Skocz do zawartości

Cyfra vs Pudło


Godot

Rekomendowane odpowiedzi

On 7/19/2024 at 8:21 AM, mario10 said:

No stacjonarna sprzedaż w ogóle umiera. W galerii  handlowej była taka wielka wyspa gdzie gość sprzedawał używki i nowe gry, ostatnio patrzyłem to zwinął biznes, a chyba z 10 lat miał tam tą wyspę.

Dokładnie, w Opolu też parę lat temu była taka wyspa, bodajże Graj Tanio się nazywała i zdarzyło mi się tam kupować gry na PS4 bo faktycznie ceny mieli korzystne.

Odnośnik do komentarza

Prędzej wymrą działy z grami w elektromarketach niż lokalne sklepy z grami. Wyspy z grami nigdy nie miały wielkiego sensu, koszt wynajmu takiej wyspy to kilka tysięcy miesięcznie. 

 

Lokalne sklepy z grami które działają na rynku po 20-30 lat mają takie magazyny z grami ,że szok. Dopiero niedawno to odkryłem i często umawiam się z właścicielami żeby coś pobuszować po magazynie. Oczywiście za grosze tego nie sprzedadzą, tylko mniej więcej po cenach rynkowych ale mogę dowoli podmieniać okładki czy instrukcje albo płyty na te w lepszym stanie. No i też im się fatygować nie chce jak chcesz coś kupić za parę stówek. No ale mają wszystko od PSXa, Dreamcasta, GB, GBA po PS2, Xboxa, PSP. I parę pudeł z 8 i 16 bitowcami. Jeść nie woła, na wartości zyskuje a kiedyś będzie można handlować retro na emeryturze albo jak pudełka padną w PS7 czy której tam generacji. Samych konsol PS2 mają ponad 100 sztuk. Gierki na PC skupowali po 2-3 zł od sztuki latami a teraz za takiego NFSU2 w polskim wydaniu chcą 200 zł :reggie: Tylko te sklepy nie żyją zbytnio premierami tylko skupem i wymianą używek. To jest dla nich zysk. 

 

Wczoraj jak z gościem rozmawiałem to mówił ,że pudełka na X360 w niektóre dni wykręcają większy obrót niż pudła na PS4. Także te sklepy lokalne, funkcjonujące w tych samych miejscach ~20 lat spokojnie będą istniały dopóki właściciel nie przejdzie na emeryturę. No bo młodzi nie oszukujmy się nie będą otwierać takich przybytków :kekw: Za to młodzi grający na konsolach dalej bardzo chętnie wymieniają gry bo to jest zwyczajnie najtańsza opcja dla nich. 

 

 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Eee tam za bardzo się przejmujecie, będzie co będzie byle gierki dobre robili.

 

Dla mnie takim "marzeniem" związanym z cyfrą na konsolach jest by np taki Xbox oferował gry od pierwszej generacji, nawet za kasę, żeby dorzucić do cyfrowej biblioteki takiego PGR 4 itp.

 

Trochę nie rozumiem czemu oni nie chcą w to zainwestować. Przecież szeroko pojęte retro, game preservation jest teraz na topie. 

 

 

Odnośnik do komentarza
10 minutes ago, drozdu7 said:

Eee tam za bardzo się przejmujecie, będzie co będzie byle gierki dobre robili.

 

Dla mnie takim "marzeniem" związanym z cyfrą na konsolach jest by np taki Xbox oferował gry od pierwszej generacji, nawet za kasę, żeby dorzucić do cyfrowej biblioteki takiego PGR 4 itp.

 

Trochę nie rozumiem czemu oni nie chcą w to zainwestować. Przecież szeroko pojęte retro, game preservation jest teraz na topie. 

 

 

Na topie jest ale na topie starych zgredów, dzieciarni stare gry nie interesują.

  • Plusik 2
  • This 1
Odnośnik do komentarza

I tak zainwestowali więcej niż ktokolwiek inny i jest setki gier z Xboxa 360 i oryginalnego xboxa we wsteczej. 

 

A w kwestii takiego PGR4 to sprawa licencji, aby taka gra wróciła do sprzedaży trzeba by na nowo negocjować i płacić producentom samochodów za licencje. Bo przecież nie usuną samochodów z samochodówki jak np. muzyki. A to się nie opłaca bo gra nie sprzedałaby się tak, aby zwróciły się koszty licencji, więc to żadna inwestycja. 

 

  • Plusik 3
Odnośnik do komentarza
W dniu 19.07.2024 o 08:21, mario10 napisał(a):

No stacjonarna sprzedaż w ogóle umiera. W galerii  handlowej była taka wielka wyspa gdzie gość sprzedawał używki i nowe gry, ostatnio patrzyłem to zwinął biznes, a chyba z 10 lat miał tam tą wyspę.

u mnie w Gdyni były 2 sklepy stacjonarne, w tym jeden z serwisem i działał od czasów pegazusa, 2 wyspy i wszystko padło po otwarciu cex. Punkt stacjonarny teraz to tylko jako dodatek do sprzedazy online, a i tak nie wszedlbym w ten biznes, niskie marze, mocna konkurencja jak perfect blue, ryzyko, że zamowisz gre ktora okaze sie kasztanem i z tym zostajesz.

Odnośnik do komentarza
3 godziny temu, ASX napisał(a):

I tak zainwestowali więcej niż ktokolwiek inny i jest setki gier z Xboxa 360 i oryginalnego xboxa we wsteczej. 

Pełna zgoda, to tylko moje pobożne życzenia. I nie mówię tylko o Xboxie. Gdyby na PlayStation Store wrzucono np Resistance trylogię czy Infamousy czy jakiekolwiek gry niedostępne dla obecnych generacji, to bym był szczęśliwy. Coś tam na pleju się dzieje i tych gierek starszych wrzucają (tak bez ładu i składu ale zawsze)

Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, Shen napisał(a):

u mnie w Gdyni były 2 sklepy stacjonarne, w tym jeden z serwisem i działał od czasów pegazusa, 2 wyspy i wszystko padło po otwarciu cex. Punkt stacjonarny teraz to tylko jako dodatek do sprzedazy online, a i tak nie wszedlbym w ten biznes, niskie marze, mocna konkurencja jak perfect blue, ryzyko, że zamowisz gre ktora okaze sie kasztanem i z tym zostajesz.

Trochę szkoda mi takich punktów bo jak piszesz niektóre działały wiele lat, ale co zrobić nie da się prowadzić nieopłacalnego biznesu.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Ostatnio naszła mnie chęć na kupienie "Beyond Good & Evil" w wersji fizycznej, bo sentyment do gry jest ogromny, a ta nowa edycja jest całkiem fajna. No ale widzę, że pudełko to tylko Limited Run Games :/ Chciałem zamówić, ale w opisie jest napisane, że nie ma wersji PL. I teraz takie pytanko mam - jak to wygląda z grami od nich? Opisy są prawidłowe, czy jednak jest szansa, że polska wersja będzie na płycie?

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...
2 godziny temu, Beelzeboss napisał(a):

za długo korzystałeś ze sprzetu bez duszy. Kto z kim przestaje taki sie staje.

Widzę że nadal jest ogólne przyzwolenie na robienie cw. No i fajnie. 

 

Generalnie Fanboju bez Sprzetu to zarówno na Xboxie i PlayStation można kupować gry na płytach. Gdybyś miał to byś wiedział. Ale pewnie masz XSS i czekasz tylko na promki z Turcji, stąd te pretensje do całego świata 

  • beka z typa 1
Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...