Skocz do zawartości

PlayStation 5 - komentarze i inne rozmowy


YETI

Rekomendowane odpowiedzi

MS ma worek z kasą bez dna, Sony nie ma tutaj startu nawet, pytanie czy jeszcze jakieś studio z czołówki będzie na sprzedaż bo jeśli tak to pewnie MS bez problemu wyłoży kolejne dolki na zakup. Ciekaw jestem co faktycznie zmieni na rynku growym ten zakup w dłuższej perspektywie czasu, bo Cody itp mnie nie interesują i na razie jest mi ten zakup obojętny. Ale z drugiej strony nikt nie wydaje dziesiątek miliardów na trupy, w końcu te miliardy Ms będzie chciał odzyskać i sam jako zarządzający będzie wymagał od przejętych studiów konkretnych działań i gier. Faktycznie może za 2-3 lata zaczną pojawiać się świetne gry od tych studiów.

Odnośnik do komentarza

Plus tej całej sytuacji jest na pewno taki, że Sony będzie musiało zweryfikować swoje praktyki konsumenckie bo zaczyna odstawać pod tym względem (kompatybilność wsteczna, ceny gier, wartość Plus i PS Now). Sama produkcji hitów AAA może im nie wystarczyć.

 

I największy plus to... brak tych je.banych trailerów COD-a na konferencjach Sony. :D 

Odnośnik do komentarza

Dzieje się grubo, nie ma co gadać bo takie przejęcia, za takie pieniądze są mimo wszystko rzadkością. Ms ma pewnie jakąś konkretną strategię i ją realizuje. Sony niestety trochę przysypia choć wiadomo, że nie mogą sobie pozwolić na takie ruchy zakupowe, ale może takie działania Ms będą jakimś bodźcem do działania dla Sony.  Jednak takie efekty nie pojawiają się szybko więc trzeba po prostu czekać i obserwować co się ciekawego wydarzy.

Odnośnik do komentarza

Gdzie dwóch się bije tam trzeci korzysta, a tym trzecim w tym wypadku jesteśmy my - klienci obu firm. A fanboje niech płaczą. 

 

A jeśli COD faktycznie zostanie exem, to zyska również na tym EA ze swoim multiplatformowym BF (i Apexem). Oczywiście jeśli ogarną dupy i ich gry nie będą tak zabugowane na premierę. Dodatkowo przecież jeszcze mają markę MoH. W sumie nie zdziwię jak sony wejdzie w deal z ea jeśli chodzi o promowanie battlefielda. Tak, wiem, że teraz taka współpraca jest z M$, ale podejrzewam, że to się zmieni biorąc pod uwagę, że Spencer ma teraz CODa, Halo i jeszcze kilka fpsów od bethesdy. 

 

 

Odnośnik do komentarza

Coś czuję, że Ryan będzie obrywał za wszystko - nawet rzeczy na które nie ma wpływu.

 

No i oczywiście, że Sony się nie sprzeda, bo po co skoro są liderem na rynku? Bardziej widziałbym jakąś komitywę z Nintendo co już w ogóle byłoby :banderas:po maksie.

Odnośnik do komentarza

Też o tym pomyślałem. Jak M$ się rozkręci, a Tencent będzie dalej i więcej przejmować, to połączenie się tych dwóch korporacji może być jednym z wyjść. Albo przejęcie. Tylko pytanie kto kogo przejmie. Jak Sony wypstryka się z kapitałów na zakupy i nie przyniesie to sukcesu, to osłabieni mogą być atrakcyjnym podmiotem dla Nintendo.

Odnośnik do komentarza

Ciekawe czasy i ciekawe co z tego wyjdzie. 

M$ może pomóc Activision-Blizzard, bo dużo złego się tam działo. Dobrym znakiem jest to, że CEO Acti chyba od razu poleciał. 

Niezależnie, czy COD odejdzie, czy nie, to pewnie Sony, ale też i inne firmy będą starały się dać jakąś alternatywę. Może jakieś nowe IP powstaną. 

 

I nie wiem, czy amerykańska firma może od tak kupić sobie japońskie firmy. Nintendo ma chyba podobną wartość, co Acti. Sony jest warte więcej, ale zdecydowanie finansowo dostępne dla M$, Google i Apple. 

Do tego dochodzą różnice kulturowe i patriotyzm Japończyków. Nie wiadomo, czy japońscy developerzy by nie odeszli natychmiast z firmy, jakby właścicielem stała by się amerykańska korporacja. 

Generalnie chyba prawo antymonopolowe by na takie ruchy nie pozwoliło. 

 

Zgadzam się też z przedmówcami, że Sony działa najlepiej pod presją. Teraz konkurencja wydaje się znacznie bardziej wyrównana niż w poprzedniej generacji i Sony naprawdę będzie musiało się postarać i pokazać nam z jak najlepszej strony. Oby to wszystko było z korzyścią dla nas graczy. 

Odnośnik do komentarza
11 minut temu, Elitesse napisał:

Też o tym pomyślałem. Jak M$ się rozkręci, a Tencent będzie dalej i więcej przejmować, to połączenie się tych dwóch korporacji może być jednym z wyjść. Albo przejęcie. Tylko pytanie kto kogo przejmie. Jak Sony wypstryka się z kapitałów na zakupy i nie przyniesie to sukcesu, to osłabieni mogą być atrakcyjnym podmiotem dla Nintendo.

Tak, tak, Sony kupuje Nintendo lub Nintendo kupuje Playstation  :yao:   romansowali ze sobą na początku lat 90tych i już nigdy więcej nie chcieli.

U Nintendo będzie po staremu bo i po co mają coś kombinować jak mają się świetnie mimo słabej konsoli i braku tych wszystkich multiplatform/dużych gier.

Problem to ma Sony które pewnie klepnie sobie czasowe exy/małe studia pod skrzydła no może jakiegoś wydawcę jak SE.

Odnośnik do komentarza

Nawet nie wiem czy bym chciał aby Sony kogoś kupowało. Zadowoliłbym się gdyby ożywili nieco zapomniane marki, bo mam wrażenie, że używają 10% tego co mają za pazuchą. Kupno jakiegokolwiek japońskiego deva przyjąłbym ze wzruszeniem ramion, bo liczą się dla mnie FROM i Capcom, a te raczej zostaną niezależne.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...