Skocz do zawartości

PlayStation 5 - komentarze i inne rozmowy


YETI

Rekomendowane odpowiedzi

Teraz, Bartg napisał(a):

Jak to się sprzeda i napędy beda schodzic po 1000zl to będzie jasny sygnał dla Sony, że za PS6 mogą krzyknąć i 1000+$ idąc droga Apple. 

No z tą drogą Apple to bez przesady, ale wydaje mi się, że na przyszłość przy PS6 dwa modele na start rozwiązałyby więcej problemów. 

Odnośnik do komentarza
1 minutę temu, tjery napisał(a):

 

No wydają konsolę droższą (w najlepszym wypadku porównywalną ceną) niż PC o tej samej mocy, jest to raczej ewenement. Od kiedy pamiętam konsole na premiery zjadały blaszki w podobnych pieniądzach.

Ale nie wiesz, co tam wsadzili i w jakiej cenie AMD zawoła za następne karty. 

 

Wydaje mi się, że teraz jest tak "na jedno wyjdzie" i Sony nie dopłaca, tyle. 

Odnośnik do komentarza
1 minutę temu, tjery napisał(a):

 

No wydają konsolę droższą (w najlepszym wypadku porównywalną ceną) niż PC o tej samej mocy, jest to raczej ewenement. Od kiedy pamiętam konsole na premiery zjadały blaszki w podobnych pieniądzach.

Ile razy powtórzysz te bzdurę?  

Masz 15 minut na zaprezentowanie koszyka (x-kom, proline cokolwiek)   w którym jest złożony PC o mocy PS5 Pro  Czekamy 

 

  • beka z typa 2
Odnośnik do komentarza
1 minutę temu, Bartg napisał(a):

Jak to się sprzeda i napędy beda schodzic po 1000zl to będzie jasny sygnał dla Sony, że za PS6 mogą krzyknąć i 1000+$ idąc droga Apple. 

 

Drogą po prostu wszystkiego, jak już mamy być ściśli. Wszystko jest droższe.

 

W porównaniu do inflacji i ceny WSZYSTKIEGO, PS5 (z napędem) była tańsza niż Szarak był w momencie premiery. A mówię tutaj o kalkulatorze amerykańskim, żeby już litościwie nie mówić o polskim, gdzie w momencie premiery Szaraka duża większość Polaków zarabiała miesięcznie kwotę trzycyfrową (w złotówkach). 

 

 

iPhone też się drogi wydaje, a porównując do inflacji, najnowszy model w podstawowej wersji kosztuje tak naprawdę prawie tyle samo, co pierwszy iPhone (755 vs 800 dolarów).

 

 

Więc tą "drogą" idą po prostu wszyscy, w każdej dziedzinie życia. Hmmm czyżby mieli powód, nie, pewnie nagle gatunek ludzki stał się chciwy i zanim ja zacząłem się starzeć to wcale nie był.

Odnośnik do komentarza
14 minut temu, Chmielinski napisał(a):

to wyraźny znak, że to ostatnie dni płyt na sonce

PS6 też będzie miało jedynie opcjonalny napęd, a następca jeżeli będzie w formie fizycznej już zapewne będzie bez płytek.

 

12 minut temu, Wojtas1986 napisał(a):

Nie kupię w pierwszym strzale bo nie podoba mi się opcja odkładanego napędu który będzie brzydko pod tv wyglądać , YOLO.

Ke? Przecież to będzie wyglądać identycznie jakby napęd domyślnie był wbudowany.

Odnośnik do komentarza
Teraz, GearsUp napisał(a):

 

Masa gier na XSX i PS5 chodzi w natywnym 4k a jeszcze większa ilość dociąga do tej rozdziałki 1800p itp wystarczy oglądać DF, to że detale są cięte to inna sprawa

 

Nie ma ani jednej gry AAA która działa w 4k natywnie na PS5. Nawet te z PS4 :)  Nie zdajecie sobie chyba sprawy ile 4k ma pixeli, pro będzie mocniejsze do 45% od podstawki a nie 200%. 

Odnośnik do komentarza
11 minut temu, Ukukuki napisał(a):

 

1. Najtańszy w zestawieniu zestaw komputerowy do gier z osobną kartą graficzną. Nie zdecydowałem się wprowadzić do zestawienia jednostki opartej na GTX 1650 czy RX 6500 XT uważając, że grzechem byłoby nie dopłacić do znacznie, ale to znacznie lepszej GPU – mianowicie Radeona RX 6600 z 8GB pamięcią GDDR6.

