Skocz do zawartości

PlayStation 5 - komentarze i inne rozmowy


YETI

Rekomendowane odpowiedzi

5 godzin temu, oFi napisał(a):

 

Czyli PPE pomyliło się o jeden pasek :leo:

Nie wiem co pisali na PPE, ale tu są 3 paski. Na tym płaskim rysunku paski są w kolorze całej konsoli, a te białe linie tylko oddzielają paski.

Już widziałem na internetach, że ludzie to mylą i za paski biorą te białe linie. 

  • This 1
Odnośnik do komentarza

byłoby całkiem zabawnie, jakby sony w tym roku wydało ps5 pro, a ms olał ulepszonego series x i na pełnej wjechał z nową generacją sprzętu w przyszłym próbując odgarnąć część graczy w ramach (kolejnego xd) "nowego startu". wydaje się mało prawdopdobne, ale nowy xbox powstaje, a ms lubi mieszać i zmieniać zdanie

 

Odnośnik do komentarza
49 minut temu, krzysiek923 napisał(a):

byłoby całkiem zabawnie, jakby sony w tym roku wydało ps5 pro, a ms olał ulepszonego series x i na pełnej wjechał z nową generacją sprzętu w przyszłym próbując odgarnąć część graczy w ramach (kolejnego xd) "nowego startu". wydaje się mało prawdopdobne, ale nowy xbox powstaje, a ms lubi mieszać i zmieniać zdanie

 

No i tak najprawdopodobniej będzie, że kosztem braku wersji Pro, Xbox szybciej zadebiutuje z nowymi konsolami. Nie wiem czy będzie to w przyszłym roku czy w 2026 r. 

Z tym że nie będzie żadnego nowego startu, podobnego do tego z generacji PS2 czy Xboxa 360.

 

Dzisiaj na PS5 królują gry które wyszły jeszcze w czasach PS4 albo nawet PS3 jak Minecraft. Dlatego żadnego odcięcia od starych sprzętów i gier i świeżego startu nie będzie.

A teksty o wierze w generacje czy biggest technological leap to czysty marketing którym karmi się grono entuzjastów takich jak my, by przekonać ich do zakupu kolejnego sprzętu za kilka tysięcy. 

Odnośnik do komentarza

Zero szans na nowego next-gena w przyszłym roku. Po pierwsze byłby to mocarny kop w posiadaczy obecnego sprzętu, po drugie jeśli chcieli by mieć konkurencyjną cenę to przeskok technologiczny nie był by jakoś znaczący (z 2x wyższa wydajność od SeriesX), po trzecie dopiero od roku większe gry zaczęły omijać past geny. Najwcześniejsza data premiery to końcówka 2026, Gears E-Day na przywitanie i albo na next genie masz oprawę jak z trailera w 60 FPSach albo grasz w okrojoną graficznie wersję w 30 FPS na Series S/X. Technologia już tak nie leci do przodu jak w czasach X360 i wcześniejszych gdzie w 4 lata wydajność skoczyła 8x.

Odnośnik do komentarza

szkoda, że konsole poszły w tę stronę i rozwodniło się wszystko, co czyniło je wyjątkową alternatywą dla pc. nawet "kupujesz sprzęt, masz zoptymalizowane i nie martwisz się na długie lata". stać mnie na zakup ps5 pro, ale jakoś uważam to za marnowanie pieniędzy i jeszcze bardziej betonuje mnie to przy pc, czuję, że ktoś chce wykorzystać moje zamiłowanie do gier, a nie, że jest to faktycznie potrzebne dla moich wrażeń z obcowania z grami. no fajnie, że na pro będzie lepiej, ale zawsze może być lepiej i od tego są pecety. jedni mówili, że jak sony zacznie wydawać wszystkie eksy to ludzie przestaną grać na konsoli... okazało się, że nie przestali, no bo oczywiście mają tam bibliotekę gier, swoje profile i po prostu są przyzwyczajeni, ale czy wydawanie gier na pc nie wpływa na zainteresowanie konsolą sony nowych graczy? wyniki pokazują, że chyba trochę tak, już nie wspominając o xboksach

