Skocz do zawartości

PlayStation 5 - komentarze i inne rozmowy


YETI

Rekomendowane odpowiedzi

Ale jałowa ta dyskusja, w temacie konsoli jakieś pierdolenie o cenach podzespołów do Pcta, kogo to kurwa obchodzi? Wali mnie cena konsoli o ile się broni grami, PRO się grami nie broni, nie pokazano nic co by miało uzasadnić 100 zł więcej w stosunku do podstawowego modelu, tyle.

  • Haha 3
Odnośnik do komentarza
24 minuty temu, tjery napisał(a):

 

Mówimy o PS5 PRO i o jego cenie, nie bazowym PS5. Tak, w cenie PS5 PRO masz obecnie lepszego kompa.

 

Rok temu składali PC w konfiguracji podobnej do PS5, to wychodziło 3500. Nadal drożej od Ps5 PRO :) 

Za 3400 PC lepszy od konsoli. No nie znam się, ale nie widzę tego. Ale nie będę się spierał.

 

23 minuty temu, krzysiek923 napisał(a):

a do konsoli dodać brak tanich gier i wykupić abonament na granie przez sieć + masa innych rzeczy któych nie mam ochoty powtarzać

 

To wszystko jest umowne. Mowa o złożeniu samej budy w cenie konsoli i żeby ta buda była lepsza od konsoli. 

 

8 minut temu, Chmielinski napisał(a):


No fajnie, tylko dzisiaj te $999 jest warte tyle co wtedy ~$780. Do tego nadal istnieją tańsze modele, więc nikomu nie dzieje się krzywda. Tu zresztą będzie podobnie. PS4 Pro zrobili tanio, a i tak sprzedało się słabo, bo przeciętny gracz nie widzi sensu w dopłacaniu nawet tych $100 do mocniejszej konsoli jeśli słabsza też mu odpali Fifę czy CoD-a. Poszli więc dalej w stronę "entuzjastów", którzy kupią i za $500 i za $600 i za $700.

 

Warte to wszystko jest tyle, że wyprodukowanie Iphone'a to są śrubki, a cena na półce sklepowej to absurd. Ale działa do dzisiaj tak samo na wielu rynkach. Apple dało zielone światło, a Sony zobaczy teraz czy 3400 przejdzie. 

Cena jak cena, wiele można wytłumaczyć, ale to co oni pokazali, to :yao:

 

Odnośnik do komentarza
1 minutę temu, izon napisał(a):

Ale jałowa ta dyskusja, w temacie konsoli jakieś pierdolenie o cenach podzespołów do Pcta, kogo to kurwa obchodzi? Wali mnie cena konsoli o ile się broni grami, PRO się grami nie broni, nie pokazano nic co by miało uzasadnić 100 zł więcej w stosunku do podstawowego modelu, tyle.

 

 

Jeszcze kilka postów o Wukongu i można się rozejść. 

Odnośnik do komentarza

Trzeba przyznać, że Sonka osiągnęła mega sukces. Nie spodziewałem się tego. Byłem zdecydowany raczej na 100% na pro. Tak jak nie raz pisałem, ale wydanie dla mnie raz na kilka lat 3000 czy nawet tam 4000 zł na hobby to naprawdę kropla w morzu innych wydatków. Do tego mając duży i dobry TV te 4K przy 60ks do tego z lepszym RT to spoko opcja. 
No i co? wersja bez napędu. No pojebało ich, podziękuję Xd 

Odnośnik do komentarza
1 minutę temu, balon napisał(a):

Trzeba przyznać, że Sonka osiągnęła mega sukces. Nie spodziewałem się tego. Byłem zdecydowany raczej na 100% na pro. Tak jak nie raz pisałem, ale wydanie dla mnie raz na kilka lat 3000 czy nawet tam 4000 zł na hobby to naprawdę kropla w morzu innych wydatków. Do tego mając duży i dobry TV te 4K przy 60ks do tego z lepszy RT to spoko opcja. 
No i co? wersja bez napędu. No pojebało ich, podziękuję Xd 

 

 

No ale możesz sobie dokupić napędzik. SM2 sprzedaż i wyjdzie taniej niż te 799zł. 

Nadal się mieścisz w 4000zł.

