Skocz do zawartości

Rodzicielstwo


krupek

Rekomendowane odpowiedzi

U mnie wyszedł teraz efekt niżu demograficznego i przedszkole, z którego właśnie wychodzi już starszy syn ma niedobór dzieci i wręcz zaczyna robić agresywną kampanię rekrutacyjną (a to zwykłe tanie samorządowe).
Z przedszkolem i miejscem na szczęście nigdy nie mieliśmy problemu, gorzej ze złobkiem - dla starszego miejsca nie było przez 2 lata, chodził do prywatnego. Młodszy chodził rok do prywatnego, a dopiero na niecały drugi rok załapał się na samorządowe (dobre i to, sporo tysi w kieszeni).

Odnośnik do komentarza

Nie ma nic za free xD Państwowy żłobek to cena bazowa + całodniowe żarcie dodatkowo wg stawki (nieduzo, chyba z 12zl/dzien). Takze z zarciem panstwowy żłób zamyka się w okolicy 450 zl/mc, a prywatny to było z 1500 zł (i to jeden z tańszych, ot lokal na parterze w nowym bloku, bez ogrodu i placu zabaw). Wiem, że i ponad 2k mogą wychodzić oplaty w innych placówkach :notlikethis:

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
4 godziny temu, _Red_ napisał(a):

U mnie wyszedł teraz efekt niżu demograficznego i przedszkole, z którego właśnie wychodzi już starszy syn ma niedobór dzieci i wręcz zaczyna robić agresywną kampanię rekrutacyjną (a to zwykłe tanie samorządowe).
Z przedszkolem i miejscem na szczęście nigdy nie mieliśmy problemu, gorzej ze złobkiem - dla starszego miejsca nie było przez 2 lata, chodził do prywatnego. Młodszy chodził rok do prywatnego, a dopiero na niecały drugi rok załapał się na samorządowe (dobre i to, sporo tysi w kieszeni).

W Trójmieście chyba nie jest tak kolorowo, bo ostatnio ziomek przez znajomą w kuratorium załatwiał miejsca dla bratanka i bratanicy.

W tych ościennych wioskach gdzie się ludzie wynieśli z Gdyni też lipa, w jednej szkole lekcje były do 18 czy 19 xd Na szybko budowali nową.

Odnośnik do komentarza
23 minuty temu, _Red_ napisał(a):

Nie ma nic za free xD Państwowy żłobek to cena bazowa + całodniowe żarcie dodatkowo wg stawki (nieduzo, chyba z 12zl/dzien). Takze z zarciem panstwowy żłób zamyka się w okolicy 450 zl/mc, a prywatny to było z 1500 zł (i to jeden z tańszych, ot lokal na parterze w nowym bloku, bez ogrodu i placu zabaw). Wiem, że i ponad 2k mogą wychodzić oplaty w innych placówkach :notlikethis:

 

 

Gdzie wy mieszkacie? 

Poznań- państwowy z żarciem 1100zł.

Odnośnik do komentarza

W państwowym płaci sie za jedzenie, nawet niech to bedzie catering po 12zl, jak kuchnia to taniej. Plus 1zl za kazdą godzinę ponad 5h dziennie? O ile dobrze pamietam, to nie wiem jak to możliwe ze wychodzi 1100. Nie ma opcji że ze państowy. Pewnie tylko dofinansowany.

Odnośnik do komentarza
Ile kosztuje żłobek publiczny w Poznaniu?
 
 
Opłata za pobyt dzieci w żłobku oraz wyżywienie ustalona jest uchwałą Nr LXXXVII/1617/VIII/2023 Rady Miasta Poznania z dnia 30 czerwca 2023 r. Od lutego 2024 r. opłata stała wynosi: 892,00 zł.
 
Przekraczamy próg, kilka stówek :newell: Tak to by było z dofinansowaniem- 450zł. 
Edytowane przez iluck85
  • Smutny 1
Odnośnik do komentarza

Pojebana akcja, no to u nas w K r a k o w i e standardzik samorządowy to 299 zł podstawa + 10-13 zł/dzień żarcie.

I to po powyżce, bo było 199 zł parę lat temu :cebula:

https://lifeinkrakow.pl/w-miescie/5235,publiczne-zlobki-podrozeja-prywatne-beda-tansze-miasto-doplaci-do-nich-ponad-700-zl-miesiecznie


Myślałem, że to jakiś standard ogólnopolski, a nie że pan Majchroski daje na dzieci, a Jaśkowiak nie bardzo.

Odnośnik do komentarza

RKO nie liczę w tej cenie, bo to kasa, która wpadała na prywatne konto (za drugie dziecko będące pomiędzy 1-3 r.ż.). Na pierwsze też chyba coś jest obecnie, ale nie wiem, już nie śledzę.

Niedługo wydatki jeszcze się zmniejszą, bo starszy idzie do szkoły (to kwestia kredek i zeszytów, książki chyba do 3 klasy są dostępne w szkole), młodszy awansuje ze żłobka do przedszkola (199 zł + żarcie) także portfel odpocznie.

Odnośnik do komentarza
10 hours ago, _Red_ said:

Niedługo wydatki jeszcze się zmniejszą, bo starszy idzie do szkoły (to kwestia kredek i zeszytów, książki chyba do 3 klasy są dostępne w szkole)

 

Też tak myślałem :kekw: Tu rada rodziców, tam wycieczka, tu zielona szkoła, tu na dzień nauczyciela, tu na dzień kobiet. Plus przynajmniej u mojego w szkole jest milion dodatkowych zajęć, do tego robią pokazowe lekcje za darmo wszystkiego i dzieciaki ciągną na dodatkowe zajęcia (to akurat dobrze dla nich, gorzej dla portfela). Lego Robotyka + basen + jakiś sport i masz 500zł miesięcznie.

  • Smutny 1
Odnośnik do komentarza
W państwowym płaci sie za jedzenie, nawet niech to bedzie catering po 12zl, jak kuchnia to taniej. Plus 1zl za kazdą godzinę ponad 5h dziennie? O ile dobrze pamietam, to nie wiem jak to możliwe ze wychodzi 1100. Nie ma opcji że ze państowy. Pewnie tylko dofinansowany.

W przedszkolu tak jest. Żłobek podlega pod miasto, a nie pod MEN i dlatego kwoty się różnią pomiędzy miastami. W Łodzi jest obecnie 20% najniższego wynagrodzenia brutto czyli 849zł + wyżywienie.
Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
W dniu 22.06.2024 o 22:25, iluck85 napisał(a):

@yaczes No dawaj wrażenia   IMO najlepszy okres teraz. 

Sorki, jakos mi wzmianka umknela.

Maly jest cudowny, mam wrazenie ze zmienia sie doslownie z dnia na dzien :) Fizycznie ostatni miesiac to byla meczarnia - w pracy zwalilo sie wszystko naraz, do tego tygodniowy urlop sprawil, ze do teraz nie moge sie wygrzebac, a noce nieprzespane, wiec juz rozumiem dlaczego kolezanka powitala mnie w zombielandzie po urodzinach syna  :sadkek:

Czekam, az bedzie na tyle kumaty az przeprowadze go od 8 bitow do PS5!

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...