Skocz do zawartości

PlayStation 5 - komentarze i inne rozmowy


YETI

Rekomendowane odpowiedzi

20 minut temu, PanKamil napisał:

A co im po swojej nadplatformie jak nie będą tam mieli fify, fortnite i pierdyliarda innych gier gdzie biją kokosy na % od mikropłatności? Niby jak by to miało wyglądać? 

przecież nikt im nie zabierze z konsol fify, fortnite i innych gier z których zbijają kokosy od mikropłatności. Pisałem o ekspansji Playstation i ich gier poza konsole, nie o zastępowaniu konsoli.

Odnośnik do komentarza
3 minuty temu, ASX napisał:

przecież nikt im nie zabierze z konsol fify, fortnite i innych gier z których zbijają kokosy od mikropłatności. Pisałem o ekspansji Playstation i ich gier poza konsole, nie o zastępowaniu konsoli.

Zobaczymy. Teraz jak szykują tyle gier usług to ich ekspansja na pc byłaby rozsądna aby jak najwięcej osób w nie grało. Singielki to dalej powinny trafiać po czasie ale czy do tego jakas platforma jest potrzebna? Zobaczymy.

Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, ASX napisał:

A przypominam, że  jeszcze jakiś czas temu twierdzili że port Horizona na PC to tzw. "jednorazowy eksperyment"  ;]

Po prostu eksperyment się udał. Zobaczyli że małym kosztem mogą zarobić wywrotki pieniędzy i sprzedać tytuł warty 10$ za 50$ to wiadomo że to powtórzą.

A co do dużej ekspansji na inne systemy, wątpię że Sony zaproponuje swoją apkę patrząc na to że na PC bardzo jest ciężko launcherom innym niż Steam. Prędzej Sony dogada się z Epic Games i tam zaczną wrzucać swoje tytuły, oczywiście tylko wtedy gdy Epic zrobi odpowiedni przelew i zaproponuje o wiele lepsze warunki niż są na Steamie.

Odnośnik do komentarza

Kto chce niech sobie siedzi na PC i nawet tacha te kilka kilo z całym okablowaniem z biura do salonu i podpina do TV.
Jak sa leniuchy co wolą cyfrę, bo im się nie chce płytki zmieniać, która parę gram waży a wolą dygać parę kilo. Chyba że tak masę hartują i siłkę przed pójściem na siłownię, to ok.

Niech Platformy robią co chcą, ja wolę jednak kilka tych Eksów więcej na konsoli, niż już na PC. Rzygam po prostu tą platformą mimo, że zapewnia jakąś tam super bajer grafikę i inne funkcje. Przejadło mi się to. Oprócz tego nigdy od dziecka byłem maniakiem PC i sobie składania tego. U mnie platforma do grania to było najpierw Pegazus, a potem Psone.
Blaszak to stał się z musu, z racji oszczędności, a raczej braku środku by mieć inne opcje oprócz PC. Na czymś trza było pracować, no i też jako 2 opcja grać, gdy PsOne znikło z domu.
Przemęczyłem się na tym blaszaku dobre 15 lat i było ok gdy jeszcze do tych lat 2010-2015 coś fajnego wychodziło.
I coś co mogłem na 10 letnim sprzęcie odpalić. Potem raz, że wymogi urosły to i nic mnie ciekawego nie zachwyciło, a moje spojrzenia kierowały się w klasyki Eksów na Ps4
Ja bardziej zazdrościłem posiadaczom konsol niż posiadaczom PC mocniejszych jednostek.
Tym bardziej nie byłem zwolennikiem gier sieciowych i strzelanek więc żadna gra mnie trzyma na PC.
Nie cierpiałem typowo Hamerykańskich cRPG na blaszaku również. To nie moje klimaty. Każdy tytuł to raczej taki, który pasował też pod pada.

No i z sentymentu kupno pada było dedykowane pod emulacje PsOne i Ps2 oraz klasyczne TR na PC, bo mi układ nie pasował. Nie wiem jak te TR z lat 90 można grać na klawiaturze:wallbash: A sam chciałem poznać coś co mnie ominęło z lat 90-2000. Dopiero z czasem zacząłem grać w AC na PC przez pada i się zaczęło. Przyjemność z grania, ale też nie do końca. Drażniło mnie to wszystko co było na PC. System, programy, lunchery, praca. Wszystko co się znajdowało na dysku.
Odechciało mi się grać mimo 15 tytułów zainstalowanych. Dopiero kupno Ps4 przywróciło mi radość z grania. I leję moczem i s**m kałem na braki 4K i 60FPS i innych bajerów, że PC to ma a konsola nie. Ja grając przestaję na to zwracać uwagę. skupiam się na ZABAWIE, jaką mam, niż na fajerwerkach. Nawet w Horizon przestałem obserwować piękne otoczenie w taki sposób, by podziwiać kunszt grafików z dokładnością do 0.5 pixela.

