Skocz do zawartości

PlayStation 5 - komentarze i inne rozmowy


YETI

Rekomendowane odpowiedzi

5 minut temu, KrYcHu_89 napisał(a):

Akurat Baldur 1 w 1998 kosztował jeszcze 99, bo był bardzo duży wzrost przeciętnego wynagrodzenia w Polsce. Po 2000 było 159, a potem zaraz 199, wersje box na PC. 

Tutaj jest dobry artykuł o tym

 

https://strefapsx.pl/ceny-konsol-w-polsce-w-latach-1996-2006/

 

Najgorzej było zdecydowanie w latach największego piractwa, gdzie oryginalna 1 gra pochłaniała 1/4 pensji. 


w tym artykule nie ma o tym słowa. Baldur 1 nigdy nie kosztował 200 zł. Była edycja za 159 zł z dodatkiem wybrzeże mieczy która staniała po 3 miesiącach do 99. Co ty za głupoty wypisujesz? 

Odnośnik do komentarza

150zl wtedy to jak 350 teraz 

 

Do tego wtedy jedyne dojście do tanich gier to było piractwo(też płatne bo często tą grę piracką też się kupowało) lub gierki na pc z gazetek, dopiero generacja ps3/x360 dała tanie małe gierki cyfrowe na konsolach

Odnośnik do komentarza

W latach 90tych gierki na PC i tak były w miarę niskich cenach, na PS1 też można było wyrwać w miarę rozsądnej cenie jeśli nie brało się na premierę tylko te pół roku po (i zawsze można było wymienić za te 20zł na coś innego), za to kartridże do N64 to było dobro luksusowe. PS2 nawet nie miałem przerobionej bo gry już były bardziej dostępne, szybko schodziły z ceny (GTA:SA kupiłem za 130zł jakieś 4 miesiące po premierze, TTT chyba za stówkę na początku 2001) a zarobki też szły w górę więc te 150zł raz na parę miesięcy na w miarę nową grę (lub platynę za 80zł) już nie były tak niedorzeczne jak jeszcze 5 lat wcześniej.

Odnośnik do komentarza
15 minut temu, Ukukuki napisał(a):


w tym artykule nie ma o tym słowa. Baldur 1 nigdy nie kosztował 200 zł. Była edycja za 159 zł z dodatkiem wybrzeże mieczy która staniała po 3 miesiącach do 99. Co ty za głupoty wypisujesz? 

Liczy od roku 2000, Baldur 2 bez dodatku 159, potem dodatek 79 zł, to było DUUUŻO więcej, niż teraz Baldur za 199 zł (a potem za 299 zł po EA). 

 

Na tamte czasy to było bardzo drogo. 

 

A tamten artykuł fakt, o konsolach tylko, ale dobrze opisany jest cykl rok po roku. Przy konsolach to ogólnie gry po 200-250 to była normalka :).

 

Po prostu uważam, że ostatnia nagonka na drogie gry jest przesadzona. Nawet te przysłowiowe 3.5 bomby to nie jest prawda, bo zwyczajnie jest to 319 zł, albo nawet niżej, jak w wypadku Stellar Blade w pudle. 

 

Jedyne co się można czepiać, to różnic kursowych, ale złotówka teraz akurat w cenie :). 

image.png.3af5d52c8fbd65d3deb263c2c79e7ccc.png^^

Odnośnik do komentarza
Cytat
  • Where Winds Meet
  • Until Dawn
  • AstroBot (sequel?)
  • Monster Hunter Wilds
  • God of War Ragnarök PC
  • Concord
  • Aliens VR
  • Marvel Rivals Console Port Announcement
  • A new Five Nights at Freddy’s
  • A new Dynasty Warrior
  • Path of Exile 2
  • Silent Hill 2 Remake
  • Phantom Blade Zero
  • ‘A New Game from the Middle East’

Podobno lista na dziś

eeewww-yuck.gif

 

