Skocz do zawartości

The Last of Us Part II


Gość _Be_

Rekomendowane odpowiedzi

12 minut temu, - V - napisał:

A co to za autorytet gamingowy pisze w Polityce? Przecież oni się na grach nie znajo.

 

Czytałeś tekst? Duże te spoilery z dwójki w nim są? Trochę słabo recenzować grę i ją spoilerować przy okazji.

 

Może ci co piszą teksty o polityce faktycznie się nie znają, ale od gier video mają fachowca. Olaf od lat pisze o gierkach w różnych czasopismach, na swoim blogu Jawne Sny. Tam jest kilku typków którzy fajnie piszą, często o grach o których nie miałem pojęcia, o indykach. A tekst o TLOU2 czytałem, o czym zresztą napisałem :) Spojlery z jedynki dotyczą zakończenia, z dwójki Olaf zdradził twist gejmplejowy z drugiej połowy gry. No i dobrze bo ciężko dyskutować o grze ogólnikowo. Niektóre recenzje tej gry wyglądają jak folder reklamowy albo opis z pudełka.

 

http://jawnesny.pl/

Edytowane przez aux
Odnośnik do komentarza
3 godziny temu, Soul napisał:

Co do tej gry ja bym ją trochę inaczej ocenił i po prostu dodał osobną ocenę za fabułę, bo cała reszta zbyt mocno nadrabia, a przecież takie rzeczy jak, grafika,

muzyka i chyba najważniejsze czyli gameplay. Nie mogą być zapomniane tylko dla tego, że fabuła nie jest taka jaką sobie ludzie wymarzyli, ja wiem, że jest ból, że nie tak sobie to wyobrażaliście ale trzeba uszanować ich wybór i czerpać radochę z tego co daje radę i jest świetnie zrobione dla mnie najważniejsza rzecz się zgadza czyli gameplay.

Graficzka też ogólny opad szczeny te animacje, oświetlenie ogólne zaprojektowanie lokacji wszystko jest mega klimatyczne i do tego ta muzyczka na gitarze.

 

Też bym nie dał tej grze 10 ale IMO na solidną 9- spokojnie zasługuje.

 

pozdrawiam. 

Jedno jest pewne, premiera TLoU2 pokazała, że najważniejsze w grach jest fabuła. Już nie mogę się doczekać opinii co niektórych przy kolejnych Assassynach, Far crajach czy Girsach.

:fsg:

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
10 minut temu, aux napisał:

 

Może ci co piszą teksty o polityce faktycznie się nie znają, ale od gier video mają fachowca. Olaf od lat pisze o gierkach w różnych czasopismach, na swoim blogu Jawne Sny. Tam jest kilku typków którzy fajnie piszą, często o grach o których nie miałem pojęcia, o indykach. A tekst o TLOU2 czytałem, o czym zresztą napisałem :) Spojlery z jedynki dotyczą zakończenia, z dwójki Olaf zdradził twist gejmplejowy z drugiej połowy gry. No i dobrze bo ciężko dyskutować o grze ogólnikowo. Niektóre recenzje tej gry wyglądają jak folder reklamowy albo opis z pudełka.

 

http://jawnesny.pl/

Wiesz o tym, że ja nie pisałem serio? ;) Spoko, kupię sobie dzisiaj tą Politykę.

Odnośnik do komentarza
11 minut temu, aux napisał:

 

 Spojlery z jedynki dotyczą zakończenia, z dwójki Olaf zdradził twist gejmplejowy z drugiej połowy gry. No i dobrze bo ciężko dyskutować o grze ogólnikowo. Niektóre recenzje tej gry wyglądają jak folder reklamowy albo opis z pudełka.

 

http://jawnesny.pl/

Dzięki za link, na pierwszy rzut oka ciekawy blog. Na recenzje zerknę dopiero po ukończeniu gry, skoro są spojlery z drugiej części gry. 

Odnośnik do komentarza

Dobra, ale co innego nie mieć fabuły w ogóle albo szczątkowe, a co innego mieć fabułę niespójną, głupią i z nudnymi postaciami.

