Skocz do zawartości

Cyfra vs Pudło


Godot

Rekomendowane odpowiedzi

No takie czasy, kiedyś gry wychodziły co 2-3 lata i regularnie trzeba było kupować nowe części by być na bieżąco.

 

Dzisiaj coraz częsciej gry żyją znacznie dłużej i zamiast wydawać nastepne częsci wspierane są dodatkową zawartością  i patchami.

 

Dla takich gier jak Halo czy Gearsy znacznie wygodniejsza jest cyfra która ma sie zawsze pod ręką niż żonglowanie przez kilka lat płytką

 

 

Odnośnik do komentarza
  • 5 miesięcy temu...
21 godzin temu, suteq napisał:

Cyfra w późniejszych latach zdominowała sprzedaż bo promocje były naprawdę świetne. Teraz edycję GOTY można wyrwać na przecenach za ~60zł. Żaden pieniądz za tak fantastyczną pozycję. 


Taaa i jeszcze te ceny na premierę gdzie wersja cyfrowa jest często droższa od fizyka. 

Odnośnik do komentarza

mi często zdarza się kupować na cd-keys, Pamiętam np że ostatniego Tomb Raidera i Star Wars Fallen Order kupiłem tam w okolicach premiery za grubo mniej niż w jakimkolwiek sklepie fizycznym. A to tylko dwa przykłady.

Więc pisanie że cyfra zawsze jest droższa niż pudełka to niezłe przekłamanie.

Odnośnik do komentarza
20 minut temu, ASX napisał:

trzeba mieć talent żeby przepłacać za cyfrowe wersje gier tak jak to opisują pudełkowcy

Osiwieć mnie gdzie mam kupić teraz cyfrowo  Doom Eternal za 198-208 zł (cena pudełka), bo np cyfrze widzę za 290 w sklepie Sony i MS.

 


Dobra to chociaż RE3...

Odnośnik do komentarza
15 minut temu, balon napisał:

Osiwieć mnie gdzie mam kupić teraz cyfrowo  Doom Eternal za 198-208 zł (cena pudełka), bo np cyfrze widzę za 290 w sklepie Sony i MS.

 


Dobra to chociaż RE3...

nie wiem poszukaj sobie,  nie interesują mnie te gierki żebym teraz ci przeglądał oferty

 

mówie tylko że to ładna manipulacja pisać że cyfra jest zawsze droższa od pudełka.

Odnośnik do komentarza
6 minut temu, ASX napisał:

nie wiem poszukaj sobie,  nie interesują mnie te gierki żebym teraz ci przeglądał oferty

 

mówie tylko że to ładna manipulacja pisać że cyfra jest zawsze droższa od pudełka.

Nie wiem, ja pisałem, że często jest droższa. A duże premiery zawsze, no ale rozumie że trzeba walczyć o swoje zdanie.

 

Mnie interesują i powiem Tobie, że nigdzie nie ma. Możesz 90 zł więcej zapłacić i cieszyć się NOWOCZESNĄ wersją cyfrową.

Odnośnik do komentarza
2 minuty temu, ASX napisał:

zazwyczaj to jest dobre słowo

Jakieś 95% przypadków, a te 5% to dziadostwa, na które nie zwraca uwagi szanujący się gracz. Oczywiście jeśli liczysz Game Passa jako sprzedaż cyfrową to proporcja ulega znacznej zmianie, ale imo przyporządkowanie gier z usługi do zbioru "sprzedaż" to już czwarta gęstość bycia graczem

Edytowane przez Bzduras
Odnośnik do komentarza
1 minutę temu, balon napisał:

A duże premiery zawsze, no ale rozumie że trzeba walczyć o swoje zdanie.

nie zawsze. Fallen Order  mimo to w cyfrowej wersji można go było kupić za mniej niż 200 zł, a była to raczej duża premiera. Chyba nawet największa w minionym roku.

 

To tylko pojedynczy przykład ale pokazuje że słowo "ZAWSZE" jest w tym zwrocie jest po prostu nieprawdziwie.

 

Nie prowadzę statystyk, porównań i nie wiem ile było takich przykładów jak Fallen Order czy Tomb Raider bo mogę się wypowiadać tylko o grach które sam kupowałem w wersji cyfrowej taniej. Ale oczywiście możecie mi wmawiać że wcale tak nie było, bo cośtam cośtam nie były to duże tytuły itd.

Pewnie uznajecie że się czepiam, i nawet będziecie mieć racje. Ale wynika to chyba z tego że miałem zajęcia z logiki na studiach i po prostu jestem drażliwy na takie absolutne  fałszywe tezy.

Odnośnik do komentarza

Tu rozbija się chyba tylko o to, że głównym kanałem dystrybucyjnym jest wciąż sklep w konsoli i tam ceny są najwyższe. Jak nie mogłem wyrwać Crasha w pudle to skierowałem się do sklepu PSN, gdzie biorę gros moich cyfrówek. Pewnie gdzieś bym wyrwał taniej, ale trzeba szukać. Sklep cyfrowy to norma dla zdecydowanej większości graczy.

Odnośnik do komentarza

Oczywiście, że mowa o oficjalnych kanałach dystrybucji. Jakby brać pod uwagę G2A, Kinguiny czy inne nieoficjalne źródła to wiadomo, że cyfrowe wersje gier można wyrwać taniej, ale to chyba jest niejako w domyśle wykreślone z rozważań.

8 minut temu, ASX napisał:

Ale oczywiście możecie mi wmawiać że wcale tak nie było, bo cośtam cośtam nie były to duże tytuły itd.

Tak, przy okazji programujemy Ci też czipa w głowie przy pomocy fal 5G i systemu COVID-19 :yao:

Odnośnik do komentarza
2 minuty temu, Bzduras napisał:

Oczywiście, że mowa o oficjalnych kanałach dystrybucji. Jakby brać pod uwagę G2A, Kinguiny czy inne nieoficjalne źródła to wiadomo,

czyli z cd-keys nie jest legalnym źródłem zakupu gier i kodów?

4 minuty temu, Bzduras napisał:

Tak, przy okazji programujemy Ci też czipa w głowie przy pomocy fal 5G i systemu COVID-19 :yao:

no tak wygląda twoja argumentacja, sorry

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...