Skocz do zawartości

Cyfra vs Pudło


Godot

Rekomendowane odpowiedzi

No daleko im do ideału i mają swoje za uszami (choćby zapowiadane zamknięcie sklepu Xboxa 360), ale w porównaniu do innych konsol i tak są o lata świetlne lepsi, jeśli chodzi o zachowanie ciągłości. 

 

Choćby z tego jednego powodu, że jeśli kupiłeś 15 lat temu grę na Xboxa 360 to dzisiaj bez zadnych dodatkowych kosztow możesz ją odpalić na najnowszej konsoli (o ile jest to gra wstecznie kompatybilna). Czego o żadnej grze z  PlayStation i Nintendo nie można powiedzieć. 

 

I jeśli Sony faktycznie pracuje nad wprowadzeniem wstecznej kompatybilności z PS3 to minimum czego powinni oczekiwać gracze to standardów takie jakie są  na Xboxie. Czyli dostępu do już zakupionych gier z PS3 bez dodatkowych opłat. 

Odnośnik do komentarza

No być może, ale nie wierzę że będą chcieli aż tak golić graczy.

 

Słabo to wypadnie wizerunkowo, a zyski z tego będą niewielkie. Bo badania jeszcze z czasów Xboxa One pokazywały że ludzie niespecjalnie grają w te gierki, w tym przypadku, z Xboxa 360. Bardziej chodzi w tym o samą świadomość, że moje gry wciąż tam są.

 

Trochę podobnie do tego co ja odczuwam na Steamie, gdzie mam kilkadziesiąt  gier, kupowanych przez lata i 80% z nich nawet nie odpaliłem, ale sama świadomość że zachowuje swoje gry sprawia że następne zakupu chętniej robię na Steam, zamiast przenieść się na inną platformę i budować bibliotekę od zera. 

 

 

Odnośnik do komentarza
4 godziny temu, ASX napisał(a):

że jeśli kupiłeś 15 lat temu grę na Xboxa 360 to dzisiaj bez zadnych dodatkowych kosztow możesz ją odpalić na najnowszej konsoli (o ile jest to gra wstecznie kompatybilna).

I jeszcze będziesz miał swojego save ;) to jest akurat świetne 

 

Jednocześnie myślę Asax że to pobożne życzenia że płyty z PS3 będą działać. Mi od początku raczej chodziło o cyfrowe gierki, że będziesz mógł sobie je dokupić i zabrać ze sobą na kolejne konsole Sony. Ci co mają to na płytach będą pokrzywdzeni ale no ja bym był zadowolony ;)

 

3 godziny temu, ASX napisał(a):

Trochę podobnie do tego co ja odczuwam na Steamie, gdzie mam kilkadziesiąt  gier, kupowanych przez lata i 80% z nich nawet nie odpaliłem, ale sama świadomość że zachowuje swoje gry sprawia że następne zakupu chętniej robię na Steam, zamiast przenieść się na inną platformę i budować bibliotekę od zera

Ja mam SD ile, z dwa miesiace? Już mi pokazuje ok 30 gier. No nie da się zbagatelizować tego że starsze gierki np z ery X360 wyglądają lepiej niż kiedykolwiek na konsolach. Do tego są często są totalne grosze i nie jestem z nimi przywiązany do jednego sprzętu.

 

Nawet ostatnio przykład Horizon Zero Dawn, jak pomyślałem że jednak lepiej będzie go dokupić na Steamie, mając konsolę Sony w domu ;)

Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, Ukukuki napisał(a):

Trochę nie chce mi się wierzyć w te dane, Capcom to w 90% cyfra?

Te staty to sprzedaż wszystkich dostępnych gier na wszystkich platformach więc sam Steam to jakieś 50% z tych 90%. No i tak samo liczą klasyka z wyprzedaży kupionego za 5$ (którego w pudełku nawet nie dostaniesz) i nowość za 60$.

Odnośnik do komentarza
W dniu 29.06.2024 o 18:33, suteq napisał(a):

 

 

Z roku na rok cyfrówki sprzedają się coraz lepiej i to ratio się zwiększa na korzyść nich. Obstawiam że kwestia 10 lat i nie będzie napędów w konsolach. 

