Skocz do zawartości

PlayStation 5 - komentarze i inne rozmowy


YETI

Rekomendowane odpowiedzi

4 minutes ago, łom said:

MVG gadał że Sony mocno ciśnie żeby każda gra miała trofea (może to jest nawet wymóg) więc raczej to będą porty z zaimplementowanymi trofeami i podciągniętą grafą.

Ale ile jest tych portów? Garstka. 

 

Jak z tytułami z PSX? Tutaj musiliby zrobić emulator. 

 

Just now, pawelgr5 said:

Sugerujesz ze klasyki z PS1 i PSP będą miały trofea? Kto zapłaci za implementację w kodzie? Kiedys wiem, że były pracę nad czyms co doda je do takich staroci ale nie słyszałem zeby to było chociazby porządnie testowane. Byłoby super. Zobaczymy jak to się rozwinie. Na szczescie to już za 3 miesiące.

 

No Sony się nie chce, a społeczność  RetroAchievements robi to za darmo. Dziesiątki tytułów z PSX i PSP wspierają już osiągnięcia :)

Edytowane przez Czoperrr
Odnośnik do komentarza
1 minutę temu, Czoperrr napisał:

Ale ile jest tych portów? Garstka. 

 

Jak z tytułami z PSX? Tutaj musiliby zrobić emulator. 

 

 

No Sony się nie chce, a społeczność  RetroAchievements robi to za darmo. Dziesiątki tytułów z PSX i PSP wspierają już osiągnięcia :)

Od trofeów jest pewnie ten patent Sony Patents Awarding Trophies via Emulation for Older Games - MP1st

Odnośnik do komentarza

Żeby dać wam do zrozumienia jak działają te pory to przypomnę, że Ape Escape 2 z PSNow nie działa na PS5 wywalając potężne glicze graficzne uniemożliwiające grę. :reggie:

 

Przed Sony mnóstwo pracy jak ma to działać jak trzeba.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
2 minuty temu, Czoperrr napisał:

No Sony się nie chce, a społeczność  RetroAchievements robi to za darmo. Dziesiątki tytułów z PSX i PSP wspierają już osiągnięcia :)

Ale nie są widoczne na listach Pucharów na serwerach SONY. Tutaj jest największa różnica, wielu może się skusić tylko z tego powodu.

Odnośnik do komentarza
2 minuty temu, Figuś napisał:

Tak widziałem ale nie słyszałem zeby to było cos więcej niz to co napisane jest na tej stronie. Bardzo bym chciał miec w profilu ślad ukonczenia np. Sould Reavera ale pytanie czy moga uzyć chociazby tego bez zgody IP ownera. Wtedy pewnie będzie trudniej. Trzymam kciuki zeby się udało. uwielbiam te klasyki na konsolach sony i mega czesto wracam.

Odnośnik do komentarza
4 minuty temu, Czoperrr napisał:

Jak z tytułami z PSX? Tutaj musiliby zrobić emulator. 

W idealnym świecie dogadują się z twórcą (jeśli muszą) DuckStation i korzystają z tego emu dając graczowi dwa tryby do wyboru: enhanced (4k, poprawiona geometria itd.) i classic (gierka wygląda jak na PS1). To by wszystko elegancko załatwiło, tylko patrząc na poczynania Sony w kwestiach emu (PS1 Mini) i portów (PS2 on PS4) to wszystko może wyglądać całkiem inaczej...

Odnośnik do komentarza
1 minute ago, łom said:

W idealnym świecie dogadują się z twórcą (jeśli muszą) DuckStation i korzystają z tego emu dając graczowi dwa tryby do wyboru: enhanced (4k, poprawiona geometria itd.) i classic (gierka wygląda jak na PS1). To by wszystko elegancko załatwiło, tylko patrząc na poczynania Sony w kwestiach emu (PS1 Mini) i portów (PS2 on PS4) to wszystko może wyglądać całkiem inaczej...

DuckStation już nie będzie rozwijany.

Odnośnik do komentarza
8 minut temu, MYSZa7 napisał:

Bardzo spoko sprawa do retro gierek, jak i ogrania kilku tytułów, których nie ograło się w premierę.

W sumie tak powinni reklamować Xboksa, podrzuć do Microsoftu.

 

Edit: dla mnie Xboks jest taką właśnie konsolą, dodatkiem do ogrywania starych gier i multiplatform, nie rozumiem oburzenia.

Odnośnik do komentarza
Just now, łom said:

A musi być dalej rozwijany? Ja nie miałem problemów z żadną grą. Chodzi o wykorzystanie go żeby jakość obrazu była ok na dużym TV, a trofea to już samo Sony musi dodać.

Nierozwijany w takim znaczeniu, że twórca raczej dealu z Sony też by nie robił. Sam emulator na dziś dzień jest oczywiście świetny i nie potrzebuje żadnych usprawnień, korzystam na codzień i problemów nie miałem.

Odnośnik do komentarza
7 minut temu, pawelgr5 napisał:

Tak widziałem ale nie słyszałem zeby to było cos więcej niz to co napisane jest na tej stronie. Bardzo bym chciał miec w profilu ślad ukonczenia np. Sould Reavera ale pytanie czy moga uzyć chociazby tego bez zgody IP ownera. Wtedy pewnie będzie trudniej. Trzymam kciuki zeby się udało. uwielbiam te klasyki na konsolach sony i mega czesto wracam.

 

No jeśli gierka będzie w tym Plusie Plus, to raczej na podstawie jakiejś umowy z takim wydawczą, a nie bo Sunny znalazło roma w sieci i wrzuciło, więc ewentualna zgoda na dodanie pucharków to chyba żaden problem.

Odnośnik do komentarza
Teraz, Czoperrr napisał:

Nierozwijany w takim znaczeniu, że twórca raczej dealu z Sony też by nie robił. Sam emulator na dziś dzień jest oczywiście świetny i nie potrzebuje żadnych usprawnień, korzystam na codzień i problemów nie miałem.

Mi chodziło o ewentualny deal w sprawie wykorzystania tego emu w celach komercyjnych (bo nie wiem czy jest on w pełni open source) a nie zatrudnienie jego twórcy przy jego przeniesieniu na PS4/5.

Odnośnik do komentarza
9 minut temu, Czoperrr napisał:

Ogólnie wkurza mnie to, że emulator PS3 śmiga na kompach i Steam Decku, a sony ma wyjebane i oferują tylko streaming.

Może w przyszłości na PS5 będzie to normalnie działało, bo z PS4 mieli wymówkę w postaci za słabego procka. Tylko coś mi się zdaję że Sony nie będzie się z tym spieszyło (no chyba że będzie non stop gównoburza w internecie z tego powodu).

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...