Skocz do zawartości

PlayStation 5 - komentarze i inne rozmowy


YETI

Rekomendowane odpowiedzi

3 godziny temu, Faka napisał:

Mając tempest audio to jednak nie trzeba już kupować słuchawek 3d. Wystarczą dobrej jakości stereo, akurat moje Arctisy będą zadowolone.

Dokładnie, ale te słuchawki zaprezentowane z konsolą wizualnie wypadają świetnie.

Jeszcze co do tych niebieskich pasków wzdłuż wywietrzników, prawdopodobnie będą świecić, na żywo konsola powinna prezentować się jescze lepiej. 

Odnośnik do komentarza

Wciaż nie zmierzono konsoli bokiem, więc coś czuję, że będzie to prawdziwa płyta chodnikowa i w ogólnym rozrachunku PS5 będzie miała większą obiętość niż XSX.

 

To tak a propos nabijania się z rozmiarów. :cool: 

Odnośnik do komentarza

Gaming pełną gębą. LEDy, odpustowe kolorki.. jeśli nie będzie RGB to niska półka:p

A na poważnie. Na chłodno obejrzałem te trailery z czwartku.
Będzie dobrze i dobrze się zapowiada. Ogólnie z tej całej prezentacji interesowało mnie:

GT7 - które delikatnie mnie rozczarowało graficznie; oczekiwałem czegoś większego. Kolizje, zniszczenia.. Może jakaś zajawka możliwości tuningu? Czy będzie można modyfikować Racingowo vide GT1, GT2? No i grafika. Po gameplayu w 4k widać poprawę, ale niestety dalej to (moim zdaniem) ten sam silnik, który niestety zrobił się archaiczny, co za tym idzie? Ciężko będzie o dopracowane kolizje. Znowu to samo. Czy będzie pogoda dynamiczna? Dźwięk? Mogliby nagrać na nowo na sprzęcie studyjnym a nie na dynamikach z biedry:p

Drugim tytułem, który oczekiwałem to: nowe IP.
Jest. A nawet kilka, co mnie bardzo cieszy.
Project Athia - lubię takie klimaty.
Pragmata - coś w sobie miało.

Reszta? Nie bardzo nie mój klimat.
No ale to za mało - tym bardziej, że żadna pewnie na start nie wyjdzie. Więc day1 zakup u mnie odpada i poczekam do przynajmniej tych gier i wtedy zastanowię się nad ewentualnym zakupem.
Pozdrawiam

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
3 minuty temu, Paolo de Vesir napisał:

Wciaż nie zmierzono konsoli bokiem, więc coś czuję, że będzie to prawdziwa płyta chodnikowa i w ogólnym rozrachunku PS5 będzie miała większą obiętość niż XSX.

 

To tak a propos nabijania się z rozmiarów. :cool: 

Tak to najprawdopodobniej wygląda objętościowo 

X1X = 4359 cm3
XSX = 6883 cm3
PS5 = 9832 cm3

( źródło: Wyliczenia Alberta Penello)

Odnośnik do komentarza
2 minuty temu, devilbot napisał:

Myślałem, że ten monolicik series x to większy będzie, a to takie se pudełeczko. Meh.

 

W miarę łatwo zobrazować sobie to można używając szerokości pada od XOne jako odniesienia. Wtedy konsola ma wymiary 1 x 1 x 2. Albo niecałe 3 GameCube'y na sobie. :lapka:

 

@ASX oj, to przy takiej objętości naprawdę można było umieścić tam ciche chłodzenie.  

Odnośnik do komentarza
10 minut temu, areka napisał:

Po co? I tak zarobią na kolejnej generacji i bez tego. To oni dyktują warunki w branży. 

 

Zobacz ile osób ma sceptyczne podejście do PS5 na tym forum. Dawno nie widziałem takiego czegoś przy konsoli Sony. A bierze się to z tego, że Sony zwyczajnie nie  zachwyciło. Może i dyktują, ale warto się nie zatrzymywać.

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
39 minut temu, Shago napisał:

 

Zobacz ile osób ma sceptyczne podejście do PS5 na tym forum. Dawno nie widziałem takiego czegoś przy konsoli Sony. A bierze się to z tego, że Sony zwyczajnie nie  zachwyciło. Może i dyktują, ale warto się nie zatrzymywać.

Proponuję wychylić nos poza to forum. PS5 nie zachwyciło, zwłaszcza tych, którzy już dawno wiedzą, że kupią xboxa. Pokazując na jednej konferencji GT7, Spider-Mana, Demons Souls, Ratchet i Horizon, pięć wielkich marek, które sprzedają się w milionach i dla których miliony kupią PS5, to całkiem chyba nieźle, przynajmniej tak mi sie wydaje. Miejmy na uwadze, że przed nami jeszcze dwie imprezy przed premierą konsoli, gdzie zapewne jescze czymś uderzą. Sam Ryan po prezentacji powiedział, że to dopiero początek jeżeli chodzi o gry z ich strony. 

Sony podczas tej generacji wykonało kawał świetnej roboty, dostarczając gry, które stały się wielkimi IP rozchodzącymi się w grubo ponad 10mln egzemplarzy. Zyskali ogromne zaufanie i bazę graczy, co min. pokazuje jakim zainteresowaniem cieszymy się strim (pobity rekord na yt jeżeli chodzi o gry), sam trailer prezentujący PS5, czy oczywiście liczba sprzedanych PS4, a kończąc na tym, jak zegnaja sie z graczami w tej generacji (TLoU2, GoT). Sony wkracza w nową generację z pozycji w jakiej nigdy się nie znajdowali, nawet za czasów PS2. 

Zgadzam się w pełni z ASX, obecnie te dwie firmy mają nieco inne podejściu. Microsoft wykonal ruch z GP, bo zmusila go do tego sytuacja na rynku. Sony wydajac konsole bez nośnika, też poważnie o tym mysli. Nie spodziewam się największych hitów w dniu premiery na PS Now, jeszcze nie teraz, ale kiedyś to na pewno nastąpi. Pisałem już niejednokrotnie, czy komuś sie to podoba, czy nie, GP czy PS Now, to przyszłość. Znacznie większe zyski, brak kosztow związanych z produkcjią płyty, pudełek i co najważniejsze logistycznych, brak rynku używek. Zapewne kolejna generacja, to już będzie 80% kupowanych gier cyfrowo, tylko dinozaury takie jak my, wychowane na PSX czy PS2, zostaną przy plytach, bo starzy ludzie tak mają, są niechętni do nowości. 

  • Plusik 2
  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza

Nikt normalny nie zaneguje sukcesu Sony z PS4.

Mówię tylko, że z PS5 Sony póki co nie robi efektu WOW, jaki był przy każdej poprzedniej konsoli. I to widać po tym forum. Nie tylko po osobach,które już wiedzą, że kupią XSX, ale też cała masa fanów Sony jest sceptyczna, widać to po ostatnich stronach tego tematu.

  • Plusik 1
  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza
3 godziny temu, Paolo de Vesir napisał:

Wciaż nie zmierzono konsoli bokiem, więc coś czuję, że będzie to prawdziwa płyta chodnikowa i w ogólnym rozrachunku PS5 będzie miała większą obiętość niż XSX.

 

To tak a propos nabijania się z rozmiarów. :cool: 

 

Ja zmierzyłem po wydrukowaniu na kartce A4 i zmierzeniu skali.

 

PS5  - około 42x25cm i 11 cm wysokości.


O tu pisałem

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...