 

 

Anyway, czekam na update klasyka :D 

 

 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
6 minut temu, balon napisał(a):

Trzeba przyznać, że Sonka osiągnęła mega sukces. Nie spodziewałem się tego. Byłem zdecydowany raczej na 100% na pro. Tak jak nie raz pisałem, ale wydanie dla mnie raz na kilka lat 3000 czy nawet tam 4000 zł na hobby to naprawdę kropla w morzu innych wydatków. Do tego mając duży i dobry TV te 4K przy 60ks do tego z lepszym RT to spoko opcja. 
No i co? wersja bez napędu. No pojebało ich, podziękuję Xd 

No mnie „przekonali” dokładnie tym samym :)

Odnośnik do komentarza
8 minut temu, balon napisał(a):

Tak jak nie raz pisałem, ale wydanie dla mnie raz na kilka lat 3000 czy nawet tam 4000 zł na hobby to naprawdę kropla w morzu innych wydatków. Do tego mając duży i dobry TV te 4K przy 60ks do tego z lepszym RT to spoko opcja. 
No i co? wersja bez napędu. No pojebało ich, podziękuję Xd 

No to z napędem będziesz miał te 4000 czyli krople. To czemu teraz nagle jesteś na nie?

Odnośnik do komentarza
21 minut temu, Chmielinski napisał(a):


No fajnie, tylko dzisiaj te $999 jest warte tyle co wtedy ~$780. Do tego nadal istnieją tańsze modele, więc nikomu nie dzieje się krzywda. Tu zresztą będzie podobnie. PS4 Pro zrobili tanio, a i tak sprzedało się słabo, bo przeciętny gracz nie widzi sensu w dopłacaniu nawet tych $100 do mocniejszej konsoli jeśli słabsza też mu odpali Fifę czy CoD-a. Poszli więc dalej w stronę "entuzjastów", którzy kupią i za $500 i za $600 i za $700.

 

Gdyby tak to działało dla większości, to ludzie nie kupowaliby masowo PS5 w ogóle lol. Przecież gier, które faktycznie wymagały PS5, a nawet takich które nie były też dosłownie na PS4 i były z grubsza naprawdę tą samą grą, było przez pierwsze LATA malutko. Niemniej ludzie wykupywali za 600 euro wszystkie zapasy, a na Allegro ludzie płacili ponad 700 euro przez długi czas, kiedy tylko ktoś wystawił za tyle.

 

FIFA i Call of Duty nadal są na PS4! Wychodzący niedługo Black Ops 6 będzie nadal też na PS4 i X1. Dla tych serii to akurat nic takiego nowego. Po premierze PS4 w 2013 roku, dopiero FIFA 20 nie była na PS3, Call of Duty porzuciło stare konsole pod koniec 2016. Ale to jest standard dla największych hitów, który dopiero teraz przechodzi. W zeszłym roku, trzy lata po "starcie nowej generacji", także np. Hogwarts Legacy, Star Wars: Jedi Survivor i Diablo IV były na PS4. 

 

 

 

Ja nawet szczerze mówiąc to nadal serio nie wiem, po co ludzie kupują PS5 lol. W sensie to nie przytyk, po prostu nie wiem co te dziesiątki milionów z nią robią. To jest fakt że większość gra w GTA V, FIFA, Call of Duty, Fortnite'a i Robloxa. Czy to im aż tyle zmienia? Ale kupili.

 

Nowe gry swoją sprzedażą już nie uzasadniają tego szału. Wydaje się, że każdy grał w Elden Ringa. Jednak to jest podobno z 10 mln sprzedaży dla PS4 ORAZ PS5. Patrząc na rynki gdzie podawano sprzedaż obu wersji, np. Famitsu w Japonii, wersja na PS4 w momencie premiery - półtora roku po wyjściu PS5 - sprzedawała się znacznie lepiej (dane z Europy sugerowały odwrotnie, dużo lepszą sprzedaż wersji PS5. Ale nie dominująco większą).

 

Zostaje nowy Spider-Man, tylko na PS5, który w końcu jako pierwszy przebił kilka milionów oficjalnie i to o wiele, bo przebił 10 mln. Sporo, ale można spytać, co reszta ludzi robi ze swoimi PS5, że im aż tak było potrzebne. Jako człowiek, który z miłości do wszelkich gierek kupił nawet Playdate za 300 euro, więc spokojnie i na maszynkę do Rebirtha chętnie dam 600, mogę tylko zgadywać w sumie jak jest u masowej klienteli.

Odnośnik do komentarza
1 minutę temu, Square napisał(a):

No to z napędem będziesz miał te 4000 czyli krople. To czemu teraz nagle jesteś na nie?


Co prawda nie do mnie, ale za 4k z napędem wbudowanym bym kupił, jak nie ma wbudowanego i dokładany jest po macoszemu odgrzewany ze slima to wyraźny znak, że to ostatnie dni płyt na sonce. Jak mam być skazany na cyfrę to wolę PC, gdzie jest chociaż konkurencja, a nie gierki po 3,5 bomby 3 lata po premierze. I za tego PC mogę dać i 8k, nie mam z tym problemu, gry i tak kosztują do kupy zawsze więcej niż sprzęt.

