Skocz do zawartości

Mutant Year Zero: Road to Eden


friedrich

Rekomendowane odpowiedzi

No ja skończyłem Mutanta ostatnio, mega gierka, nawet nie wiedziałem, że gra ma temat na forum, przeczytałem cały i jakim cudem ludzie tą grę przechodzili do 15h, że o 6 nie wspomnę, to nie mam pojęcia. 

Mi Steam pokazuje 42h, nigdzie się nie spieszyłem, walkami się bawiłem ubijając wpierw pojedyncze jednostki i też łaziłem po każdym kącie, choć i tak wszystkiego nie znalazłem i raczej już nie znajdę, bo bym musiał każdą lokacje jeszcze raz przejść centymetr po centymetrze, co wydawało mi się, że robiłem, a i tak coś ominąłem.

Przytuliłbym kontynuację. :ohboy:

Odnośnik do komentarza
4 minuty temu, KrYcHu_89 napisał(a):

Z perspektywy czasu muszę powiedzieć, że sam aspekt walki był jednak mocno wtórny i dosyć wykastrowany z opcji w stosunku do każdej innej gry taktycznej tego typu(...)

 

Zależy od gry. Niektóre w odniesieniu do Mutanta są biedniejsze, inne bogatsze w mechaniki, ale chyba żadna nie dorównuje klimatem.

Odnośnik do komentarza

Ja grałem tylko w XCOM2 i Gears Tactics i w porównaniu do obu tych gier Mutant jest biedne jak ja tydzień po wypłacie. Brak jakiegokolwiek zróżnicowania w misjach, brak jakichś ciekawszych miechanik poza samą walką, powtarzające się skille u postaci (oraz bardzo skromna ich ilość). Gra z tego co widzę jest krótka, więc pewnie sporo osób nawet nie zwróciło na to uwagi. To powiedziawszy przyznam, że akurat mi to nie przeszkadza, bo właśnie szukałem czegoś z prostszym sytemem, ale jak ktoś inny ograł większość taktycznych strzelanek dostępnych na rynku i oczekiwał po MYZ głębi lub nawet rozwinięcia znanych mechanik i pomysłów, to może się poczuć rozczarowany. 

Odnośnik do komentarza
24 minuty temu, Ukukuki napisał(a):

A w Gears Tactics było jakieś zróżnicowanie? Gierka mi się podobała ale była mega monotonna przez taką samą konstrukcję zadań. Więc dwie misje na jednym posiedzeniu to był maks. 

Uciekanie przed nalotem bombowym (sztos, moje ulubione misje, bo każdy jeden ruch się liczył), odbijanie jeńców, obrona punktów na mapie przed nacierającymi falami wrogów, walka w dwuosobowych grupkach, czasem jacyś bossowie. Jak dla mnie wystarczająco zróżnicowane. W Mutant masz po prostu najzwyczajniejszą w świecie eliminację przeciwników od samego początku do (chyba) końca. Dobrze, że jest stealth, bo dodaje to trochę świeżości, ale gra w żadnym momencie się nie rozwija i nie oferuje nowych gimmicków.

Edytowane przez Josh
Odnośnik do komentarza
17 minut temu, Pupcio napisał(a):

Ale przecież ta gra to nie jest taktyk


Jak to nie? Owszem, bardziej real time, ale masz aktywną pauzę, zarządzanie składem pod presją czasu i wrogów, odpalanie ich umiejętności - sporo ma też z XCOMa z tym zarządzaniem pomiędzy misjami, levelowaniem ziomków, perma-death itp.

Odnośnik do komentarza
14 godzin temu, Wredny napisał(a):

Pupcio chyba poddawał w wątpliwość taktyczność ALIENSów i o nich pisałem.

Znaczy ja wiem że nie są pozbawione tego taktycznego SZNYTU ale bardziej mi chodziło czysto o walke która mimo wszystko dla mnie nie ma zbyt wiele wspólnego z xcomem czy mutantem właśnie no ale gierka jest fajna więc warto sprawdzić tak czy siak:asax:

Odnośnik do komentarza

No ja zacząłem Miasme Chronicles, mam 15h za sobą. Jak dla mnie gameplay jest lepszy od Mutanta. Bardziej rozbudowany, bardziej dopieszczony, skradanie się jest lepiej dopracowane. Może postacie i fabuła jest gorsza niż w Mutancie, ale ja nie tego szukam w grach, chce dobrego gameplay'u. Gierka jest kalką mutanta, tylko w innym settingu i lepiej wykonana. 

 

Swoją drogą, to kupiłem klucz na enebie na steama za 8zł :nosacz3:

Edytowane przez Wooyek
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...