Skocz do zawartości

PlayStation 5 - komentarze i inne rozmowy


YETI

Rekomendowane odpowiedzi

13 godzin temu, Snake_Plissken napisał:

Z tych Pillarsów to znalazłem taki link z grą jako zapowiedzianą.

 

https://store.playstation.com/en-us/concept/227445

 

O tyle bez sensu, skoro druga część jest ciągle dostępna. Może remaster szykują?

Paradox umywa ręce i ponoc obsidian jest za to odpowiedzialny. Mam nadzieję, że to już powoli koniec rozwiązywania tej kwestii.

 

Screenshot_20230316_092159_Chrome.jpg

Odnośnik do komentarza

Powinieneś od początku uderzać do Obsidianu, bo to w końcu ich gra, więc powinni mieć najlepsze rozeznanie co się nią dzieje.

 

Z drugiej stron widzę że dojrzewa u ciebie myśl, że odbieranie dostępu do gier nie jest niczym fajnym, więc może wyniknie z tego jakaś refleksja.

Odnośnik do komentarza
2 minuty temu, ASX napisał:

Powinieneś od początku uderzać do Obsidianu, bo to w końcu ich gra, więc powinni mieć najlepsze rozeznanie co się nią dzieje.

 

Z drugiej stron widzę że dojrzewa u ciebie myśl, że odbieranie dostępu do gier nie jest niczym fajnym, więc może wyniknie z tego jakaś refleksja.

Grę wydawał paradox więc do nich napisałem. Fakt, odbieranie gier które mogłeś kupić normalnie przez parę lat to kurestwo. Jeżeli okaże się, że odpowiedzialny jest za to microsoft to skontaktuje się z kontami z duzymi zasięgami na twiterze i opiszę tą kwestie aby ją nagłośnili. W świetle dzisiejszych batali między microsoft-acti-sony może być to fajna ciekawostka i lampka ostrzegawcza. Warto poinformować społeczność playstation, że jak chcą ograć wasteland, tides of numenera itd to niech gracze spieszą się z kupnem bo microsoft może nakazać usnunąć gry z psstore.

Edytowane przez PanKamil
  • Haha 3
  • beka z typa 4
Odnośnik do komentarza
Teraz, ASX napisał:

a zapytam tylko retorycznie, bo spodziewam się jaka będzie odpowiedź, czy ta sytuacja zmieni twój stosunek do płacenia przez Sony developerom by gry nie ukazywały się na Xboxie jak w przypadku Silent Hilla czy Final Fantasy?

Ja nie wiem czego ty nie rozumiesz. Czy final fantasy vii remake był kiedyś dostępny do kupienia na xboxie i potem go usunęli? Rozumiem, że jesteś adwokatem microsoftu ale nie pal głupa.

Odnośnik do komentarza
5 minut temu, PanKamil napisał:

Grę wydawał paradox więc do nich napisałem. Fakt, odbieranie gier które mogłeś kupić normalnie przez parę lat to kurestwo. Jeżeli okaże się, że odpowiedzialny jest za to microsoft to skontaktuje się z kontami z duzymi zasięgami na twiterze i opiszę tą kwestie aby ją nagłośnili. W świetle dzisiejszych batali między microsoft-acti-sony może być to fajna ciekawostka i lampka ostrzegawcza. Warto poinformować społeczność playstation, że jak chcą ograć wasteland, tides of numenera itd to niech gracze spieszą się z kupnem bo microsoft może nakazać usnunąć gry z psstore.


Jak już masz taką misję to może zapytaj przy okazji dlaczego Driveclub zniknął ze sklepu i czemu wciąż ciężko dostać jest cyfrowe Motorsport. :lapka:

Odnośnik do komentarza
3 minuty temu, Paolo de Vesir napisał:


Jak już masz taką misję to może zapytaj przy okazji dlaczego Driveclub zniknął ze sklepu i czemu wciąż ciężko dostać jest cyfrowe Motorsport. :lapka:

Licencje/wyłączenie serwerów. Różnica jest taka, że pillarsy są ciągle dostepne na xboxie a z playstation zostały usunięte.

 

Dziękuje za uwagę. Nie chce wydawać jeszcze wyroku na microsoft, ale widzę, że już to zrobiliście. Warto więc poinformować społeczność playstation, że może zniknąć kilkanaście gier. To wszystko w imię idei nie dzielenia graczy, nie dzielenia społeczności i docierania do jak największej ilości graczy:lapka:

Edytowane przez PanKamil
Odnośnik do komentarza
7 minut temu, PanKamil napisał:

Ja nie wiem czego ty nie rozumiesz. Czy final fantasy vii remake był kiedyś dostępny do kupienia na xboxie i potem go usunęli?

były dostępne poprzednie części, a potem jedna firma zadbała o to by następna już nie wyszła.