  • Haha 1
  • Smutny 1
Odnośnik do komentarza

ja bym chciał coś z syphon filter, the getaway, medievil, killzone, rozwinięty gameplayowo the order, no i żeby naughty dog odpoczęło trochę i dla odmiany zrobiło całkowicie nową grę

 

ogólnie coś innego, bo tłuką schemat i nie bez powodu ludzie darzą sentymentem gry 7/8 na 10 jak DriveClub czy DaysGone

 

Edytowane przez krzysiek923
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
9 minut temu, krzysiek923 napisał(a):

ja bym chciał coś z syphon filter, the getaway, medievil, killzone, rozwinięty gameplayowo the order, no i żeby naughty dog odpoczęło trochę i dla odmiany zrobiło całkowicie nową grę

 

ogólnie coś innego, bo tłuką schemat i nie bez powodu ludzie darzą sentymentem gry 7/8 na 10 jak DriveClub czy DaysGone

 

 

OK, ja rozumiem, że to koncert życzeń, ale ludzie xDDD Zejdźcie na ziemię.

Odnośnik do komentarza
11 minut temu, Szermac napisał(a):

O ile to prawda

oczywiście że to prawda, to "tylko SoP" przed imprezą ciepłego geofa, gdzie jeśli już to tam coś większego mogliby zapowiedzieć

 

dobrze że to jest o północy, czyli nie mam żadnego dylematu przy wyborze wcześniej sie położyć spać czy stracić ponad pół godziny

  • beka z typa 1
Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, Szermac napisał(a):

O ile to prawda to Where Winds Meet, Phantom Blade Zero, Astrobot 2, Silent Hill 2, reszta do śmieci xD Chociaż to SH2 to jakiś może glimpse jedynie, jak SH Transmission zaraz po SoPie.

Można to uznać za jeden ciąg:). Ale pewnie trailer na SoP, gameplay godzinę później u Konami. 

 

No ja się jaram tylko na SH2 i Astrobotem reszta to zapchajdziury. 

 

10 minut temu, Mejm napisał(a):

Kurde ale na 98% chyba nie. Kojarze, ze za tyle kupilem 2 lata pozniej juz bundla z wybrzezem. Poszperam w starych pismach pozniej bo sam jestem ciekaw.

Nie mogę się doszukać żadnego potwierdzenia, ale to możliwe, to jednak był 1998 rok i pierwsze chyba takie grube wydanie na PC.

 

W bundle z opowieściami miałem, to na pewno 159 zł na premierę, podobnie Torment, Diablo 2 i później na koniec Baldur 2 159, a dodatek jeszcze 79 zł zaraz potem, też w wielkim pudle :) czyli w sumie ponad 2 bomby jednak. Ale te wydania były niczym kolekcjonerki :). 

Odnośnik do komentarza
18 minut temu, Mejm napisał(a):

Kurde ale na 98% chyba nie. Kojarze, ze za tyle kupilem 2 lata pozniej juz bundla z wybrzezem. Poszperam w starych pismach pozniej bo sam jestem ciekaw.

 

5 minut temu, KrYcHu_89 napisał(a):

Nie mogę się doszukać żadnego potwierdzenia, ale to możliwe, to jednak był 1998 rok i pierwsze chyba takie grube wydanie na PC.

100% tak bo kupowałem na majową premierę w  Polsce za kasę z komunii :)  jeszcze zanim kupiłem PC.  No i to był rok 1999 maj polska premiera, 6 miesięcy po premierze światowej ale to normalne w tamtym okresie. Pierw premiera a później tłumaczenie na Polski. Nawet konsole wychodziły po dłuższym czasie dopiero w USA czy Europie. 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
49 minutes ago, Ukukuki said:

 

100% tak bo kupowałem na majową premierę w  Polsce za kasę z komunii :)  jeszcze zanim kupiłem PC.  No i to był rok 1999 maj polska premiera, 6 miesięcy po premierze światowej ale to normalne w tamtym okresie. Pierw premiera a później tłumaczenie na Polski. Nawet konsole wychodziły po dłuższym czasie dopiero w USA czy Europie. 

159.

 

https://ibb.co/ZLC1cM6

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...