AMD Ryzen 5 5600

MSI B450M PRO-VDH MAX

ASRock Radeon RX 6600 Challenger D 8GB GDDR6

GOODRAM 16GB (2x8GB) 3600MHz CL18 IRDM PRO Deep Black

WD 1TB M.2 PCIe Gen4 NVMe Black SN770

Silver Monkey X Coffer

Deepcool PL650D 650W 80 Plus Bronze

Cena zestawu: 2559,00 PLN.

 

Zestaw Komputerowy za 3300 zł - przeciętnej klasy PC | AMD Ryzen 5 5600X/Intel Core i5-12400F + GeForce RTX 4060 + 32GB RAM

1. RTX 4060 na dobre zagościł w zestawie za 3500 zł. Powolutku, powolutku Radeony RX 6700 XT wychodzą z rynku, a co za tym idziecie ich ceny nie należą do najniższych. Jest to zestaw w głównej mierze nastawiony na maksymalną wydajność w swojej cenie. Polecany pod grę w rozdzielczości 1920 x 1080 z dodatkiem DLSS.

AMD Ryzen 5 5600

ASUS PRIME B550M-A

GOODRAM 32GB (2x16GB) 3600MHz CL18 IRDM PRO Deep Black

KFA2 GeForce RTX 4060 1 Click OC 2X V2

Deepcool PL650D 650W 80 Plus Bronze

WD 1TB M.2 PCIe Gen4 NVMe Black SN770

Silver Monkey X Croft

Cena zestawu: 3249,00 PLN.

Cena zestawu z Intel Core i5-12400F (bardzo zbliżona wydajność do powyższego PC): 3350,00 PLN.

 

3650 zł 

 

1. Ci którzy obserwują mój kanał doskonale zdają sobie sprawę jaką opinię mam o GeForce RTX 4060 Ti. Fakty są takie, że nie jest to udany następca RTX 3060 Ti. Przez dłuższy czas umieszczałem w polecanych alternatywny wybór w odsłonie Radeona RX 6700 XT/6750 XT. Niestety karty te wyszły ze sprzedaży i w związku z tym jedynym wyjściem w tym segmencie pozostaje zakup GeForce.

AMD Ryzen 5 5600X

Gigabyte B550M DS3H

GOODRAM 32GB (2x16GB) 3600MHz CL18 IRDM PRO Deep Black

Gainward GeForce RTX 4060 Ti Pegasus 8GB GDDR6

MSI MAG 550W 80 Plus Bronze

WD 1TB M.2 PCIe Gen4 NVMe Blue SN580

Deepcool CC560 ARGB

Cena zestawu: 3650,00 PLN.

Cena zestawu z Intel Core i5-12400F (bardzo zbliżona wydajność do powyższego PC): 3659,00 PLN.

 

Zestawy od liptona, kompletna buda. 

 

A największy koszt to kupno budy, później reszta zostaje a wymieniasz tylko procki, płyty, zasilacze, karty graficzne. Nie ma tak jak na konsoli ,że stary zestaw VR albo pada nie użyjesz już w nowych gierkach :)


Ale to są zestawy, które mają być na poziomie PS5 czy PS5 Pro? Bo jeśli tego pierwszego to PS5 obecnie kosztuje mniej od najtańszego, jeśli tego drugie to żaden nie jest na tym poziomie, bo GPU to poziom Radeona 7700Xt, który sam w sobie kosztuje 1900. Do tego wszystkie zestawy z 1TB SSD, Pro ma 2TB. Ja wiem, że to nie są jakieś ogromne różnice, ale jeśli już na tym etapie zestaw, który jest najbliżej Pro przewyższa go ceną o parę stówek, a i tak trzeba by go było trochę dopchać, żeby faktycznie zrównać je na papierze to tak średnio się ta teza trzyma kupy xd

Odnośnik do komentarza
Teraz, Ukukuki napisał(a):

 

Nie ma ani jednej gry AAA która działa w 4k natywnie na PS5. Nawet te z PS4 :)  Nie zdajecie sobie chyba sprawy ile 4k ma pixeli, pro będzie mocniejsze do 45% od podstawki a nie 200%. 

 

Coś tam się znajdzie z tych crossgenowych w fidelity przy 30 fps.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...