Skocz do zawartości

PlayStation 5 - komentarze i inne rozmowy


YETI

Rekomendowane odpowiedzi

No jak dla mnie wszystko jest albo lepsze albo na tym samym poziomie co w PS4. Dlatego też nie potrafię zrozumieć jak ktoś ma problem z interfejsem. Chyba, że rzeczywiście w grę wchodzi jakiś specyficzny scenariusz, ale to często się kończy tak, że jest jakieś obejście czy inny trik.

22 minuty temu, Paolo de Vesir napisał:

trofeów do których trzeba chodzić jakoś na okrętkę

Czy kliknięcie Profil/trofea w menu podręcznym to wchodzenie na okrętkę?

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
4 minuty temu, Square napisał:

Czy kliknięcie Profil/trofea w menu podręcznym to wchodzenie na okrętkę?

 

Patrząc, że wychodzę wówczas z gry i muszę przewijać się przez menu to mam flashbacki z X360.

 

Mówię kwadrat, to nie jest na złość, ale jakbyś podziałał troszkę na tym dashu od Xa to byś zauważył jak bardzo wygodny jest. Nie jest tak, że ten z PS5 jest niemożliwy do użycia czy powoduje PTSD tylko po prostu jeśli jest jakieś rozwiązanie w kwestii wygody to w 9 na 10 przypadków Xbox robi to lepiej.

 

Zaznaczę też, że serio nie chcę wzdbudzać wojenek - to obserwacja wynikająca z lat (Xbox, PS4) i miesięcy (PS5) działania na tych UI. 

Odnośnik do komentarza
5 minut temu, Figuś napisał:

nie wychodzisz, zawieszasz ją, potem wystarczy dwa razy szybko PS button kliknąć i wracasz w grze tam gdzie byłeś

 

Inaczej -> zawieszam ja i widok menu wypełnia cały ekran, potem wracam do gry. Preferuję jednak menu podręczne achievementów z Xboxa, a jak chcę więcej szczegółów to to rozwijam. Rozbija się wciąż po małe detale - tu ułatwienie, tam ułatwienie i to nakłada się na to, że po dashu śmiga się ultra wygodnie.

Odnośnik do komentarza

A co za różnica czy w tle jest gra czy jakiś inny ekran? To dokładnie to samo przecież. No i w menu podręcznym masz aktualne trofea na kartach aktywności, nie trzeba wchodzić do profilu. A jak potrzebujesz to sobie podpinasz konkretne trofiki, możesz je nawet mieć obok ekranu z gry albo obraz w obrazie.

Odnośnik do komentarza

Dla mnie jest. Grając online też wolę mieć wszystko przynajmniej z częściową wizją pola gry niż przenoszenie się do menu głównego. 

 

Rozbija się to generalnie o to, że na Xboxie mam wybór jak chcę widzieć te pola, a na PS5 muszę robić to tak jak zaprojektowali to twórcy. Nie mówiąc już o tym, że obraz w obrazie zmienjsza znacząco powirzchnię ekranu. No dla mnie siermięga, tyle że ładna i nowa. :reggie: EoT-uję.

Odnośnik do komentarza

Wezyr chyba znalazł swój konik. Nie gry (bo one są jak wiemy hujowe obecnie), a dashe! Piękne analizy i rozkminki:)

 

W dziale Xbox popełniłem taki post. Może trochę skróci te dyskusje o tym tak bardzo istotnym elemencie!

 

 

Wypowiem się jako posiadacz dwóch sprzętów.

Wizualnie zdecydowanie lepsze wrażenie robi ten na PS5.

 

Co do funkcjonalności i intuicyjności to już kwestia gustu, a może nie tyle gustu co czasu ile spędzamy w danym dashu. Jak ktoś gra większość czasu na XSX i od kilku generacji Xbox to jego główny sprzęt to wiadomo, że bardziej będzie mu leżeć ten na sprzęcie ms. Analogiczna sytuacja będzie w przypadku PlayStation. Proste jak nie wiem co…

Odnośnik do komentarza
3 minuty temu, Figuś napisał:

nie wiem o czym ty w tym momencie pierdolisz

 

Ty w ogóle obejrzałeś ten filmik? :rotfl: 1:09 chociażby, z resztą. EoT. Dash dopisany do listy rzeczy o których nie można nic napisać.


Jeszcze balon klap-multiplatformowiec myli krytykę z hejtem i CW, więc mamy komplet. Pozdrawiam serdecznie przy piątku. :lapka: 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

W dashu brakuje jeszcze paru rzeczy jak foldery, motywy. Ciekawa będzie też implementacja discorda co może działać o wiele lepiej od tych wszystkich społeczności co skasowali, ale ni kiedy się doczekamy?:reggie: Nowy interfejs daje też poczucie, że obcujemy z czymś innym, nowszym co daje pozytywny efekt. Xboxowy dash jest irytujący na starcie bo czcionki i ikonki z windowsa powodują, że czuje się jak w pracy:reggie: Dodatkowo ms store jest w jakiejś mniejszej rozdziałce chyba bo rozmazany co daje niefajny efekt. Brakuje też jakiegoś fajnego motywu muzycznego.

Odnośnik do komentarza
3 godziny temu, Czoperrr napisał:

Fajny jest ten dash, bardzo dobrze, że każda kolejna generacja oferuje odświezony interfejs.

 

34 minuty temu, PanKamil napisał:

Nowy interfejs daje też poczucie, że obcujemy z czymś innym, nowszym co daje pozytywny efekt.

 

No ni ch#ja :reggie:

Tak jak Wezyr pyerdoli smuty od dłuższego czasu tak tu ma absolutną rację i te śmieszne "czuć next gena", bo dostaliśmy koślawą, odpustową konsolę i wykastrowane z funkcji, niewygodne menu zaczyna mnie już drażnić.

Tak jak Pupcio napisał - ewolucja/przyspieszenie tego z PS4 to byłoby to, a nie wymyślanie koła na nowo, przy okazji kastrując z wielu fajnych funkcjonalności, które być może dojdą kiedyś z patchem.

Odnośnik do komentarza
3 godziny temu, balon napisał:

Jak ktoś gra większość czasu na XSX i od kilku generacji Xbox to jego główny sprzęt to wiadomo, że bardziej będzie mu leżeć ten na sprzęcie ms. Analogiczna sytuacja będzie w przypadku PlayStation. Proste jak nie wiem co…

To u mnie inaczej bo zawsze klap a zdecydowanie wolę to menu od X. Dla mnie jest szybsze, wszystko najważniejsze w menu podręcznym. 

Odnośnik do komentarza
11 minut temu, balon napisał:

Szybsze? Do sklepów Sony i ms czasami wchodzisz? Tutaj Sony znacznie lepiej wypada. 

Nie wchodzę bo gry kupuje przez kody :lapka:

Szybsze w sensie dostępu do znajomych, osiągnięć, gdzie mogą dołączyć czy szybko włączyć radio. Chciałbym na ps5 takie podręczne menu 

 

Edytowane przez Szymek
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   2 użytkowników

×
×
  • Dodaj nową pozycję...