Skocz do zawartości

Wiedźmin - NETFLIX


Vexilium

Rekomendowane odpowiedzi

wczoraj 3 odcinki. dla mnie jest ok, nie spodziewalem sie, ze bedzie poziom pierwszych sezonow gry o tron (w ogole to porownanie jest juz na starcie z du.py, wiem) wiec nie ma mowy o rozczarowaniu

 

- geralt spoczko bardzo

- jaskier zaje,bisty, sto razy lepszy niz w grze

- yennefer no w sumie ok, widac jej transformacje, wiec mysle, ze bedzie tylko lepiej - z wygladu dla mnie w dziesiatke

- triss - moze chcieli ulatwic wybor geraltowi?

- czarnoskorzy aktorzy przeszkadzaja chyba tylko stulejarzom

- muza fajna

- walki na miecze zaje.biste, brutalnosc w punkt

 

z minusow - chyba scenariusz, po prostu to nie jest nic wielkiego, ot fajny serial na wieczor jak na razie sie szykuje.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
27 minut temu, qraq_pk napisał:

Mówię oczywiście o facetach. Wiadomo że każdy turbo samiec chętnie na les popatrzy, tylko geje mu zagrażają. Syndrom wyparcia jest silny.

Nie no jako heteroseksualnemu facetowi mają mi się faceci podobać, zajebista logika.

Odnośnik do komentarza

Ale akurat lektora dobrali tego co lubię.

 

Po pierwszym odcinku już widać, że to jest amerykańska adaptacja "Wiedźmina" i takaż jego wersja. Stonowana, politycznie spoprawniona, amerykańsko-heroiczna do bólu. Mógłby przybijać sobie piątki z Daredevilem, Punisherem i Ironfistem. Ot kolejny "ostatni sprawiedliwy" kowboj samotnik, który stara się przeżyć w splugawionym świecie i nie złamać kręgosłupa moralnego. Setting też bardzo po amerykańsku, już kij te czarne elfy (jako nieco pretensjonalna chyba analogia do rasizmu wobec czarnych), ale generalnie świat mocno baśniowy, że nawet w miasteczku kloaka i rubaszność schowana na wszelki wypadek. Do tego mocny fempower, bo taki mają w USA klimat teraz. Na plus scenografia, muzyka, kostiumy, gra aktorska też spoko. Nie należy tego oglądać jako próbę odwzorowania i zekranizowania książki. To jest po prostu serial fantasy o bohaterze i wydarzeniach z książki Sapkowskiego, który się fajnie ogląda. Tyle i aż tyle ;)

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, qraq_pk napisał:

No co? W gry grali tylko po polsku i krzyczą że super słowiańskość. Większość świata grała z angielskim dubbingiem i to jest tam fantasy jak każde inne. Krasnoludy zaciągają po szkocku, miejscowości nazwane angielsko. Słowiańskie to zostały tam motywy muzyczne i śmiesznie pomalowane domki

 

Dobrze wiedzieć, że w wersji angielskiej usunęli wątki/nawiązania z

Spoiler

Balladyną, Dziadami, Weselem, Potopem czy Twardowskim

. Oczywiście, to tylko mała cześć tej wybitnie TURBOSŁOWIAŃSKIEJ serii.

 

 

Co do serialu, jest super, ale tylko dlatego, że jeszcze go nie obejrzałem.

 

Edytowane przez SlimShady
Odnośnik do komentarza
5 minut temu, Il Brutto napisał:

Drizzt Do’Urden mowi to cos panstwu?

Uwielbiam książki z nim. Naprawdę nie wiem co was tak te czarne drażnią. Wszystko czarne to poboczne wątki/bohaterowie. Istredd wiadomo jak skończy niech se będzie czarny. Jakiś random w cintrze random w w drugim odcinku. A co do czarnych elfów są już wszędzie w fantasy ale o dziwo nadal nie widziałem i nie czytałem nigdzie o czarnych krasnoludach. XD

Odnośnik do komentarza

No, po tym piatym epie mnie kupili, calkiem fajna ekranizacja opowiadan :notbad: dobrze ze nie probowali inaczej ekranizowac

 

dzinna

bo mogloby wypasc marnie z ich cgi. No i braklo troche epickosci w tym starciu, ale tragedii nie ma. 
Jaskier elegancki. 
No i w koncu jennifer zaczyna przypominac ksiazkowy odpowiednik a nie wieczna placzke. 
 

poki co wychodzi na to, ze im mniej scen z ciri tym lepiej xd

Edytowane przez Grabek
Odnośnik do komentarza

Argumentować Drizztem czarnych elfów z Wiedźmina :reggie:  Rasę elfów żyjącą tysiące metrów pod ziemią z dala od naturalnego światła, których skóra mimo, że w ciemnych tonach to nie ma nic wspólnego z kolorem skóry ludzi, który przystosował się tropikalnego klimatu. Chyba nie zdajecie sobie sprawy, że przy ewentualnej adaptacji książek Salvatore'a obsadzając cała rasę Drowów z Podmroku jedynie czarnymi aktorami i statystami wywołałoby to wielkie oburzenie i kwik dupska na twitterach, bo wyżej wymienionych ukazują w okropnym świetle. A jak ktoś nie wie jak wygląda życie w Podmroku i jakie panują tam zwyczaje to polecam wikipedie.

Także już przestańcie robić (pipi).ę z logiki i szukać argumentów na siłę dlaczego czarnych obsadzają w serialu. Wpisuje się to w dzisiejszą wizję świata i opinie. Tyle.

  • Plusik 3
  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...