Ciekaw jestem jak wygląda sprawa  cyfra vs pudło wobec gier AAA, które wychodzą tu i tu a grami, które nigdy w pudle nie wylądowały i są dostępne tylko w cyfrze. Nie będę sprawdzała bo jestem za leniwy i kupuje tam gdzie taniej albo jest dostępne. Ale w przypadku gier wydanych tylko cyfrowo to wiadomo, że sprzedaż jest większa niż tych samych gier, które w pudle nigdy nie wylądowały hehe.

Odnośnik do komentarza

Chodzi ci o ogólną sprzedaż? No bo jak nie ma wersji pudełkowej to cyfrowo masz 100% :Cell:

A ogólnie też nie ma za bardzo sensu porównywać, bo każdy tytuł sprzedaje się inaczej. Czy np. masz na myśli takiego Alana 2, który pudło dostał po czasie?

Odnośnik do komentarza
25 minut temu, pawelgr5 napisał(a):

Fizyczne nie znikna pewnie nigdy. Tylko bedzie to coraz wieksza nisza.

Do niedawna sam tak myślałem.

 

Ale jeśli nisza ta stanie tak mała, że producentom konsol przestanie się oplacac montować czytniki, to bez żadnych skrupułów Xbox i Sony pożegna wydania fizyczne. Nikt nie będzie dopłacał do biznesu dla jakiś pudełkowych ideałów. 

 

Ale dopóki są ludzie którzy kupują wystarczająco gier w pudełkach to nic im nie grozi.

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza

Ja ostatnio kupiłem tłoczoną gierkę w 300 egzemplarzach na PC więc rynek chyba nigdy nie będzie za mały xD No ale tak jak ASX wspomniał, pytanie kiedy przestanie się montować czytniki w konsolach. Sony ma jeszcze jeden dodatkowy profit, jest współwłaścicielem BR i masy patentów. Przykładowo PS5 odczytuje 3 albo 4 warstwowe płyty BR a XSX tylko dwu do 50GB, MS było pewnie szkoda dopłacić do bardziej zaawansowanego napędu. 

 

Co do przyszłości nośnika też nie ma co się martwić, wiem ,że Sony opatentowało dyski 8 warstwowe mieszczące do 200GB danych a Panasonic do 16 warstwowe mieszczące ponad 400GB danych. Fizycznie już obecnie da się wyprodukować płyty BR o pojemności 1TB. Sony ma na to patent nowym typem niebieskiego lasera gdzie z dwóch warstw wyciągają 1TB danych. 

 

Tylko pytanie o koszta i potrzeby. Do archiwów pewnie Sony na tym bazuje ale co wsadzi do PS6 to nie wiadomo. Pewnie te 200GB by wystarczyło, wszystko rozbije się o potrzeby rynku i koszta. 

Odnośnik do komentarza

Moim zdaniem jeśli nic nagle nie pierdolnie to spokojnie z dziesięć lat pudła na Plejce i Nintendo będą się trzymać. Praktycznie każde dane pokazują że dużo ludzi je kupuje na tych konsolach. 

Wyjdzie GTA 6, czy Tsushima 2 albo inny Wolverin. Sprzedadzą w huj pudeł i czarne scenariusze pójdą w odstawkę znów na jakiś czas

Odnośnik do komentarza
56 minut temu, drozdu7 napisał(a):

Moim zdaniem jeśli nic nagle nie pierdolnie to spokojnie z dziesięć lat pudła na Plejce i Nintendo będą się trzymać. Praktycznie każde dane pokazują że dużo ludzi je kupuje na tych konsolach. 

Wyjdzie GTA 6, czy Tsushima 2 albo inny Wolverin. Sprzedadzą w huj pudeł i czarne scenariusze pójdą w odstawkę znów na jakiś czas

 

No GTA6 będzie ciekawym testem, obecnie GTA5 sprzedaje się ~70% cyfra względem 30% pudełka. Pewnie wlicza się w to PC który podciąga sprzedaż cyfrową. 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...