Dla mnie PCMR to są ludzie w szczególności młodzi i jacyś funboje wypasionego sprzętu, co mają smal, bo na nic innego nie wydają, ludzie mający coś z głową. Mi nie tylko śmiechowo się robi wobec nich. Mi jest ich po prostu ŻAL. Bo w ogóle pewnie przestali czerpać jakąkolwiek przyjemność z samego grania w gry. Tylko robią burdę o wyższość platform.

Ja ani zwolennik zdzierstwa Sony, a ni zwolennik abonamnetu Xboxa, ale dla mnie rynek fajnych gierek, z pomysłami, zdolnych ludzi skończył się w epoce Ps2 i początku Ps3. Dalej to tylko SZMAL, SZMAL i SZMAL. Robienie tytułów by uzależnić, okroić, wydoić. Nic więcej.

Xbox to dla mnie strata kasy, bo mnie 60% tytułów multiplatform nie interesuje, a są na Sony. A to co mnie interesowało zawsze to było mało na konsoli M$ i tu żadne promki abonamentowe i cebulastwo i Januszostwo mnie nie przekona. Wolę 1 tytuł drożej dać, który mnie interesuje niż płacić na miesiąc 40-50 zeta by mieć multum tytułów, których mnie zaintryguje 10-20% raz na jakiś czas.

Jak toś gra i interesuje się w wiele gierek i lubi to będzie zadowolony i znajdzie 60% gierek na Gamepassie do grania. Ja znajdę kilka i tylko tyle i taniej wyniesie raz a na zawsze.

U mnie pozostanie do grania jedna platforma przez długi czas do grania. PC do staroci, chyba, że kupię po taniości jakąś kartę graficzną i wtedy coś na PC pogram. Tutaj tylko Frostpunk 2 czekam na PC:wub:

  • WTF 2
  • Minusik 8
Odnośnik do komentarza

Zal Ci ludzi z PC, a męczysz się na jednej platformie? Dobre :kaz: 

Ja tego nie kumam. Zawsze kupowałem druga, trzecia konsole żeby ograć dwa, trzy kozackie tytuły których nie miałem na swoim głównym sprzęcie- od dawna jest to Xbox. Nie czaje jak można nie kupić switcha dla Zeldy czy Sony dla Spider mana, Uncharted, GOW czy TLOU. Kupowałem, przechodziłem, sprzedawałem :dunno: Wole stracić te 300zl i zaliczyć co chce, niż się męczyć z jednym sprzętem, bo bezsensu kupować inna konsole, bo mnie 60% gier nie interesuje.

Odnośnik do komentarza
42 minuty temu, oFi napisał:

Podwójne standardy

 

Ale i płacz kogoś komu gry przestały dawac przyjemność. Smutne. 

Niestety widzę to u znajomych. Ogrywa gość Assassyna, Coda czy Far Cry’a, a potem narzeka, że chyba mu się już gry nudzą i jest wypalony. Ale uważam, że tak czy owak na jednej platformie można znaleźć masę dobra. Ja mam PS5 i Switcha, ale jako osoba dorosła, PS5 by mi tak naprawdę wystarczyło. Teraz gram w Elden Ring, a potem chętnie bym wskoczył w Returnal. Zawsze się także znajdą jakieś nieograne jeszcze dobra z poprzedniej generacji np. chętnie bym ograł Hollow Knight. A to wszystko zabiera dużo czasu. Dla mnie 500h rocznie to dużo grania. Oznacza to mniej więcej, że tygodniowo poświęcę na granie 10h. Problem jest w długości tych gier nie mówiąc o robieniu jakiegoś 100% (Elden Ring chętnie bym przeszedł drugi raz magiem zamiast klasycznym rycerzem).

