Skocz do zawartości

Red Dead Redemption 2


Gość Rozi

Rekomendowane odpowiedzi

Narzekanie na rozległy świat, nie sądziłem że z wszystkich niedoróbek jakie ta gra posiada akurat na to będą tu żale :rotfl:

 

Przecież do każdego miasta, rancza jest w miarę blisko, a tam już czeka dyliżans i pociąg który dowiezie w każde odkryte miejsce, nie wspominając o mapie w obozie.

 

no szkoda że nie ma hugokoptera którym będzie można latać ze śnieżnych górach do saint denis 

  • Plusik 5
Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, _Be_ napisał:

wszystko zamkniemy w ramach sztywnych korytarzy, nie rozumiem też trochę po co jest ten otwarty świat skoro każda misja to i tak praktycznie shooter na szynach i chyba lepiej by było dla ludzi jakby nie musieli marnować czas na trzymanie galki w wielu niepotrzebnych do tego momentach

 

Mam wrażenie, że robisz mało sidequestów i pisałeś tego posta myśląc głównie o misjach fabularnych, a i to delikatnie na wyrost. Tak, jak ogólnie zgadzam się, że sama mechanika jest co najwyżej poprawna, to Rockstar wycisnął z niej tyle, ile się da. Jestem w 6tym rozdziale i to co mówisz nuży mnie trochę w głównym wątku, bo tak gdzieś z 80% misji polega na zrobieniu rozpyerdolu, ale po jakichś 60h spędzonych w grze wciąż nie odczuwam zmęczenia. Pomijając już fakt, że zdarzają się żółte questy urozmaicające rozgrywkę, np.

 

napad na pociąg, misja z balonem

 

to duża część sidequestów porzuca ten schemat. Pierwsze z brzegu, które przychodzą mi do głowy to misje z rewolwerowcami czy Mrs Downes - oba wątki rewelacyjne.

 

A ten otwarty świat jest w sumie po to, po co jest w każdej innej grze open world (nie licząc zeldy botw, której założenie jest trochę inne). Przecież open worldy to właśnie zestawy kropek i znaków zapytania rozsiane po miejscach, między którymi można przemieszczać się samochodem/na pajęczynach/na kuniu itp. Dochodzisz do jednego takiego punktu, wykorzystujesz mechanizmy (często lepsze niż te w rdr2), które ci gra oferuje i jedziesz do następnego. Tyle że tutaj contentu jest więcej i jest lepszej jakości, niż w innych grach tego typu, więc poniekąd sie wyrównuje. Chyba nie zaczniemy teraz narzekać na to, że sandboxy są złe, bo mają otwarte światy?

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

nie ale moznaby generalnie wyhodowac jaja i stwierdzic, ze na co mi ogromny swiat wprost z nad niemnem, skoro sprowadza sie to do odhaczania jakichs mikrogownianych statystyk, natomiast sam element przemieszczania jest po prostu nieciekawy. roznica miedzy (pipi).aniem koniem na drugi koniec mapy przez 20 minut bez zatrzymywania sie na rozpraszacze ktore po czasie zaczynaja sie powtarzac a lataniem odrzutowcem do gory nogami pod mostami w miescie polega na jednej rzeczy - funie. 

 

Pupciowi nie przeszkadza za duza mapa bo i tak gra na kodach.

Edytowane przez Najtmer
Odnośnik do komentarza

Mi chyba przepadła szansa na jedno trophy bo wydaje mi się, że nie zrobiłem żadnej z aktywności z ziomkami z gangu w jednym z obozów. To jest głupota, że tak poboczna rzecz jest nie do zaliczenia później i może przekreślić szanse na zrobienie 100%.

 

Tak samo z tymi przedmiotami do oddania. Mam itemy dla Dutcha i Tilly, jestem w 6 chapterze i nie mogę im tego wręczyć.

Odnośnik do komentarza
7 minut temu, UberAdi napisał:

Mi chyba przepadła szansa na jedno trophy bo wydaje mi się, że nie zrobiłem żadnej z aktywności z ziomkami z gangu w jednym z obozów. To jest głupota, że tak poboczna rzecz jest nie do zaliczenia później i może przekreślić szanse na zrobienie 100%.

Z tego co sie orientuje to nie mozesz sobie zyebac 100%. Mozesz natomiast pominac pare pucharkow

Odnośnik do komentarza
8 minut temu, UberAdi napisał:

Mi chyba przepadła szansa na jedno trophy bo wydaje mi się, że nie zrobiłem żadnej z aktywności z ziomkami z gangu w jednym z obozów. To jest głupota, że tak poboczna rzecz jest nie do zaliczenia później i może przekreślić szanse na zrobienie 100%.

 

Tak samo z tymi przedmiotami do oddania. Mam itemy dla Dutcha i Tilly, jestem w 6 chapterze i nie mogę im tego wręczyć.

Aktywnosci z kolegami licza sie tylko do trofeum, do 100% nie. 100% jest niepomijalne z tego co sie orientuje.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...