Odnośnik do komentarza
10 minut temu, iluck85 napisał(a):

 

Rok temu składali PC w konfiguracji podobnej do PS5, to wychodziło 3500. Nadal drożej od Ps5 PRO  

Za 3400 PC lepszy od konsoli. No nie znam się, ale nie widzę tego. Ale nie będę się spierał.

 

 

Chcesz to w PC pierdu pierdu złożę Ci koszyk, 3400 porównywalny, po dorzuceniu ceny napędu lepszy ;)

 

Ogólnie to problem jest taki, że co chwilę tu widzę 4K60, 4K60 to wyciąga w nowych grach 4090, które porównując do 7700XT, czyli tego co jest w PRO, jest 2,25x mocniejsze. 4K60 to może być w crossgenach z początków PS5, nie w nowych grach.

  • This 1
Odnośnik do komentarza
5 minut temu, ogqozo napisał(a):

 

Gdyby tak to działało dla większości, to ludzie nie kupowaliby masowo PS5 w ogóle lol. Przecież gier, które faktycznie wymagały PS5, a nawet takich które nie były też dosłownie na PS4 i były z grubsza naprawdę tą samą grą, było przez pierwsze LATA malutko. Niemniej ludzie wykupywali za 600 euro wszystkie zapasy, a na Allegro ludzie płacili ponad 700 euro przez długi czas, kiedy tylko ktoś wystawił za tyle.

 

FIFA i Call of Duty nadal są na PS4! Wychodzący niedługo Black Ops 6 będzie nadal też na PS4 i X1. Dla tych serii to akurat nic takiego nowego. Po premierze PS4 w 2013 roku, dopiero FIFA 20 nie była na PS3, Call of Duty porzuciło stare konsole pod koniec 2016. Ale to jest standard dla największych hitów, który dopiero teraz przechodzi. W zeszłym roku, trzy lata po "starcie nowej generacji", także np. Hogwarts Legacy, Star Wars: Jedi Survivor i Diablo IV były na PS4. 

 

 

 

Ja nawet szczerze mówiąc to nadal serio nie wiem, po co ludzie kupują PS5 lol. W sensie to nie przytyk, po prostu nie wiem co te dziesiątki milionów z nią robią. To jest fakt że większość gra w GTA V, FIFA, Call of Duty, Fortnite'a i Robloxa. Czy to im aż tyle zmienia? Ale kupili.

 

Nowe gry swoją sprzedażą już nie uzasadniają tego szału. Wydaje się, że każdy grał w Elden Ringa. Jednak to jest podobno z 10 mln sprzedaży dla PS4 ORAZ PS5. Patrząc na rynki gdzie podawano sprzedaż obu wersji, np. Famitsu w Japonii, wersja na PS4 w momencie premiery - półtora roku po wyjściu PS5 - sprzedawała się znacznie lepiej (dane z Europy sugerowały odwrotnie, dużo lepszą sprzedaż wersji PS5. Ale nie dominująco większą).

 

Zostaje nowy Spider-Man, tylko na PS5, który w końcu jako pierwszy przebił kilka milionów oficjalnie i to o wiele, bo przebił 10 mln. Sporo, ale można spytać, co reszta ludzi robi ze swoimi PS5, że im aż tak było potrzebne. Jako człowiek, który z miłości do wszelkich gierek kupił nawet Playdate za 300 euro, więc spokojnie i na maszynkę do Rebirtha chętnie dam 600, mogę tylko zgadywać w sumie jak jest u masowej klienteli.


Co innego nowa generacja + hype, który się nakręcił wokół premiery, co innego dodanie trzeciej warstwy w obudowie i podbicie zegara CPU/GPU. SSD robił sam w sobie robotę. No i tych gier na nową generację może być i mało, ale były i są. Na PS4 Pro nie było żadnej gry, która nie chodziłaby na PS4. To naprawdę nie jest rocket science i widać to na każdym rynku. iPhone'ów też najwięcej sprzedaje się w wersjach zwykłych, mimo że dopłata do Pro przy tych cenach jakaś wielka nie jest.

Edytowane przez Chmielinski
Odnośnik do komentarza
2 minuty temu, Chmielinski napisał(a):


Co prawda nie do mnie, ale za 4k z napędem wbudowanym bym kupił, jak nie ma wbudowanego i dokładany jest po macoszemu odgrzewany ze slima to wyraźny znak, że to ostatnie dni płyt na sonce. Jak mam być skazany na cyfrę to wolę PC, gdzie jest chociaż konkurencja, a nie gierki po 3,5 bomby 3 lata po premierze. I za tego PC mogę dać i 8k, nie mam z tym problemu, gry i tak kosztują do kupy zawsze więcej niż sprzęt.

nie sądzę, to po prostu decyzja pod kątem psychologicznym, podyktowana ceną, która i bez napędu jest wysoka. gdyby same bebechy były wewnętrzne były tańsze, to i miejsce dla napędu by się znalazło w obecnej cenie

Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, iluck85 napisał(a):

 

 

Nigdy nie kumam komentarza- bo w tej samej cenie. 

