Skocz do zawartości

Rodzicielstwo


krupek

Rekomendowane odpowiedzi

Zapisać mogę jak skończy 2,5. Nie ma znaczenia ze w momencie rozpoczęcia roku przedszkolnego we wrześniu będzie miała już 2,5. Na teraz papierów nie możemy złożyć bo nie ma właśnie tych 2,5 ukończonych.

I wtedy kuzynka nam mówiła o tych miejscach, bo powiedzieli nam że mamy spróbować we wrześniu. A nam pasuje tutaj, bo przedszkole mamy po 2 stronie ulicy.

 

@Mejm Nie lubię januszy.
 

Odnośnik do komentarza
W dniu 1.06.2024 o 10:08, Ukukuki napisał(a):

 

A możesz przywołać jakieś przepisy które o tym mówią, nic takiego w specustawie nie widzę. 


https://www.gov.pl/web/psse-lask/zasady-przyjmowania-dzieci-z-ukrainy-do-polskich-szkol

 

Tu jest ogólnie. Siostra do nas wpadła i zjechał temat z przedszkola na szkołę, bo siostra w szkole siedzi. Mają dokładnie to samo. Polskiego dziecka nie przyjmą mimo miejsca, bo x miejsc jest zarezerwowana dla Ukraińców. 
Kuzynka wspomniała też że matki Ukrainki  jak przychodzą po dzieci to na sam koniec dnia 17 godzina. Do oporu, a nie pracują. Mają papiery w teczkach i są bez pracy. A wszyscy odstawieni i ubrani i nie jest to lumpeks. 
Już na początku konfliktu pisałem że nam ta pomoc bokiem wyjdzie. 
Kuzynki mąż miał podejrzenie nowotworu i oddział onkologi. Kto miał pierwszeństwo? Biedni uciekający przed wojną. A dzieciaki w przedszkolu jadą babcie na Ukrainę dowiedzieć.

Jak ten w pracy mi mówił- tu przyjechali cwaniaki, bieda została na miejscu. 
 

 

Odnośnik do komentarza
W dniu 1.06.2024 o 09:47, iluck85 napisał(a):

A do tego zajmują miejsce- żłobek może przyjąć 40 dzieciaków to wezmą 30 Polaków i 10 miejsc czeka jakby ktoś z Ukrainy się zgłosił

Czyli już od czasów żłobka, zajmują miejsca Polakom.

No ja już pisałem chyba w innym temacie, ale ja na placu zabaw jestem mniejszością. 
Większość to Ukraińcy. Oni jak wychodzą na plac zabaw to w większym gronie z dziadkami czy tam wujkami. 

Odnośnik do komentarza

Jak dzieciaka polskiego nie przyjmą do szkoły, jak dzieci prawie nie ma? Niż demograficzny przyjebał w pełni, mój młody poszedł do pierwszej klasy we wrześniu i są AŻ 2 pierwsze klasy po 18 dzieci, w chyba najbardziej zaludnionej dzielnicy Łodzi w jednej z większych podstawówek :reggie: Z czego ukraińskich dzieci chyba trójka. Gdzie jeszcze z 5 lat temu normą były 3-4 pierwsze klasy po 25-30 dzieci.

No ale żeby nie było za kolorowo jeden ukrainiec w klasie to rasowy bandyta wychowany chyba od małego na historiach z banderą, albo stary go zabierał na wymuszanie haraczu. Bije innych, raz zepchnał dziewczynke ze schodów, oferuje pieniądze dzieciom jak powiedzą "kurwa spierdalaj", generalnie ma wyjebane na jakąkolwiek dyscyplinę. Regularnie ląduje u pedagoga i psychologa szkolnego, ale za bardzo nie mogą mu nic zrobić :reggie: Ale zanim zlecą się obrońcy polskości to dodam, że w takiej sytuacji polskiego dziecka też nie można ot tak wyjebać teraz ze szkoły.

Odnośnik do komentarza
13 minut temu, Bartg napisał(a):

Regularnie ląduje u pedagoga i psychologa szkolnego, ale za bardzo nie mogą mu nic zrobić :reggie: Ale zanim zlecą się obrońcy polskości to dodam, że w takiej sytuacji polskiego dziecka też nie można ot tak wyjebać teraz ze szkoły.

No niestety, kiedyś chyba aż tak się z takimi jednostkami nie cackali.

Odnośnik do komentarza

Zwłaszcza, że rodzice tego bandyty mają wyjebane, przychodzą na zebrania itd uśmiechnięci "niemożliwe, że mój Mironek taki zły", a ojciec faktycznie wygląda, jakby od 20 lat handlował kałasznikowami. Zachowania typu zabieranie innym dzieciom zabawek i teksty "daj 5zł to Ci oddam" to raczej sam na to nie wpadł.

Odnośnik do komentarza
8 godzin temu, Bartg napisał(a):

Jak dzieciaka polskiego nie przyjmą do szkoły, jak dzieci prawie nie ma? Niż demograficzny przyjebał w pełni, mój młody poszedł do pierwszej klasy we wrześniu i są AŻ 2 pierwsze klasy po 18 dzieci, w chyba najbardziej zaludnionej dzielnicy Łodzi w jednej z większych podstawówek :reggie: Z czego ukraińskich dzieci chyba trójka. Gdzie jeszcze z 5 lat temu normą były 3-4 pierwsze klasy po 25-30 dzieci.

