Skocz do zawartości

Dying Light 2


Figuś

Rekomendowane odpowiedzi

Przeskakiwałem sobie dzisiaj między rozdziałką i wydajnością, no kurde brakuje tu tego złotego środka trochę. Ale już wbijam serio, bo pysznie mi się gra :fsg: Tam, gdzie to naprawdę ważne, czyli w warstwie gameplayowej Techland nie zawiódł moim zdaniem. Jest inaczej niż w jedynce, zwłaszcza przez system staminy podczas parkourowania, w poprzedniczce istniało to tylko w warstwie meta i postać męczyła się po jakimś tam czasie sprintowania, ale można było sobie wisieć na krawędzi do bólu bez większych konsekwencji, tutaj każda sekunda wspinaczki rodzi napięcie na niższych levelach. Już nie ma zwisania i skanowania sobie otoczenia w poszukiwaniu następnego punktu zaczepienia - trzeba rozplanować sobie ścieżkę odpowiednio wcześniej, a jeśli zaczynam skakać na jana z myślą "yolo jakoś to będzie" to w moment jestem karany. No i ektraklasa, bo wprowadza to dodatkowy element planowania i nie pozwala na bezmyślne skakanie pamperkiem gdzie dusza zapragnie. Do tego te liny i opadające rurki pozwalające zaliczyć dłuższy skok całkiem fajnie wpasowują się w tę całość. Walka to prawie to samo jak na razie (plus możliwość blokowania i parowania żywych chopków), czyli też in plus. A pościgi w nocy w poszukiwaniu światła UV napinają nerwy, nie powiem, że nie. Dzisiaj w takim pościgu z intensywnością 3/4, gdy wskoczyłem ostatkiem sił i na żyletce zdrowia w safe zone i zobaczyłem fiolet to poczułem się jak prawdziwy survivor, czyli całkiem fpytę. Gra się dobrze, są emocje, nie ma nudy, a fabuły praktycznie nie ruszyłem, biegając za zadaniami pobocznymi i myszkując po Villedor. Po pięciu godzinach jestem wciągnięty i większość zarzutów jakie mam pod adresem gry to kosmetyka (ta nieszczęsna rozdzielczość, brak możliwości wyboru języka, kursor w menusach).

 

A, i miałem buga, który ludzie w sieci raportowali - w pewnym momencie odcięło mi dźwięk i jedyne co dochodziło z głośników to bzyczenie zmieniające natężenie (o, nawet się trochę rymuje). Reset gry pomógł.

  • Plusik 4
  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza
4 minuty temu, Donatello1991 napisał:

Też przy parkourowaniu łapiecie się na tym, że noga wam tikuje jak myślicie ze nie doskoczycie?:)

Żeby tylko noga. Jak dzisiaj z windmilla zeskoczyłem i myślałem, że źle wymierzyłem skok to odruchowo spiąłem mięśnie. Na szczęście udało się trafić na kupę śmieci :obama:

Odnośnik do komentarza

Początek bardzo fajny, klimatyczny, czuję że w grze spędzę długie godziny a ostatnio do wszelkich open worldow mam awersję (na dysku leży Odyssey w którym przeszedłem tylko kilka misji na początku, i jakoś nie umiem się zebrać do powrotu). Na plus fajne wprowadzenie do fabuły, przyjemna i znana muzyczka z jedynki. Najsłabsza strona gry to zdecydowanie oprawa, czuć że mogła być znacznie lepsza, gdyby nie past geny, ale nie czepiam się, gra wygląda dobrze i zamierzam grać w 60 klatkach, niestety tryb jakościowy i rozdzielczości sprawia że mam wrażenie że gram na jakiś środkach powodujących zaburzenie widzenia. Liczę że twórcy wprowadzą jeszcze poprawki, kto wie, może doczekamy się też jakimś cudem ulepszonej oprawy, ale nie ma to żadnego znaczenia tak na prawdę, bo sam gameplay nie jest odkrywczy w porównaniu do pierwszej części ale daje mnóstwo funu a chyba to się liczy w grach. Szkoda, że nie dodali znowu jakiejś koszulki do zamówień przedpremierowych, do dzisiaj mam swoją i mam sentyment do słów (good night, good luck). Będzie grane, będzie. :fsg:

Edytowane przez teamdox
Odnośnik do komentarza

Wogóle nie planowałem kupować tej gry, przyglądałem się ale tak na spokojnie, tym bardziej że nawet w jedynkę nie grałem, miałem obawy że mi nie podejdzie.

Jednak wczoraj nie wiedzieć czemu dopadł mnie hype,  a może pozazdrościłem synkowi, bo dostał na premierę Arceusa i mi też się czegoś nowego zachciało ;). Poszedłem dziś do ME i distałem bez problemu za 239 zł.

Za mną dopero godzina, jeszcze samouczek, ale raczej się polubimy.

Gram na ps4 slim więc grafiką się nie przejmuję, ważne że jest w miarę płynnie.

Jedyny minus to dubbing, zapowiada się słabo, a z tego co czytam ze zmianą na wersję kinową takie kombinacje!

Edytowane przez Artur_K
Odnośnik do komentarza

Geberalnie jest świetnie, gra się super, świat wciąga ale technicznie jest średnio. Na ps5 te sekundowe czarne migotanie ekranu jest wkurzające, widziałem, że sporo ludzi o tym pisze na zagranicznych forach, bardziej mnie to wkurza niż te 1080p w trybie wydajności. Ciekawy jestem czy oni w ogóle są świadomi tego błędu. 

Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, blakuś napisał:

Da się jakoś zmienić język dubbingu na Xboxie? Dajcie spokój z tym naszym Polskim xD

Jakimś cudem kupując wersje z argentyny na XSX mam jedynie napisy w jęzku Polskim reszta ENG. Kurcze ta gra technicznie stoi na poprawnym poziomie ale brak trybu 1440p w 60fps to jakiś żart , jak jeszcze przed startem się wachałem tak po pograniu trochę nie ma opcji bym był w stanie odpalić grę w 1080p taka ciapka na ekranie jest.

Odnośnik do komentarza

Na ps4 albo całość po polsku, a po zmianie języka konsoli wszystko po angielsku. Nie mam pojęcia jak ustawić j. ang plus polskie napisy.

 

edit:

Wg poradnika PPE, jest blokada lokalizacyjna i nie ma możliwości mieszania języków. Przynajmniej na ps4.

Edytowane przez Artur_K
Odnośnik do komentarza

Pierwsze 2h przebiegłem. Wszystko za kocham pierwsze DL jest obecne i tutaj. Początek historii to flow TWD i TLoU, gdzie sceneria opowiada rozmaite dramaty, niedopowiedziane opowieści. Co do technikaliów, grajcie wyłącznie w trybie wydajności - no gamechanger. Zatrybiłem na standardowym poziomie trudności ale już żałuję, że nie wziąłem Hard. Weterani harrańskich bojów odnajdą się w sekundę, przydaje się doświadczenie z pierwszej gry. Dopiero podziwiam Villedor i widoczki w oddali - podobnie jak porzednio - inspirują do dalszej eksploracji. Walka również wydaje się jakby łatwiejsza od początku. Sięgam pamięcią do swoich początków w Harran i tam było nieco trudniej, bronie szybko się zużywały a zombie ledwo padały na glebę. 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...