 

Nie doliczajmy TV/Monitora.  Mimo wszystko większość posiada TV w domu i tak, załóżmy że PC podłączymy już do tego posiadanego OLEDA. 

Chętnie zobaczę bude PC za 2399 który będzie lepszy od konsoli.

Już na kilkach stronach robili porównania i składali PC o podobnej konfiguracji i ZAWSZE wychodziło drożej złożenie PC. Więc nadal nie kumam po co ludzie często powtarzają ten txt że PC w tej samej cenie będzie lepszy. Samo złożenie wyjdzie drożej, będzie lepiej. Ale że w cenie konsoli mam lepszego PC.... 

 

1. Najtańszy w zestawieniu zestaw komputerowy do gier z osobną kartą graficzną. Nie zdecydowałem się wprowadzić do zestawienia jednostki opartej na GTX 1650 czy RX 6500 XT uważając, że grzechem byłoby nie dopłacić do znacznie, ale to znacznie lepszej GPU – mianowicie Radeona RX 6600 z 8GB pamięcią GDDR6.

AMD Ryzen 5 5600

MSI B450M PRO-VDH MAX

ASRock Radeon RX 6600 Challenger D 8GB GDDR6

GOODRAM 16GB (2x8GB) 3600MHz CL18 IRDM PRO Deep Black

WD 1TB M.2 PCIe Gen4 NVMe Black SN770

Silver Monkey X Coffer

Deepcool PL650D 650W 80 Plus Bronze

Cena zestawu: 2559,00 PLN.

 

Zestaw Komputerowy za 3300 zł - przeciętnej klasy PC | AMD Ryzen 5 5600X/Intel Core i5-12400F + GeForce RTX 4060 + 32GB RAM

1. RTX 4060 na dobre zagościł w zestawie za 3500 zł. Powolutku, powolutku Radeony RX 6700 XT wychodzą z rynku, a co za tym idziecie ich ceny nie należą do najniższych. Jest to zestaw w głównej mierze nastawiony na maksymalną wydajność w swojej cenie. Polecany pod grę w rozdzielczości 1920 x 1080 z dodatkiem DLSS.

AMD Ryzen 5 5600

ASUS PRIME B550M-A

GOODRAM 32GB (2x16GB) 3600MHz CL18 IRDM PRO Deep Black

KFA2 GeForce RTX 4060 1 Click OC 2X V2

Deepcool PL650D 650W 80 Plus Bronze

WD 1TB M.2 PCIe Gen4 NVMe Black SN770

Silver Monkey X Croft

Cena zestawu: 3249,00 PLN.

Cena zestawu z Intel Core i5-12400F (bardzo zbliżona wydajność do powyższego PC): 3350,00 PLN.

 

3650 zł 

 

1. Ci którzy obserwują mój kanał doskonale zdają sobie sprawę jaką opinię mam o GeForce RTX 4060 Ti. Fakty są takie, że nie jest to udany następca RTX 3060 Ti. Przez dłuższy czas umieszczałem w polecanych alternatywny wybór w odsłonie Radeona RX 6700 XT/6750 XT. Niestety karty te wyszły ze sprzedaży i w związku z tym jedynym wyjściem w tym segmencie pozostaje zakup GeForce.

AMD Ryzen 5 5600X

Gigabyte B550M DS3H

GOODRAM 32GB (2x16GB) 3600MHz CL18 IRDM PRO Deep Black

Gainward GeForce RTX 4060 Ti Pegasus 8GB GDDR6

MSI MAG 550W 80 Plus Bronze

WD 1TB M.2 PCIe Gen4 NVMe Blue SN580

Deepcool CC560 ARGB

Cena zestawu: 3650,00 PLN.

Cena zestawu z Intel Core i5-12400F (bardzo zbliżona wydajność do powyższego PC): 3659,00 PLN.

 

Zestawy od liptona, kompletna buda. 

 

A największy koszt to kupno budy, później reszta zostaje a wymieniasz tylko procki, płyty, zasilacze, karty graficzne. Nie ma tak jak na konsoli ,że stary zestaw VR albo pada nie użyjesz już w nowych gierkach :)

  • Plusik 5
  • Minusik 2
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   2 użytkowników

×
×
  • Dodaj nową pozycję...