Skocz do zawartości

The Last of Us Part II


Gość _Be_

Rekomendowane odpowiedzi

47 minut temu, ListuniO napisał:

A gdyby dwójka wyszła przed jedynką to jakbyś miał obiektywnie powiedzieć to czy wtedy nie było by tak że wyszło genialnie? 

Nie, fabuła jest zwyczajnie głupia już od pierwszych minut

mordują kolesia, o którym wiedzą, że jest ze sporej osady, ale zostawiają świadków którzy ich widzieli i słyszeli ich imiona. Plus sam Joel, gdzie w jedynce najpierw strzelał, potem zadawał pytania, teraz sie przedstawia z imienia uzbrojonej grupie obcych, gdzie z jego przeszloscia lista potencjalnycb wrogow była długa. Nielogicznych kwiatków jest wiecej, szczegolnie w scenariuszu Abs. Do tego postacie poboczne są tak nijakie, ze jak ktos dostawał kulke, to nie wzbudzalo to we mnie zadnych emocji. Moze z wyjatkiem rodzenstwa blizn, bo ich mamy czas chociaz troche poznac. Samo tempo rozwoju historii tez slamazarne, zwiedzasz jedna wielka lokacje tylko po to, zeby sobie bramke otworzyc.

Nie chce mi sie znowu pisac tego samego, scenariusz to burdel na kółkach.

Odnośnik do komentarza

Shen, z tym

 

przedstawieniem się Joela to bierzesz pod uwagę tylko tę jedną sytuację. Pamiętaj, że Joel z Tommym od 4 lat robią patrole i sprowadzają do Jackson nowych ludzi więc dla nich to była kolejna, taka sama sytuacja których mieli wcześniej mnóstwo - przedstawili się, powiedzieli że mają osadę blisko i mogą z nimi wrócić. Joel nie jest głupi, wiedział co zrobił i raczej zdawał sobie sprawę, że prędzej czy później dosięgnie go za to kara. Dlatego zachowywał się tak jak zachowywał gdy był zabijany.

No a z pozostawieniem Ellie i Tommiego przy życiu to sami to tłumaczą, że nie chodziło im o nich tylko o Joela więc nie chcieli mordować postronnych osób. Najwidoczniej nie chcieli zabijać dla samego zabijania. 

 

Edytowane przez suteq
Odnośnik do komentarza

Ale stealth i potyczki to pierwsza liga. To poczucie, że można wpełznąć gdzies w ciasną lukę, zachodzenie od tyłu, strach wrogów i wywoływanie martwych kompanów po imieniu, skamlajacy pies po zabiciu jego opiekuna, no otoczka majstersztyk. Ani Splinter Cell ani Hitman nie dawali takiego Rambo-like feelingu.

Odnośnik do komentarza
9 godzin temu, Shen napisał:

Serio byłes zaskoczony

  Ukryj zawartość

smiercia Joela? Skoro przed premiera katowali tylko gameplayem z Ellie i gadali o motywie zemsty? Co do tego kto to zrobił, to pierwsze co mi przyszło do głowy to świetliki bo kto inny po zakonczeniu jedynki? Nie wiem, dla mnie to było wszystko mega przewidywalne, do tego te prymitywne zabiegi, zeby znienawidzic Ellie i polubic Abs w stylu zabicia psa a potem pokazania jaki to grzeczny Azorek co sie bawi z dziecmi xd Jedyne co mnie jakoś zaskoczyło to płeć małego chinczyka, chociaz tu tez mi cos nie pasowało, bo mówila, że scigają ją za sciecie włosów, a kazdy typ z blizn latał łysy

 

Moze niepotrzebnie grałem w jedynke tydzien przed dwojka, bo na jej tle kontynuacja wypada strasznie płytko.

Nie oglądam trailerów gier i nie czytam o nich nic przed zagraniem. A i unikam tematów na forum o tych grach. Polecam taki sposób ogrywania wtedy więcej przyjemności. 

 

Jak wiem że chce zagrać to nie czytam nawet recenzji. A jak się waham to czytam jakąś recenzje ze sprawdzonego źródła lub czytam opinie na forum ale po premierze tych co grają. 