 

jeśli o mnie chodzi, to naprawdę wolę 1440p/1080p i 60 klatek na konsoli niż 4K i 30, pomimo tego, że na pececie mam jedno i drugie. 60 klatek powinno być standardem w każdej grze i od tego powinno się zaczynać optymalizację gier na konsole, to powinna być podstawa i od niej powinno się zaczynać cięcie detali i rozdzielczości

  • Plusik 3
Odnośnik do komentarza
6 minut temu, krzysiek923 napisał(a):

jeśli o mnie chodzi, to naprawdę wolę 1440p/1080p i 60 klatek na konsoli niż 4K i 30, pomimo tego, że na pececie mam jedno i drugie. 60 klatek powinno być standardem w każdej grze i od tego powinno się zaczynać optymalizację gier na konsole, to powinna być podstawa i od niej powinno się zaczynać cięcie detali i rozdzielczości

Tylko że tutaj chodzi o to jakie kto ma zasoby. Te wszystkie Lumeny, Nanite i RT nie są tylko po to żeby graficzka ładnie wyglądała ale też aby przyspieszyć pracę bo nie trzeba przejmować się optymalizacją modeli czy oświetleniem, tylko to wszystko obciąża GPU i z tego powodu jest cięcie rozdzielczości do 900p albo i mniej aby uzyskać 60 FPS.

Odnośnik do komentarza

Miałem nadzieje, ze w ps5pro zupełnie zmienią architekturę tej konsoli i nie pójdą znowu w tego pokracznego kloca. Z Sonką mam taki problem, ze miałem ps5 przez pierwsze 2 lata konsoli i w tym momencie tylko FF7-2 i Silent Hill 2 kuszą mnie żeby powrócić. XSX w swojej prostocie + zdecydowanie niższych kosztach grania bije dla mnie na głowę to co oferuje Sonka w tej generacji ( czyli prawie nic). Miałem brać PRO na święta ale jak nie zapowiedzą jakis bomb to nie widzę żadnego sensu zakupu w tym momencie.

Edytowane przez izon
  • Plusik 2
  • beka z typa 2
Odnośnik do komentarza
13 godzin temu, łom napisał(a):

Zero szans na nowego next-gena w przyszłym roku. Po pierwsze byłby to mocarny kop w posiadaczy obecnego sprzętu, po drugie jeśli chcieli by mieć konkurencyjną cenę to przeskok technologiczny nie był by jakoś znaczący (z 2x wyższa wydajność od SeriesX), po trzecie dopiero od roku większe gry zaczęły omijać past geny. Najwcześniejsza data premiery to końcówka 2026, Gears E-Day na przywitanie i albo na next genie masz oprawę jak z trailera w 60 FPSach albo grasz w okrojoną graficznie wersję w 30 FPS na Series S/X. Technologia już tak nie leci do przodu jak w czasach X360 i wcześniejszych gdzie w 4 lata wydajność skoczyła 8x.

 

Piszesz o MS? Oni jak zobaczą że jest szansa na słupki wzrostowe, to ujebią XSX bez mrugnięcia okiem. Tak zrobili z pierwszym Xboxem który dawał radę i wyznaczył dużo trendów na swoje czasy. Historie znamy, żeby być przed PS3 wypuścili wcześniej 360. 

Ja nie wiem do końca co mi te PRO da? Będę mógł grać w trybie zrównoważonym? Ładnie wygląda i 60 fps? Przy PS4 Pro się dałem nabrać. 

Odnośnik do komentarza
5 minutes ago, iluck85 said:

 

Piszesz o MS? Oni jak zobaczą że jest szansa na słupki wzrostowe, to ujebią XSX bez mrugnięcia okiem. Tak zrobili z pierwszym Xboxem który dawał radę i wyznaczył dużo trendów na swoje czasy. Historie znamy, żeby być przed PS3 wypuścili wcześniej 360. 

Ja nie wiem do końca co mi te PRO da? Będę mógł grać w trybie zrównoważonym? Ładnie wygląda i 60 fps? Przy PS4 Pro się dałem nabrać. 

 

Co Ci da PS5Pro? Brak fomo

Edytowane przez Homelander
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...