Skocz do zawartości

PlayStation 5 - komentarze i inne rozmowy


YETI

Rekomendowane odpowiedzi

No ale to jak widać po tych danych na świece jest jednak inaczej. Ludzie kupują PS5 na potęgę. W Polsce może faktycznie jest większe racjonalizowanko ze względu na mniejszą siłę nabywczą pieniądza, mityczny strach przed zbieraniem kurzu czy brakiem miejsca :) 

 

Terochę jednak mnie dziwi niechęć wydania raz na kilka lat równowartości średniego smartfona, aby móc znacznie bardziej komfortowo uprawiać swoje hobby lub grać w gierki które już nie wychodzą na PS4. 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Ja wiem, że sprzedaje się super. Dzielę się tylko obserwacjami. I dziwię się, bo ludzie z którymi rozmawiam nie kupują, a dla nich to zdecydowanie mniej niż tygodniówka. Prawda jest taka, że wczoraj jeżdżąc sobie lajtowo te 8h na uberze z przerwą zarobiłem na czysto 150$. Więc cztery takie dodatkowe wyjścia i wpada konsola. No ale mają ludzie różne priorytety. 

Odnośnik do komentarza
3 minuty temu, balon napisał:

No fajnie, że tak jest u ciebie w robocie, ale dane sprzedażowe PS4/PS5 w analogicznym okresie jednak co innego pokazują.

 

Zresztą w USA takie PS5 to jest tygodniówka (albo nawet nie) w słabej robocie. 

 

Ale co to znaczy ze tygodniowka? Ludzie co maja konsole od lat raczej nie przesiadają się na nowe konsole. Tu chodzi o to by znalezc nowego klienta co z marka nie mial do czynienia najlepiej lub taki co wroci do giercowania przez znana marke - patrz diablo czy gry rockstara - to one najbardziej napędzaja sprzedaż systemow bo są system sellerami.

 

Nintendo sobie system seller robi swoimi markami typu mario, pokemony czy zelda, dlatego sa dedykowane konsole pod to robione.

Odnośnik do komentarza
31 minut temu, giger_andrus napisał:

Albo widzą, że znaczna część gier nadal wychodzi na obie generacje to po co inwestować ?

Dokładnie, nie ma tu doszukiwać się teorii

 

Przeskok technologiczny dla statycznego odbiorcy tych sprzętów mizerny dla statystycznego odbiorcy, gry wychodzą na rozkroku generacyjnym, hity dalej ukazują się na starym sprzęcie i masz powód że mnóstwo osób się dalej nie przesiada.

 

Odciąć pępowinę starych sprzętów, pisać gry od podstaw pod nową generację i dopiero ruszy sprzedaż 

Odnośnik do komentarza
17 minut temu, oFi napisał:

Ale co to znaczy ze tygodniowka? Ludzie co maja konsole od lat raczej nie przesiadają się na nowe konsole. Tu chodzi o to by znalezc nowego klienta

Co znaczy tygodniówka? To wynagrodzenie za tydzień pracy :) 
No to patrząc jak się sprzedaje PS5 choćby w USA, to chyba im się udaje znaleźć nowego klienta.

 

Spoiler

Co tak naprawdę znaczy tygodniówka?
To że cena takiego PS5 dla statystycznego hamburgera to jak pierdnąć, co sam GregZ opisał na przykładzie ubera…

 

12 minut temu, Daffy napisał:

 

Odciąć pępowinę starych sprzętów, pisać gry od podstaw pod nową generację i dopiero ruszy sprzedaż 

No ale przecież sprzedaż jest mega dobra.

Odnośnik do komentarza

Jest dobra, ale obawiam się, że może wyhamować. Bo teraz są pierwsze tygodnie gdzie konsola jest normalnie, powiedzmy, dostępna. Więc na początku kupili ci co mega chcieli, szukali, a czasem przepłacali. Teraz kupią Ci co chcą, ale chcieli normalnie jak ludzie w sklepie. A co z ogromną resztą? No właśnie Ci ludzie nie mają się po co przesiadać