Edytowane przez Lukas_AT
  • Plusik 3
Odnośnik do komentarza

Ja sobie nie wyobrażam nie mieć Switcha :) Wbić kilka levelów w Diablo przed snem? Machnać kilka gwiazdek w Mario? Miodzik :) Odpalenie PS5 to dla mnie ceremoniał. Muszę mieć wygodnie, perspektywę kilku godzin bez zawracania dupska i wolna głowę. Czyli coś co zdarza się w weekend jak wstanę o 3 nad ranem (pracuję na nocna zmianę). A Switcha mogę odpalić na 15 min, dla mnie konsola idealna :)

Odnośnik do komentarza

Wszystko zależy ile się ma czasu na giercowanie. Sam mam tylko PS5 i nawet jak bym miał ochotę wrócić do kilku gierek z Xboxa to wiem, że nie mam na to czasu. Akurat wybrałem PS bo są gry, na których bardziej mi zależy i praktycznie ogrywam większe tytuły od czasu do czasu do czegoś wracam. Na dwie platformy nie ma szans.
A jeśli nawiązanie jest do PC to nigdy na nim nie grałem jakoś szczególnie, od czasów gdy byłem nastolatkiem i siadałem przy szaraku jakoś konsola jest tym na czym lubię grać. PS, PS2, Xbox360, PS4, PS5 jakoś mam taki rytuał, padzik do ręki, wygodna kanapa, wieczorek, słuchawki na uszy i jazda :)

Ale każdy niech gra na czym lubi i na czym mu najwygodniej.

  • Plusik 2
  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza

Jeszcze przed świętami Bożego Narodzenia się wahałem czy nie kupić jeszcze X w sumie ograłbym Gearsy, Forze, chwalone Ori ale jednak głos rozsądku wygrał, bo szkoda kupować sprzęt, który będzie stał nieużywany większość czasu, ale czasem zazdroszczą choćby sąsiadowi, który ma PS, X, Switcha, ale on po robocie nogi na stół i jazda z gierkami do wieczora. Ja niestety nie mam tyle czasu bo tylko wieczory wpadają jak dzieciaki śpią więc gierki z PS5 i multiplatformy wystarczają mi w zupełności. Ale tak jak wspomniałem wyżej każdy gra na czym chce i ile ma czasu.

Odnośnik do komentarza
46 minutes ago, mario10 said:

Jeszcze przed świętami Bożego Narodzenia się wahałem czy nie kupić jeszcze X w sumie ograłbym Gearsy, Forze, chwalone Ori ale jednak głos rozsądku wygrał, bo szkoda kupować sprzęt, który będzie stał nieużywany większość czasu, ale czasem zazdroszczą choćby sąsiadowi, który ma PS, X, Switcha, ale on po robocie nogi na stół i jazda z gierkami do wieczora. Ja niestety nie mam tyle czasu bo tylko wieczory wpadają jak dzieciaki śpią więc gierki z PS5 i multiplatformy wystarczają mi w zupełności. Ale tak jak wspomniałem wyżej każdy gra na czym chce i ile ma czasu.

 

Majac wiele platform nie masz obowiazku więcej grać, po prostu grasz w lepsze gry. Będzie Xbox się kurzyć po ograniu Gearsów? No to niech się kurzy, a Ty grasz w co chcesz nieograniczony przez brak platformy

  • Plusik 4
Odnośnik do komentarza

W takim wypadku imo lepiej wychodzi kombo PC + PS5, Na PC to co oferuje Gamepass plus gry day one, a Ps5 dla eksów bo te nie wiadomo po jakim czasie będą wychodzić na PC, co do portu Uncharted to dziwne dla mnie jest że nie był wypuszczony w tym samym momencie na PC co na PS5

  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza
2 minuty temu, Homelander napisał:

 

Majac wiele platform nie masz obowiazku więcej grać, po prostu grasz w lepsze gry. Będzie Xbox się kurzyć po ograniu Gearsów? No to niech się kurzy, a Ty grasz w co chcesz nieograniczony przez brak platformy

Z jednej strony masz rację, ale z drugiej na dzień dzisiejszy gierki z PS mi wystarczają mam sztosy exclusivy i multiplatformy także czasowo kalendarz gracza wypełniony po brzegi.

Odnośnik do komentarza
1 minutę temu, mario10 napisał:

Z jednej strony masz rację, ale z drugiej na dzień dzisiejszy gierki z PS mi wystarczają mam sztosy exclusivy i multiplatformy także czasowo kalendarz gracza wypełniony po brzegi.

Jak masz ograniczony czas PS5 to najlepsze wyjście, a jako uzupełnienie Switch i gamepass na dowolnym sprzęcie, pc/android/xbox.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...