Skocz do zawartości

Spelunky 2


MBeniek

Rekomendowane odpowiedzi

14 godzin temu, XM. napisał:

No i pierwsze co zrobiłem po 2 zgonach to zmieniłem sterowanie na klasyczne bo te nowe dramat.

Klasyczne? Chyba nie widziałem tam takiej opcji. Czy chodzi ci o ten wł/wył automatyczny bieg?

Na początku też wydawało mi się jakieś dziwne te sterowanie, ale jak ginąłem to i tak przez jakieś nowe pułapki lub sprawdzanie jak coś działa, a teraz już normalnie wszystko ładnie wchodzi.

 

A co do tego, że jest strasznie ciężko to poczekaj aż dojdziesz do poziomów 3-X ;) Aż się boję myśleć co będzie przy czwartym poziomie i dalej.

 

27 minut temu, stoodio napisał:

Można by przenieść temat do multiplatform.

Jeśli jakaś gierka wyszła na jedną platformę (xbox/ps/switch) + pc, to dalej zostaje w dziale tej jednej platformy. W ogóle jakoś wątpię, że na tym forum znajdzie się osoba, która będzie w to grała na pc. Podejrzewam, że kto jeszcze nie kupił na ps4, to pewnie czeka na wersję na switcha - rogaliki idealnie wchodzą na przenośnych konsolkach. Sam pewnie kupię drugi raz ;) 

Odnośnik do komentarza

Najdalej po 150 zgonach 4-4, ale ja nie o tym. 

ILE TA GRA MA SEKRETOW. W porównaniu do jedynki to kurczę- dwa różne etapy na poziom, mnóstwo nowych broni, itemów, różnych sklepikarzy, challengey...o panie. Ciekaw jestem kiedy wszytko ludzie rozwiklaja i jaki jest odpowiednik piekla w tej części jako ostatni finałowy etap. 

No świetny sequel i kiedy myślałem, że niepotrzebny tak grając jaram się i ciesze że nikt mnie nie słuchał w podjęciu tej decyzji xD

Odnośnik do komentarza

Przerabana ta dżungla w tej części, black market też jakiś bardziej nasączony przeciwnikami no masakra jak będzie się chciało zrobić w tej części ostatnia bonusową rundę to Run będzie trwał z 40 minut. Czasem to hoi strzela od tanich zagrywek, a szczytem są ukryte niedźwiedzie pułapki w dżungli których nie widać poza małym wystający bolcem albo trapy mocno zlewajace się z budową etapu.

Wulkan prosty, DOPOKI cos komus nie odyebie/nie wybuchnie i nagle sie okazuje ze nie da sie przejsc etapu bo wszystko jest pokryte lawą i nie przejdziemy.

Boss w 3 to wiadomo buła.

4-x na pamięć znam i lecę jak przecinak(japoński layout - piramidy jeszcze nie szlifowalem), to samo 5-1 z lodową jaskinia, ale szczyt to poyebane 6-1/3 gdzie runda to jakis nielogiczny labirynt z miliardem latających pierdół.

Aż strach pomyśleć jak wyglądają ostatnie bonusowe etapy, a sam ostatni boss w podstawowe rozgrywce trochę lipa i klon Yamy z jedynki.

Gra ogolnie jest GOTY, ale jednak boli trochę recykling wszystkiego, zwłaszcza pierwsza połowa gry to jest Spelunky 1 z ficzerami z dwojki. 

 

Mały tip - pamiętajcie smażyć indyka dla dodatkowego żarcia. Jest ich sporo i czasem się zdarza że po wyjściu z kopalni mam już 10 żyć.

Odnośnik do komentarza

Duch pojawia się po 3 minucie, także jest czas na eksploarację. Do tego pewne miejsca mają gwarantowany przedmiot, który daje nam dodatkowe 60 sekund (zazwyczaj tam, gdzie jest coś do zrobienia). Każdy kij ma jednak dwie strony medalu i jest pewna urna na planszy, której rozbicie od razu wywołuje ducha :[

 

u8a08zfbefq51.jpg?width=640&height=1080&

Edytowane przez stoodio
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza

Skorzystałem ze skrótu z 1-4, tam jest zawsze typek. Przedzierałem się przez dżunglę, gdzie łatwiej mi było uśpić/uziemić "pomocnika" (dobre są takie "dołki" - biega w kółko i wali w kimę) i go, go, go do wyjścia. Spokojnie ponad 100 prób i pykło... :rotfl:

 

Złoty klucz przy tym randomowym chaosie to pryszcz.

 

Potem się okazało, że

Spoiler

w 4-2 masz gwarantowanego pomagiera i tylko 2 etapy do przelecenia.

:pawel:

Odnośnik do komentarza

Co mogłem, to porobiłem - reszta wyzwań była dla mnie zbyt enigmatyczna, więc zajrzałem w internety (fajny pliczek, zbiera wszystko do kupy):

https://docs.google.com/spreadsheets/u/0/d/1LqvgWWfybs6BTFVSKtN_bq8ddY3YhRucKZTnQIc0Zzg/htmlview

 

Po lekturze z żalem stwierdzam, że platyny nie będzie - co tam się odjaniepawla... :mog:

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...