Skocz do zawartości

PlayStation 5 - komentarze i inne rozmowy


YETI

Rekomendowane odpowiedzi

Ta wersja digital only ciekawa i pewnie wielu ma rację, że to przyszłość. Tylko wiecie co jest lipa po pierwsze nie odpalę gier choćby z PS4, które mam na fizycznym nośniku, a chcioałbym do nich wrócić w końcu po to trzymam płytę, a po drugie nic mnie tak nie wkurza, jak kupowałem ostatnio dla syna Knacka. Na allegro kupuję grę w folii nówkę za 80zł, wchodzę na psn i gra kosztowała 139zł. Wszystko jest fajne, ale jak widzę grę dla dziecka, która nie wiem ma 3-4 lata i kosztuje takie pieniądze to ewidentnie ktoś mnie chce kiwać na kasę. Bo rozumiem, że gra stopniowo tanieje i jak kogoś nie stać na kupowanie gier na premierę lub po prostu czeka jakiś czas żeby kupić taniej to sam się na to godzi, ale jeśli chcę ograć grę sprzed kilku lat i jest droższa na psn sporo od takiej gdzie sprzedawca też ma swoją marżę to chyba coś z tym psn jeszcze jest nie tak.

Odnośnik do komentarza

Nawet nie wiadomo, czy wszystko odpalisz na konsoli z napędem. Wkurza mnie ta polityka marketingowa "hush-hush, kiedyś Ci damy konkret, teraz są półsłówka". Nie wiadomo nic konkretnie, można sobie pospekulować i zastanawiać się, jak będą działać poszczególne funkcje. Lipa, panie.

Odnośnik do komentarza

Zdecydowanie najbardziej kosmiczna konsola jaką widzałem , jeszcze biorąc pod uwage że ma być większa niż XSX będzie trzeba zrobić dla niej specjalne miejsce . Mimo że dla mnie jest paskudna i wygląda jak tani router to zdecydowanie gry sprzedały mi konsole , jeśli tylko Horizon albo Ratchet pokażą się na premiere to biorę konsole Day One . W innym przypadku czekam i liczę że nie będzie trzeba grać w słuchawkach jak przy PS4PRO , patrząc obiektywnie na prezentacje sony i microsoftu to sony dużo bardziej mi odpowiada szczególnie że patrząc na gry sony czuje mocno konsolowy feeling a Xbox (zresztą od premiery pierwszego X-a było takie założenie M$) to taki fajny już złożony PC , który z funkcją gamepass zapewni mase dobrej zabawy ale już nie daje tego uczucia "konsolowości" które uwielbiam w sony i nintendo.

Odnośnik do komentarza

@SpacierShark123 nie chce psuć zabawy, ale ten Ratchet to była pre-alpha, wiec gra nie wcześniej niż 2022. Horizon też bez daty premiery. Obecnie na 100% wiadomo że na premierę zobaczysz Quantum costam, Godfalla i to DLC do Spidera. 

Odnośnik do komentarza
35 minut temu, areka napisał:

No to gry z PS4 odpalisz dumnie na... PS4. U mnie obok siebie będą stały xd

Wiesz z drugiej strony też jest od dłuższego czasu głośno o wstecznej, więc jak zdecyduje się na PS5, a zapewne tak będzie,  to chciałbym chociaż z PS4 gry odpalić żeby nie trzymać kolejnego urządzenia. A z PS4 jestem bardzo zadowolony i tak jak nie raz było pisane gry robią robotę.
Nie jestem psem ogrodnika i niech się wszystkim platformom dobrze wiedzie, ale uważam, że Sony robi doskonałe exclusivy i liczę też na nie w kolejnej generacji.

Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, mario10 napisał:

Ta wersja digital only ciekawa i pewnie wielu ma rację, że to przyszłość. Tylko wiecie co jest lipa po pierwsze nie odpalę gier choćby z PS4, które mam na fizycznym nośniku, a chcioałbym do nich wrócić w końcu po to trzymam płytę, a po drugie nic mnie tak nie wkurza, jak kupowałem ostatnio dla syna Knacka. Na allegro kupuję grę w folii nówkę za 80zł, wchodzę na psn i gra kosztowała 139zł. Wszystko jest fajne, ale jak widzę grę dla dziecka, która nie wiem ma 3-4 lata i kosztuje takie pieniądze to ewidentnie ktoś mnie chce kiwać na kasę. Bo rozumiem, że gra stopniowo tanieje i jak kogoś nie stać na kupowanie gier na premierę lub po prostu czeka jakiś czas żeby kupić taniej to sam się na to godzi, ale jeśli chcę ograć grę sprzed kilku lat i jest droższa na psn sporo od takiej gdzie sprzedawca też ma swoją marżę to chyba coś z tym psn jeszcze jest nie tak.

W sumie dobrą opcją byłoby przy wersji bez napędu to, że mając płytę wpisujesz z niej dane i możesz pobrać zawartość online. Dzięki temu te płyty z ps4 nie poszłyby w kosz. 

Odnośnik do komentarza
17 minut temu, 20inchDT napisał:

Czarek piłeś od rana?

Nie bardzo o 7 skończyłem pracę więc nie było możliwości. Wiem że opcja nierealna, jednakże byłby to jakiś ukłon. No i po takiej opcji przypisania płyty do konta przestała by działać na innych. 

Edytowane przez czarek250885
Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, Paolo de Vesir napisał:

nie chce psuć zabawy, ale ten Ratchet to była pre-alpha, wiec gra nie wcześniej niż 2022.