 

Jak dla mnie każda forma zabierania dostępu do gier jest zła, zarówno w wykonaniu jednych jak i drugich. To ty robiłeś fikołki że jak Microsoft zabiera ci gry to źle, ale jak Sonka to już nie było problemu.

Odnośnik do komentarza

Sonka nie zabiera gier tylko dba o graczy. Dzięki zablokowaniu FF 16 na Xboxie twórcy mają więcej czasu na skupieniu się na PS5, mogą wprowadzić język polski i do tego dają 6 miesięcy na dopracowanie wersji PC-towej, same plusy!

Odnośnik do komentarza
3 minuty temu, ASX napisał:

były dostępne poprzednie części, a potem jedna firma zadbała o to by następna już nie wyszła.

 

Jak dla mnie każda forma zabierania dostępu do gier jest zła, zarówno w wykonaniu jednych jak i drugich. To ty robiłeś fikołki że jak Microsoft zabiera ci gry to źle, ale jak Sonka to już nie było problemu.

Ja pierdole, nikt Ci nie zabrał gier które mogłeś kupić. Jak zabiorą Ci destiny 2 to wtedy się wstawie za microsoftem. Ty chyba naprawdę nie rozumiesz tego o co chodzi. Zresztą czego ja się mogę spodziewać po dwóch sekciarzach, na pewno nie skumania o co chodzi.

Odnośnik do komentarza

Doskonale rozumiem, napisałem przecież że każda forma zabierania dostępu do gier jest dla mnie zła. Zarówno znikanie gier z cyfrowego sklepu (z jakiejkolwiek przyczyny) jak i opłacanie devów aby np. port nie ukazał się na jakąś platformę. Zastanawiam się tylko, czy ta sytuacja spowoduje u ciebie jakąś refleksje, ale widzę że moje nadzieje były płonne.

Odnośnik do komentarza
13 minut temu, ASX napisał:

Doskonale rozumiem, napisałem przecież że każda forma zabierania dostępu do gier jest dla mnie zła. Zarówno znikanie gier z cyfrowego sklepu (z jakiejkolwiek przyczyny) jak i opłacanie devów aby np. port nie ukazał się na jakąś platformę. Zastanawiam się tylko, czy ta sytuacja spowoduje u ciebie jakąś refleksje, ale widzę że moje nadzieje były płonne.

Refleksje nad czym? Mam totalnie w dupie, że ms sobie blokuje stalkera 2, high on life itd. tak jak mam w dupie, że sony blokuje final fantasy czy silent hill, nie robię dramy bo dobrze wiem jaka jest sytuacja z tymi grami i doskonale zdaje sobię sprawę, że w stalkera nie zagram. Nikt mnie tu nie oszukał i nic nie zabrał. Za to usuwanie po cichu gier ze sklepów konkurencji gdzie były dostępne ciągle oferując je w swoim to zwykłe kurestwo i jezeli to prawda, że microsoft chcąc kupić acti robi takie numery to czas nagłośnić sprawę i narobić smrodu. Napierdalam wtedy maile do największych growych redakcji anglojęzycznych, profili z duzymi zasięgami i jazda.

 

BTW dałem post na forum obsidianu i jestem ciekawy czy moderator w ogóle zaakceptuje mój temat aby był widoczny czy go usunie. Jeśli nie dadzą akcepta to dla mnie sprawa jest oczywista.

 

 

Posiadacze playstation niech lepiej zaopatrzą się w poprzednie gry bethesdy i studiów które wczesniej był multiplatformowe i wydały multiplatformowe gry jak chcą w nie zagrać bo jutro może się okazać, że już nie będzie takiej mozliwości.

Edytowane przez PanKamil
  • beka z typa 1
Odnośnik do komentarza
3 minuty temu, Paolo de Vesir napisał:

Wow, to już jest misja.


Jak się dobrze dogadasz to może nawet doprowadzisz do zablokowania dobrowolnej fuzji obydwu firm i uratujesz świat przed monopolem Microsoftu.

Dobrze, że są media społecznościowe i maile to dzisiaj można wszystko szybko załatwić w pracy między kawą a kupą :)

Edytowane przez PanKamil
Odnośnik do komentarza

A ja tam z kolei kibicuję, żeby ktoś się pochylił nad tematem, a studio wyjaśniło, dlaczego zdjęło grę z jednej platformy bo mnie to ciekawi i chętnie przeczytam, co tam się za kulisami zadziało. Sposób podejścia Kamila jest komiczny, ale hej - cel uświęca środki.

  • Plusik 5
Odnośnik do komentarza

Widzę na forum Obsidiana że Kamil nie jest pierwszą osobą która zauważyła problem, bo kilka dni temu ktoś inny założył taki sam temat, niestety bez odpowiedzi.

 

W każdym razie sytuacja jest dziwna, bo zazwyczaj zanim usuną jakąś grę ze sklepu to pojawia się ogłoszenie w mediach. A o PoE internet milczy i nie ma żadnych informacji dlaczego i kiedy gra zniknęła z PSN.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...