Skocz do zawartości

PlayStation 5 - komentarze i inne rozmowy


YETI

Rekomendowane odpowiedzi

17 minut temu, Alpha Trion napisał(a):

 

Prognozują raczej 3500 za wersję z napędem, i nie wiadomo czy się szybko sprzeda Ps5 jak rynek będzie tym zalany, a będzie

Kto prognozuje taką cenę? 3500 to już okolice kompa z 7700XT i Ryzenem 5700X (który jest o wiele mocniejszy od tego co siedzi w PS5) więc kwota mocno przesadzona żeby osiągnąć sukces sprzedażowy. Już te 600-650 Euro trudno będzie zareklamować a 3500 to już ponad 800 Euro/$.

Odnośnik do komentarza
5 minut temu, ASX napisał(a):

Returnal działa na PS5 w 1080p, które potem jest rekonstruowane do 4K

 

No właśnie mi chodziło o to że pomimo miłości do returnala, uważam że ta gra powinna chodzić w pełnym 4k i 60 fps. I raczej problem jest po stronie developera a nie siły konsoli.

Odnośnik do komentarza
5 minut temu, Rtooj napisał(a):

 

No właśnie mi chodziło o to że pomimo miłości do returnala, uważam że ta gra powinna chodzić w pełnym 4k i 60 fps. I raczej problem jest po stronie developera a nie siły konsoli.

A co jest nie tak z Returnalem w wersji na PS5? Jedna z najlepiej działających gier z dobrą optymalizacją. Pewnie mieści się w 1% najlepiej zoptymalizowanych gier tej generacji. W exach nawet widzicie lenistwo developera, imo trochę nie czaję. 


Czemu tak uważach? Mieli moc zebrać z SSD :D?  

 

Najlepiej z 60 fps z PQ wypada Demon's Souls Remake, niedościgniony wzór tej generacji konsolowej. 

Odnośnik do komentarza
3 minutes ago, łom said:

Kto prognozuje taką cenę? 3500 to już okolice kompa z 7700XT i Ryzenem 5700X (który jest o wiele mocniejszy od tego co siedzi w PS5) więc kwota mocno przesadzona żeby osiągnąć sukces sprzedażowy. Już te 600-650 Euro trudno będzie zareklamować a 3500 to już ponad 800 Euro/$.

 

Tyle prognozuje ten Insider co podobno widział pudełko z pro, konsola i dodatkowo napęd jak ktoś nie ma (około 100 dolarów), bazowe 600-650 USD z napędem w Polskich sklepach pewnie tyle będzie

Odnośnik do komentarza
5 minut temu, KrYcHu_89 napisał(a):

A co jest nie tak z Returnalem w wersji na PS5? Jedna z najlepiej działających gier z dobrą optymalizacją. Pewnie mieści się w 1% najlepiej zoptymalizowanych gier tej generacji. W exach nawet widzicie lenistwo developera, imo trochę nie czaję. 


Czemu tak uważach? Mieli moc zebrać z SSD :D?  

 

Pomijając momenty gdy lekko tnie, ale to dla formalności, to chodzi mi o jakość tekstur. Widać że to nie jest 4k. I tyle.

image.thumb.png.74afa637b3b0fae6f848f60d7eadf8bc.png

 

 

Edytowane przez Rtooj
  • Plusik 1
  • beka z typa 1
Odnośnik do komentarza

Bardziej miałem na myśli fakt, że na PS5 są gry które wyglądają bardzo ładnie i chodzą płynnie. GoW:R, SM2, H:FB, Ratchet, generalnie gry first-party. A potem wyskakuje ten nieszczęsny Outlaws i sra na hardware. Sprzęt jest ok, a nawet jeśli będzie 10 razy lepszy, to i tak będą brzydkie gry działające w 30fps. 

Odnośnik do komentarza
2 minuty temu, Shankor napisał(a):

Bardziej miałem na myśli fakt, że na PS5 są gry które wyglądają bardzo ładnie i chodzą płynnie. GoW:R, SM2, H:FB, Ratchet, generalnie gry first-party. A potem wyskakuje ten nieszczęsny Outlaws i sra na hardware. Sprzęt jest ok, a nawet jeśli będzie 10 razy lepszy, to i tak będą brzydkie gry działające w 30fps. 

Średni PC jest obecnie lekko 2x mocniejszy, różnica jest za duża. 

Odnośnik do komentarza
1 minutę temu, Shankor napisał(a):

Bardziej miałem na myśli fakt, że na PS5 są gry które wyglądają bardzo ładnie i chodzą płynnie. GoW:R, SM2, H:FB, Ratchet, generalnie gry first-party. A potem wyskakuje ten nieszczęsny Outlaws i sra na hardware. Sprzęt jest ok, a nawet jeśli będzie 10 razy lepszy, to i tak będą brzydkie gry działające w 30fps. 

 

Chyba wszyscy i tak skupiają się na grach ze studiów Sony, one zawsze są najlepiej dopracowane, i fakt że może dosięgną tych 4k60fps jest najbardziej rozbudzające.

Z tych nowych zapowiedzi to chyba najlepiej wygląda na razie ta nowa gra Kojimy, fajnie jak na premierę będzie już obsługiwała ps5pro i będzie chodziła jak złoto. Tak sądzę.

