Skocz do zawartości

PlayStation 5 - komentarze i inne rozmowy


YETI

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie tak z ciekawości czy ten ALLM coś daje sensownego w przypadku PS5 i tv z hdmi2.1 ? Niby czytam, że w grze wchodzi na najniższy imput lag i przełącza się w tryb gra, ale coś jeszcze?
Na wcześniejszym tv przy włączeniu konsoli wskakiwał mi z automatu na odpowiednie hdmi gdzie była konsola i wchodził w tryb gra, przy nowym XR muszę ręcznie zmienić na pilocie port hdmi.

Odnośnik do komentarza

Mnie wkur*ił trochę bo odpalam konsolę i Horizon FW i coś dziwne kolory mam. Patrzę, a tam ustawiony tryb Gra bez możliwości zmiany na inny.:[ Musiałem wyłączyć ulepszony format HDMI, żeby wróciło wszystko do normy.

Poza redukcją input laga nie robi nic innego.

Odnośnik do komentarza
1 godzinę temu, Snake_Plissken napisał:

Ja gram w standardowym trybie. Tryb gra jest moim zdaniem zbyt przyciemniony, wyprany z kolorów. ALLM nie ma w ustawieniach konsoli, on się uruchamia sam, w moim przypadku jeśli HDMI w telewizorze jest ustawione na format ulepszony (SONY XH90).

W standardowym trybie nie masz zbyt dużego imput laga? 

Odnośnik do komentarza
W dniu 25.03.2022 o 10:25, Snake_Plissken napisał:

Ja gram w standardowym trybie. Tryb gra jest moim zdaniem zbyt przyciemniony, wyprany z kolorów. ALLM nie ma w ustawieniach konsoli, on się uruchamia sam, w moim przypadku jeśli HDMI w telewizorze jest ustawione na format ulepszony (SONY XH90).

Chwila w ustawieniach obrazu i masz normalne kolory oraz kontrast. Faktycznie tryb gry randomowo na XH90 ma deko wyprane komory. 

Odnośnik do komentarza

W ogóle, jako pudełkowy zboczuch, zapomniałem napisać, że podoba mi się, co Sony zrobiło ze swoimi gierkami w tej generacji.
Raz, że Sony Polska poszło po rozum do głowy i oznaczenie o polskiej wersji nie jest już taką yabana lochą i nie zajmuje 30% okładki, a dwa, że w przeciwieństwie do poprzednich generacji, exy mają zróżnicowane, kolorowe grzbiety i tytuły pisane czcionką z gry, a nie ten sam, generyczny font na każdym.

Odnośnik do komentarza
1 hour ago, Wredny said:

W ogóle, jako pudełkowy zboczuch, zapomniałem napisać, że podoba mi się, co Sony zrobiło ze swoimi gierkami w tej generacji.
Raz, że Sony Polska poszło po rozum do głowy i oznaczenie o polskiej wersji nie jest już taką yabana lochą i nie zajmuje 30% okładki, a dwa, że w przeciwieństwie do poprzednich generacji, exy mają zróżnicowane, kolorowe grzbiety i tytuły pisane czcionką z gry, a nie ten sam, generyczny font na każdym.

Generyczny font na każdym pudełku bardzo mi się podobał na PS2. Elegancko wygląda to na półce i szkoda, że później to zaniechano.

Odnośnik do komentarza
4 minuty temu, Czoperrr napisał:

Nie no na PS4 wyglądało to ochydnie bo czcionka ta sama ale tła inne. Miałem na myśli jak w europejskich wydaniach PS2 - identyczna czcionka na białym tle. Teraz podobnie ma Switch tylko kolor tła inny.

Z tymi tłami w exach na ps4 to w ogóle mało logiki. Przeważnie jednolite czarne, czasami jednolite niebieskie, ale też bywały kolorowe jak np Horizon ZD czy Medievil.

Odnośnik do komentarza
5 minut temu, Wredny napisał:

Te wszystkie Essentials, Platinum, Classic, PlayStation Hits itp to ch#jnia - reedycje są paskudne z tymi grzbietami i paskami na okładkach.
Zawsze staram się mieć premierówki.

 

Też miałem takie samo zdanie ale jednak zdałem sobie sprawę z tego, że wtłoczone na płyty gry są z pełniejszą zawartością. Jeżeli kolekcja ma wyglądać ładnie to nie przeplatałbym premierówek z tymi reedycjami ale jeżeli ktoś ma same gry z tej serii to też musi fajnie wyglądać na półce.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
Teraz, GearsUp napisał:

jeżeli ktoś ma same gry z tej serii to też musi fajnie wyglądać na półce.


To trzeba by chyba w ogóle wejść w generację 5 lat po jej rozpoczęciu i nie kupować żadnej premierówki - no nie wiem, czy tak bym wytrzymał - no chyba, że nie lubiłbym grać i zbierałbym dla samego zbierania.

Odnośnik do komentarza
14 godzin temu, Wredny napisał:

W ogóle, jako pudełkowy zboczuch, zapomniałem napisać, że podoba mi się, co Sony zrobiło ze swoimi gierkami w tej generacji.
Raz, że Sony Polska poszło po rozum do głowy i oznaczenie o polskiej wersji nie jest już taką yabana lochą i nie zajmuje 30% okładki, a dwa, że w przeciwieństwie do poprzednich generacji, exy mają zróżnicowane, kolorowe grzbiety i tytuły pisane czcionką z gry, a nie ten sam, generyczny font na każdym.

I szczęście w nieszczęściu na konsoli Sony nie ma Smart Delivery, więc gry w lepszej wersji (PS5) zawsze na osobnej płycie, a nie tylko do pobrania.

Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, Wredny napisał:


To trzeba by chyba w ogóle wejść w generację 5 lat po jej rozpoczęciu i nie kupować żadnej premierówki - no nie wiem, czy tak bym wytrzymał - no chyba, że nie lubiłbym grać i zbierałbym dla samego zbierania.


Właśnie jak się gra to reedycje są o wiele lepsze. Przykładowo jak PS3 bedzie już odcięte od neta to wiele lepiej będzie odpalić reedycję która ma już łatki na płycie. 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...