No ale żeby nie było za kolorowo jeden ukrainiec w klasie to rasowy bandyta wychowany chyba od małego na historiach z banderą, albo stary go zabierał na wymuszanie haraczu. Bije innych, raz zepchnał dziewczynke ze schodów, oferuje pieniądze dzieciom jak powiedzą "kurwa spierdalaj", generalnie ma wyjebane na jakąkolwiek dyscyplinę. Regularnie ląduje u pedagoga i psychologa szkolnego, ale za bardzo nie mogą mu nic zrobić :reggie: Ale zanim zlecą się obrońcy polskości to dodam, że w takiej sytuacji polskiego dziecka też nie można ot tak wyjebać teraz ze szkoły.


 

Wczoraj knajpa gdzie można iść z dzieciakami- jest plac zabaw itp atrakcje. No knajpa stricte po rodzinne wyjście z małymi.

Nie muszę dodawać że siedzieli tam też Ukraińcy. Wszystkie dzieci z opieką dorosłych w pobliżu. Zgadnijcie które robiły co chciały? Poziom 2-4 lat. Jeden w basenie z piłkami napierdalał wszystkie dzieciaki dookoła piłkami. Mama przyszła coś powiedziała i wróciła do stoliczka. Mały dalej robił co chciał. Drugi odkrył że mała ma pieluchę i sprawdzał z czego jest pielcuha. Zawinąłem dzieciaka i nara. A ten zjeb w szelkach dalej wszystkie dzieciaki napierdalał piłka. 
Popychanie w piaskownicy to też domena jednej nacji, no ale Zara pójdą klauny i będzie że się uwziąłem na biedną Ukrainę. 


Ciekawostka. Jump Arena- miejsce z trampolinami i jest tam też wydzielone miejsce dla najmłodszych. Czasem idziemy z małą żeby pobiegała i się tam powspinała. Ani razu tam nie usłyszałam ukraińskiego. Ale tam się placi za wejście :reggie:

Odnośnik do komentarza

Ja jebie :CoolStoryBro: Forum dostarcza.

Wystarczy na dzieciaka mieć oko i jak coś odpierdala to zwrócić uwagę. 
A jak ukraińskie karyny są zajęte pierdoleniem przez kamerkę na telefonie to te gówniaki robią co chcą.

Naszej patoli też się zdarza wyjść za plac na dymka i sebix napierdala dzieciaki piaskiem. Ale przeważają tutaj dzieci UA. 
 

 

Odnośnik do komentarza
15 godzin temu, iluck85 napisał(a):

Wczoraj knajpa gdzie można iść z dzieciakami- jest plac zabaw itp atrakcje. No knajpa stricte po rodzinne wyjście z małymi.

Nie muszę dodawać że siedzieli tam też Ukraińcy.

 

Masakra stary, ja też w weekend byłem w parku , no i wiecie, tam jest plac zabaw i taka duża szachownica z figurkami. Były tam dzieci. Nie muszę dodawać że były też tam ukraińskie dzieci.

 

Przechodzę obok i wiecie co się stało?

 

Kompletnie nic, ale niesmak pozostał. 

  • Dzięki 1
  • Haha 5
Odnośnik do komentarza

Na placu zabaw w pobliskim parku akurat rzadki widok karyn. Z widzenia można rzecz się zna tych ludzi, bo prawie codziennie się wszyscy widzą. 
 

Spoko. Wedle mnie możecie isc do Lidla po monsterka i wrzucić pampersy do koszyka z darami dla wschodnich braci.
Ja ich pierdole. Tyle. 

Odnośnik do komentarza

 

13 minut temu, Bartg napisał(a):

Przecież polskie karyny robią dokładnie to samo na placu zabaw, telefon, psiapsi i siedza pierdola, a dzieci robią co chcą :dunno:

 

Nie, to tylko Ukraińcy tak się zachowują, czy to jeszcze Polska w ogóle?

 

Prawda jest taka że cokolwiek zrobi złego Ukrainiec to niesie się to o wiele bardziej, widzę to chociażby po fejsbukowych grupach osiedlowych. 

Odnośnik do komentarza

Wybór przedszkola dla mojego małego jeszcze przede mną, chociaż ten moment nadchodzi i muszę tutaj stety/niestety zgodzić się z kolegą w kwestii zaklepanych miejsc dla dzieci narodowości ukraińskiej.

O jakiej skali mówimy? Nie wiem, ale wiem z pierwszej ręki, że taki bufor jest w Gdańsku faktem.

Oczywiście rozumiem i wspieram mechanizmy stymulujące do pozostania w naszym kraju obywateli innych narodowości, ale czy to powinno odbywać się w ten sposób? Dunno. Rząd mógł zrobić to lepiej, ale pewnie zajmowali się w tym czasie poszerzaniem składu Rady Nadzorczej w firmie Red is Bad.

Ciekawym zjawiskiem na Pomorzu powoli stają się gruzińskie grupy, przy których Sasza z Wołodymirem wydają się aniołkami, ale to nie ten temat…

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...