Odnośnik do komentarza
1 minutę temu, Rtooj napisał(a):

 

Chyba wszyscy i tak skupiają się na grach ze studiów Sony, one zawsze są najlepiej dopracowane, i fakt że może dosięgną tych 4k60fps jest najbardziej rozbudzające.

Z tych nowych zapowiedzi to chyba najlepiej wygląda na razie ta nowa gra Kojimy, fajnie jak na premierę będzie już obsługiwała ps5pro i będzie chodziła jak złoto. Tak sądzę.

Exy exami, ale multiplatformy wolą iść tam gdzie idzie kasa, a obecnie jednak to wygrywa Steam/PC. 

 

PS5 Pro ma na celu zmiejszenie różnicy i właśnie bardziej przyda się do źle zooptymalizowanych multiplatform, bo z danych wynika, że PSSR nie będzie potrzebowało wsparcia od gry, tylko będzie działać wszędzie. 

Odnośnik do komentarza
35 minutes ago, Shankor said:

Bardziej miałem na myśli fakt, że na PS5 są gry które wyglądają bardzo ładnie i chodzą płynnie. GoW:R, SM2, H:FB, Ratchet, generalnie gry first-party. A potem wyskakuje ten nieszczęsny Outlaws i sra na hardware. Sprzęt jest ok, a nawet jeśli będzie 10 razy lepszy, to i tak będą brzydkie gry działające w 30fps. 

 No właśnie nie ma skoku grafiki jakiegoś mocnego od takiego horizons forbidden west, te RT, UE5 zarzyna tylko sprzet, developerzy nie umieją sobie z tym poradzić i w efekcie mamy co mamy, co tu zmieni PRO

Odnośnik do komentarza
8 minutes ago, Ukukuki said:

Te wersje Pro powinny wychodzić na premierę ze zwykłą konsolą. Niech bazowa kosztuje poniżej 3k a pro ten tysiak drożej i każdy będzie zadowolony. Wtedy realnie zatrzymają częściowo odpływ graczy w stronę PC.

Po co mają zatrzymywać?, ten argument był ok w czasach 2016 i ps4 pro, teraz praktycznie 70% exów powędrowało na PC a następne w kolejce (pewnie na showcase pokażą bo to ich kierunek), to jeszcze lepiej bo zarobią dwa razy od sfrustrowanych graczy konsol jak zapłacą za wersję na PC :)

Odnośnik do komentarza
30 minut temu, Ukukuki napisał(a):

Te wersje Pro powinny wychodzić na premierę ze zwykłą konsolą. Niech bazowa kosztuje poniżej 3k a pro ten tysiak drożej i każdy będzie zadowolony. Wtedy realnie zatrzymają częściowo odpływ graczy w stronę PC.

 

Iksboks tak wyszedł, no nie wyszło za fajnie.

Odnośnik do komentarza
8 minut temu, drozdu7 napisał(a):

Tzn. ja dobrze rozumuję że komp za 3500 będzie mocniejszy od ps5? 

Tak, będzie mocniejszy, a jak dołożysz z 700 to plejka podjazdu już nie będzie miała.

Z przecieków widać, że CPU praktycznie zostaje takie same, będzie to trochę wąskie gardło dla takiego gpu. Historia z ps4 pro lubi się więc powtarzać.

3500 zł jak na konsole to są jednak już dość duże pieniądze (tym bardziej, że PCta możesz sobie jednak ulepszać, wymieniać podzespoły), a większość gier na premierę jesteś trochę w stanie zmodować aby działały lepiej (patrz nowe sw) + większość i tak dokupi dodatkowy SSD.

Odnośnik do komentarza

To jest TYLKO i wyłącznie kwestia optymalizacji. Widzę Forzę Horizon 5 na XSS wyglądającego i ruszającego się fantastycznie, a potem czytam bzdury od developerów gównianego Suicide Squad o ziemniakach. W rankingach najpiękniejszych gier wymienia się Horizona 2. Grę z PS4. Absolutnie zjawiskowy Ratchet działa i wygląda świetnie na Steamdecku!!! Ale co tam. Wypuszczajmy nowe sprzęty, żeby kurwa Star Wars Outlaws chodził znośnie. Żenada

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
5 minut temu, Beelzeboss napisał(a):

Kto sie patrzy na ryj postaci w tej grze XD jeszcze plus od fanboja, słodko

 

Spędziłem tam z 400 godzin, i bardzo często widziałem tą zombie twarz.

Ale przecież tu nie chodzi o twarz ale o całą grę, marzyłbym by ta gra miała podciągniętą rozdzielczość tekstur.

Odnośnik do komentarza
12 minut temu, Rtooj napisał(a):

 

Spędziłem tam z 400 godzin, i bardzo często widziałem tą zombie twarz.

Ale przecież tu nie chodzi o twarz ale o całą grę, marzyłbym by ta gra miała podciągniętą rozdzielczość tekstur.

Serio w Returnalu aż tak to kłuło kogoś w oczy? Szczerze pierwsze słyszę, akurat w tej grze. 

 

Poza tym na premierę wersji PC nie było, to na szczęście nie było w necie też rakowych filmów porównawczych. 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   2 użytkowników

×
×
  • Dodaj nową pozycję...