Edytowane przez blantman
  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza
10 godzin temu, blantman napisał:

Masz w końcu to PS4 czy latasz po tematach w dziale PS4 teoretyzując? Wypadałoby w końcu kupić PS4 jak w tym roku wychodzi ps5. Tak abyś był na bieżąco generację do tyłu;)

Jeszcze zaden dzban nie wyszedl z propozycja zeby przed wypowiadaniem sie w temacie pokazac zdjecie/pargon konsoli i gry. Ale zawsze mozesz byc pierwszy :)

 

A tak poza tym, nie wiem czemu napisales to w odniesieniu do posta, w ktorym ani nie pisalem o grze, ani o konsoli tylko o decyzji Rogera. Swoja droga byl to zart, ale tego tez pewnie nie zauwazyles.

 

No i nie martw sie blancik, nadrobie zaleglosci szybciej niz dotarlbys po sernik :lapka:

Edytowane przez Mejm
Odnośnik do komentarza
6 godzin temu, Shen napisał:

Nie, fabuła jest zwyczajnie głupia już od pierwszych minut

  Pokaż ukrytą zawartość

mordują kolesia, o którym wiedzą, że jest ze sporej osady, ale zostawiają świadków którzy ich widzieli i słyszeli ich imiona. Plus sam Joel, gdzie w jedynce najpierw strzelał, potem zadawał pytania, teraz sie przedstawia z imienia uzbrojonej grupie obcych, gdzie z jego przeszloscia lista potencjalnycb wrogow była długa. Nielogicznych kwiatków jest wiecej, szczegolnie w scenariuszu Abs. Do tego postacie poboczne są tak nijakie, ze jak ktos dostawał kulke, to nie wzbudzalo to we mnie zadnych emocji. Moze z wyjatkiem rodzenstwa blizn, bo ich mamy czas chociaz troche poznac. Samo tempo rozwoju historii tez slamazarne, zwiedzasz jedna wielka lokacje tylko po to, zeby sobie bramke otworzyc.

Nie chce mi sie znowu pisac tego samego, scenariusz to burdel na kółkach.

Jak przeczytałem te Twoje zarzuty w tym poście odnośnie fabuły to ręce mi opadły. Naprawde takie coś Tobie zepsuło fabułe tej gry już na samym początku? Kuzwa naprawde? I jak tu takich jak Ty brać na poważnie? Jestem niezmiernie ciekaw czy jestes w stanie wymienić chociaż jedną gre która ma super fabułe, bardzo spójną itd. Wymień i jeśli grałem to chętnie Ci tą fabułe wypunktuje tak samo jak Ty te pierwsze godziny w TLOU. 

 

Jeszcze w gre gram bo przy małych dzieciach chholernie mało czasu na życie ale już nie mogę sie doczekać aż skończe i ocenię tą "słabą" historie. Bo jak na razie po ok. 15 godzinach dla mnie jest bardzo dobra i ciekawa. 

 

No i te tytułu które wymieniłeś jako super fabularne - HORIZON??? Really?

Odnośnik do komentarza

Ja przecież gry nie oceniłem ani razu. Bawi mnie tylko pyerdolenie a tego ostatnio w tym temacie (od ponad tygodnia) sporo.

Najlepsze pojazdy mam z typów którzy:

- na podstawie fabuły ocenią gre conajmniej jakby była książką

- oglądali YT lub czytali spojlery i twierdzili że gra słaba

- pisali swoje recki w których  80% recenzji była w mocno negatywnym tonie a później wrzucali 8 na 10

- wrzucają na porównanie gry które koło fabuły nigdy nie stały ale że to mesjasze były ponoć

Możecie swoje nicki podpisywać przy właściwych myślnikach. 

 

Uważam że większośc po jedynce myślała że będzie jakieś katharsis lub bóg wie co innego. Jedynka stała takimi dziurami i bzdurami fabularnymi że głowa mała. Ale była jedną z niewielu gier które klimat posta apo, z niezłą strzelanką i stealth stylem ubrała w szaty dorosłości. 

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza

No a dwójka jest jeszcze większym gównem i burdelem na kółkach jeśli chodzi o scenariusz gry, także tego. To nawet pierwsza cześć gry nie stała koło tego tworu jakim jest sequel tej gry, bo jest po prostu lepiej rozpisana jeśli chodzi o pierwszą część.

Edytowane przez Faka
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...