Poza tym cały problem jest taki, że to jest bezpośrednia kontynuacja TLOU1.

 

To przez jej narrację patrzy się na 2.

To przez postacie i to co wokół nich się zbudowało ocenia się 2.

To "dziwne"/nielogiczne zachowania postaci, które były w 1 sprawiają, że niektórzy źle oceniają fabułę 2.

To natężenie pewnych elementów, które zdaniem niektórych były podane idealnie w 1 sprawia, że w 2 oceniają to jako znaczne pogorszenie.

To pacing, który ponoć jest zwalony gorzej ocenia się 2.

 

Jeśli fabuła i wątki ideolo "rezonuje" dobrze z daną osobą i IMO jeśli w sumie nie miał dużego przywiązania do postaci, to może ok.

Ktoś stwierdzi, że arcydzieło i przesłanie takie mądre.

Dla mnie nie jest mądre, nie rezonuje ze mną i do tego jak widzę jest źle podane.

Odnośnik do komentarza

ja jestem na etapie drugiego dnia Seattle Arnoldem i kórva, ale bym widzał te gre bez ellie/joel, a głownymi postaciami zrobić

te chińskie dzieciaki z sekty które uciekają. W ogóle misje z nimi są mega

a przy okazji polecam te galerie 3d postaci - ten mniejszy purchlak ma nawet odwzorowaną obes.raną doope (pewnie po spoilerach dotyczących gry nie wystrzymał)

Odnośnik do komentarza
4 minuty temu, XM. napisał:

ja jestem na etapie drugiego dnia Seattle Arnoldem i kórva, ale bym widzał te gre bez ellie/joel, a głownymi postaciami zrobić

  Ukryj zawartość

te chińskie dzieciaki z sekty które uciekają. W ogóle misje z nimi są mega

 

a przy okazji polecam te galerie 3d postaci - ten mniejszy purchlak ma nawet odwzorowaną obes.raną doope (pewnie po spoilerach dotyczących gry nie wystrzymał)

Poczekaj aż dojdziesz do 

Spoiler

szpitala

:fsg::obama:Mały spoiler ale sam zdecyduj czy kliknąć 

Edytowane przez blantman
Odnośnik do komentarza
12 minut temu, XM. napisał:

ja jestem na etapie drugiego dnia Seattle Arnoldem i kórva, ale bym widzał te gre bez ellie/joel, a głownymi postaciami zrobić

  Ukryj zawartość

te chińskie dzieciaki z sekty które uciekają. W ogóle misje z nimi są mega

 

Kur.wa nie, to są dosłownie postaci wyjęte z jakiegoś generatora do NPC. Kompletnie nijakie charaktery. 

Odnośnik do komentarza

Ja właśnie wylazłem z metra...na razie jest genialnie, ta gra w jednej strony budzi we mnie niepokój, a z drugiej niesamowicie odpręża. Pomimo tego, że fabuła idzie sobie bardzo powoli do przodu nie mam chwili  znużenia czy irytacji, która towarzysyła mi przez 30h grania w RDR 2 aż w końcu nie wymiękłem. Bez dwóch zdań jak narazie gra generacji, chyba, że wybitnie coś s(pipi)ą w dalszej części gry..Jeszcze dodam, że efekty cząsteczkowe, HDR, animacje, szybkość wczytywania itd. itd. to jest najwyższa, możliwa półka - z jednej strony mnie to cieszy, z drugiej strony chyba ps5 nie zrobi na mnie efektu wow po tej grze..

Edytowane przez izon
Odnośnik do komentarza
1 godzinę temu, Shen napisał:

czego sie spodziewasz po Yetim? Chyba nie logicznego myślenia

 

Raczej jak to ma w zwyczaju lata jak po(pipi)ony przed każdą dużą premierą robiąć sztuczny tłok, kręcąc (pipi)burzę i spuszczając się w maty od nadmiaru twittów. Mendrek chociaż te swoje wysrywy ograniczał do CW i Polityki.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...