Skocz do zawartości

Mistrzostwa Świata w piłce nożnej 2018


c0ŕ

Rekomendowane odpowiedzi

20 godzin temu, ogqozo napisał:

"Czarnym koniem" Afryki może być też Maroko, jakoś bardziej dla mnie ciekawe. Widzę ich też jako reprezentantów dwóch krajów - połowa jedenastki będzie wszak pośrednio bronić honoru piłki holenderskiej, gdzie żyją i nauczyli się grać (reszta we Francji i Hiszpanii).

 

Zespół, który na pierwszym miejscu też stawia obronę, czyli to, co najważniejsze na takim turnieju. W eliminacjach mieli grupę m.in. z WKS-em i nie stracili ani jednego gola. A ich trener-Adonis, Herve Renard, to jeden z najlepszych specjalistów turniejowych na tym Mundialu, który już nieraz znalazł skuteczne rozwiązania na każdego rywala. Ciekawe, ile razy komentator użyje frazy "francuski Mourinho"! W ataku też stawiają wiele na swojego lidera, tutaj - rozgrywającego Hakima Ziyecha, nagrodzonego właśnie jako gracz roku Eredivisie (zresztą rok po Karimie El-Ahmadim, którego też zobaczymy). Zespół ma wielką energię, współpracę. Pytanie tylko - kto ma strzelać gole? Zawsze jest z tym lekki problem, choć technika Ziyecha i Belhandy pomaga.

 

Przeciw szansom Maroko ma stać trudna grupa, ale czy Europejczycy nie odpadli "zaskakująco" nigdy wcześniej? Na ostatnim Mundialu, Portugalia i Hiszpania nie wyszły z grupy. Mają też teraz swoje dramy: w Hiszpanii - wiadomo, a w Portugalii wielki dym w Sportingu Lizbona (gdzie grają/grali? m.in. najbardziej ekscytujący gracze tej ekipy, Bruno Fernandes i Gelson Martins).

 

Na razie Iran, który chyba ma zamiar grać ogólnie to samo, co 4 lata temu: solidnie i mądrze na 0-0. To może być ciężki mecz, dla piłkarzy i widzów. Z drugiej strony - skoro to mecz z najsłabszym rywalem, powinni walczyć o wygraną...

 

 

 

 

 

 

 

Kolejne odcinki serialu pt 'Ogqozo stara sie udowodnic ze ma pojecie o pilce' ciesza bardziej niz mundial

 

  • Plusik 2
  • Haha 2
  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza

pamiętam że 4 lata temu jakoś o tej porze oglądałem Iran - Nigeria i walczyłem by nie zasnąć, do tej pory stawiam ten mecz wysoko w rankingu najchu.jowszych meczów jakie w zyciu oglądałem. Dzisiejsze Iran - Maroko to jak niebo a ziemia względem tamtego spotkania.

 

Liczę że Diego coś ustrzeli, ale się za nim stęskniłem odkąd odszedł z Chelsea i już nie ogląda się go co tydzień w lidze ;/

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...