Odnośnik do komentarza

Pewnie też mija zajawka, mi też mija. Mam 33 lata, gram bez przerwy od 7 roku życia, mam 12 konsol i każde PS oprócz PS4. Na start next genów wziąłem XSX chcąc nadrobić gry z XOne, którego nie miałem i póki co mi starcza, w dwa lata ograłem 150 gier, glownie z gamepassa. Dokupiłem też laptopa gdzie mam dostęp do gier Sony ale nie mam ostatnio wkręty na granie, mam wrażenie, że przez te 25 lat widziałem już wszystko, nic mnie nie zaskakuje i nie dostaje gorączki na widok kolejnej konsoli, nie mam tego uczucia, że muszę ją mieć bo nie wytrzymam. No i dla kogoś takiego jak ja też nie ma powodu by kupić PS5 bo tytułów na wyłączność jest wciąż mało, a gry starsze już ograłem. Spokojnie poczekam jeszcze 2-3 lata na rewizję PS5 kiedy nazbiera się kupka gier od Sony to rozważę zakup. Ogólnie czuje wypalenie, nawet z filmami, według profilu na Filmweb obejrzane i ocenione 2500 produkcj, przedawkowałem sobie kulturę :pawel:

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza

Każdy prędzej czy później przez to przechodzi, zwłaszcza jeśli ograło się w krótkim czasie 150 gier.

 

W takich momentach zazwyczaj pomaga detoks, odstawienie gier na jakiś czas i wszystkiego co z nimi związane. Za jakiś czas wrócisz pełen energii i chęci do gier. 

 

Ja po sobie  też zauważyłem że gram zdecydowanie mniej w ostatnim czasie, kilka miesięcy temu napocząlem Uncharted 4 i wciąż  nie jestem w stanie go skończyć, a na kupce wstydu czeka jeszcze np. Days Gone, Spiderman czy Death Stranding. Kiedyś potrafiłem zaliczyć calą trylogię Uncharted w niecały miesiąc.

Odnośnik do komentarza

Jak miałem jeszcze PS4 pro, to zapodałem do niej dysk SSD i konsolka zyskała drugie o wiele lepsze życie, mocno polecam. Gdyby nie to, że po prostu miałem kaprys kupić sobie PS5, to serio po co miałbym się przesiadać. Póki co wszystkie killery wychodzą jeszcze na PS4 (Diablo 4, RE4remake czy nowy God of War).

Edytowane przez Meanthord
Odnośnik do komentarza
Just now, ASX said:

Ja po sobie  też zauważyłem że gram zdecydowanie mniej w ostatnim czasie, kilka miesięcy temu napocząlem Uncharted 4 i wciąż  nie jestem w stanie go skończyć, a na kupce wstydu czeka jeszcze np. Days Gone, Spiderman czy Death Stranding. Kiedyś potrafiłem zaliczyć calą trylogię Uncharted w niecały miesiąc.

Jak kupilem bundle PS4 z Uncharted Collection to splatynowalem trylogię w tydzień :)

 

Robię detoks, gram może dwie godziny tygodniowo, niestety pogoda póki co nie pozwala na większe szaleństwa na zewnątrz ale latem będę grał jeszcze mniej.

2 minutes ago, Meanthord said:

Jak miałem jeszcze PS4 pro, to zapodałem do niej dysk SSD i konsolka zyskała drugie o wiele lepsze życie, mocno polecam. Gdyby nie to, że po prostu miałem kaprys kupić sobie PS5, to serio po co miałbym się przesiadać. Póki co wszystkie killery wychodzą jeszcze na PS4 (Diablo 4, RE4remake czy nowy God of War).

Nie no, szanujmy się. GoW i RE4R nie powinny być ogrywane na PS4

  • This 1
Odnośnik do komentarza

No to Panowie faktycznie może za dużo cioracie. Ja co rok te 400-500h głównie jesień-zima. Ogrywam raczej większość co chcę, jednak zawsze jest delikatny niedosyt i chciało by się więcej, ale czas nie jest z gumy.
 

Gejming bardzo dobrze koreluje z jakimś drugim hobby opartym na ruchu i aktywności fizycznej. Pięknie się to uzupełnia.
 

Odnośnik do komentarza

CoD ma akurat tendencje spadkową więc ziobro zaskoczenia jak Sony wystawi z czasem lepszego konkurenta, ale cholera - w końcu MS zdobędzie potężne zaplecze developerskie, więc i te gry zaczną się z czasem ukazywać.

Odnośnik do komentarza

Koło dooopy mi lataja te wszystkie przejęcia i kupowanie studiow. To jest tylko pompowanie balonika dla interesantów by wciaz dawali pieniążki na gieldzie sonce. 

 

Sonka kupila znane studio? Stonks - wartość akcji szybuje w górę. Tak to działa.

 

Ja chce gierki. A przez ostatnie dwa lata tylko czytam kto jaką firmę przejął. Za czasow ps360 oraz wczesne lata ps4/xboxS dzialo sie wiecej odnośnie samych gier, a nie PRu jak obecnie.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...