Lol, zdecydowanie przesadzasz. Rozumiem jakbyśmy mówili o jakimś nowym ip/open world rpg, a nie o korytarzykowym akcyjniaku na max kilkanaście godzin. Tym bardziej, że o tym, że powstaje nowy ratchet mówi się już od paru lat. Strzelam, że najpóźniej wyjdzie do pierwszej połowy 2021, a Horizon, swoją drogą, max druga połowa tego samego roku. 

Odnośnik do komentarza
4 godziny temu, KarolJanuszGejmingu napisał:

Cyfra to życie do czasu jak Ms/Sony usuwają zwykle wersje gier cyfrowych.
Chcesz sobie kupić zwykła wersje modern warfare?
No to sorry tiry nie przyjechały i nikt nie załadował na stora xd
Jedyna wersja to super deluxe edyszyn za 350 zł
Fajnie że ten deluxe daje ci jakieś skiny ale bądźmy poważni xd
No i ceny na tych storach gra x na promocji 50 zł po promocji 250.
Totalne dziadostwo.

W tym przypadku mòwimy tylko o Sony. W sklepie Microsoftu znajdziesz bez problemu edycję standardową.

Odnośnik do komentarza
1 godzinę temu, Paolo de Vesir napisał:

@SpacierShark123 nie chce psuć zabawy, ale ten Ratchet to była pre-alpha, wiec gra nie wcześniej niż 2022. Horizon też bez daty premiery. Obecnie na 100% wiadomo że na premierę zobaczysz Quantum costam, Godfalla i to DLC do Spidera. 

To może chociaż na SUPER START konsolki dadzą topowe exy ps4 w wstecznej podbite do 4k . Mimo że od dawna mam głód na nowy sprzęt to naprawdę obecnie nie wiem jak usprawiedliwić kupno PS5 , tym bardziej że mam wręcz pewność że pierwsze edycje będą w jakiś sposób wybrakowane w stosunku do kolejnych rewizji. Już chyba premiera ps4 była bardziej obfita , przynajmniej dla mnie killzone był wystarczający by nabyć konsolke.

Odnośnik do komentarza

O tak, czarna nie wygląda jak taniocha z bazaru

 

3 minuty temu, SpacierShark123 napisał:

Już chyba premiera ps4 była bardziej obfita , przynajmniej dla mnie killzone był wystarczający by nabyć konsolke.

 

W przypadku premiery PS4 dochodził jeszcze głód nowego sprzetu bo PS3 miała już 8 lat i wszyscy mieli dość grania w multiplatformy poniżej 720p i 25 fps więc ludzie bardzo chętnie przytulili nową konsole, która odpalała gry 1080p i stałe 30 fps a część nawet w 60 (jak to absurdalnie brzmi nawet) a teraz to w sumie kupno nowej konsoli równa się lekka fanaberia aby odpalać stare gry w lepszej jakości i kilka crossgenów, które będą w wyższej rozdziałce/frameracie niż na PRO, ale szczerze mówiąc mi Demon's Souls robi więc pewnie się złamie tylko zależy kiedy premiera. 

Edytowane przez bluber
Odnośnik do komentarza

Mam nadzieję że wsteczna będzie porządnie "zrobiona" tj błyskawiczne loadingi w grach na PS4, wyższa rozdzielczość i "betonowe" 30fps w grach gdzie jest większy/mniejszy "pokaz slajdów". Wątpię że nagle w takim np; Bloodborne zrobi się 60fps. 

5 minut temu, czarek250885 napisał:

Ja szczerze w nowej generacji dostrzegam największy plus tego, że nie będziemy musieli wpatrywać się w kręcące kółeczko ładowania. To już wystarczający powód, szczególnie przy pozycjach gdzie często się ginie. W ciągu roku zaoszczędzimy sporo czasu. 

+ wszelkie bijatyki gdzie walki przeciętnie wczytują się +/- 20s. Podobnie w wyścigach np; CTR.

Odnośnik do komentarza
3 minuty temu, Paolo de Vesir napisał:

ale na samej prezentacji było info o pre-alpha, więc patrzę na to realnie.

No jak sobie przypomnę konfy z zeszłych lat to zawsze przy pokazie rozgrywki na dole jest informacja "pre-alfa - this not represent final version" i to często nawet przed samą premierą.

 

Proponuję wstrzymać konie bo obie firmy za dużo nam nie powiedziały , a planują jeszcze pokazy.

Odnośnik do komentarza
6 minut temu, Alastor84 napisał:

Wątpię że nagle w takim np; Bloodborne zrobi się 60fps. 

 

Samo się nie zrobi (teoretycznie, bo MS pracuje na AI, które może podbijać pewne elementy tekstur czy implementować HDR w grach, które go nie miały w tym w grach z generacji pierwszego Xboxa) gra musi dostać patcha aby było 60 fps. 

Odnośnik do komentarza
4 minuty temu, czarek250885 napisał:

Ja szczerze w nowej generacji dostrzegam największy plus tego, że nie będziemy musieli wpatrywać się w kręcące kółeczko ładowania. To już wystarczający powód, szczególnie przy pozycjach gdzie często się ginie. W ciągu roku zaoszczędzimy sporo czasu. 

Nowa generacja ma wiele plusów tylko co mi po ładowaniu na premiere jak nie będę miał co ładować. Obecnie na premiere bardziej atrakcyjny wydaje się XSX , osoba która już posiada xonex/xone sprzeda konsole dopłaci reszte i ogra każdą gre z biblioteki plus jakieś nowości podbite do mocy XSX. Niczym wymiana grafiki w komputerze , do tego na premiere liczę że Halo Infinite pozamiata a to już tytuł wart kupna konsoli .

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...