty są nieostre jak sobie to ludzie wyobrażają zazwyczaj i zwykłe okulary nie pomagają tak jak powinny. Trzeba by kiedyś zoperować chyba.

Odnośnik do komentarza

tez mam astygmatyzm i tez ostatnio mi sie generalnie cos wada wzroku pogarsza, czesto gubie ostrosc widzenia, ogolnie przez okulary widze gorzej.... chcialbym sobie laserowo/mechanicznie naprawic ślepia ale boje się, że oślepnę i moje patrzałki nie będą działać :( ale w sumie może warto zaryzykować, w takim tempie to do trzydziestki całkiem oślepnę, choć w gruncie rzeczy jakoś dużej wady nie mam :/ 

Odnośnik do komentarza

Są okulary i soczewki dobierane pod astygmatyzm, zależnie od wielkości cylindra. Też mam lekki astygmatyzm i zwykłe korekcyjniaki lubią mi zgubić ostrość w kącikach wizji (hmmm... coś jak rogi w bramce, cztery skrajne punkty pola widzenia).

 

A nawet tych 30 jeszcze nie mam, echhh

Edytowane przez Bzduras
Odnośnik do komentarza

Wada się pogłębia prawdopodobnie. Jesteś krótkowidzem? Jeśli tak to przeyebane, bo pogłębiać się mogą wtedy niezależnie od siebie dwie wady oczu - astygmatyzm i krótkowzroczność. Właśnie taką loterię życiową wygrałem, a w totka jak na złość maksymalnie trójka :/

 

Co do mgły na oku - też to mam, sztuczne łzy 2x dziennie trochę poprawiają sytuację.

@blubi: ku.rwa, przecież sobie przy narodzinach nie wybrałem wady wzroku jako gifta czy coś :<

Edytowane przez Bzduras
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...