Skocz do zawartości

PlayStation 5 - komentarze i inne rozmowy


YETI

Rekomendowane odpowiedzi

Spoiler

Czemu mój dobrze wyceniony Xbox spongebob edition został usunięty?:nosacz3:

 

1 minutę temu, Chmielinski napisał(a):


No tak, Ty się znasz i dzięki temu TLoU w 4K utrzymuje u Ciebie stabilne 4K/30, a Fortnite 4K/60 :lul:

Nie słuchaj wszystkiego tak dokładnie, co mówią zatwardziali pecetowcy, wszystko per gra, PC ma swoje problemy, aczkolwiek coraz mniejsze z każdą generacją więcej fajerwerków i ficzerów, wciąż nie jest to jednak i nie będzie nigdy wygoda konsoli. 

 

PS5 Pro i porównanie do PC to trzeba poczekać, aż będą porównania, obecnie takich nikt nie posiada. 

Odnośnik do komentarza
2 minuty temu, iluck85 napisał(a):

Jak znikną pudełka, czyli argument jeszcze jako tako trzymający mnie przy konsoli

nic tylko wspierać gog na pc, pudełka i tak znikną, a instalatory nie dość, że bez drm, to zawsze zaktualizowane, a nie premierowa kulejąca wersja na płycie ps5. owszem, wielu tytułów tam brakuje, ale to jest związane z wynikami sprzedaży, co przekłada się na zainteresowanie wydawców do oferowania swoich gier na tej platformie. jak sprzedaż wzrośnie to i gier będzie przybywać.

Odnośnik do komentarza
1 minutę temu, KrYcHu_89 napisał(a):
  Ukryj zawartość

Czemu mój dobrze wyceniony Xbox spongebob edition został usunięty?:nosacz3:

 

Nie słuchaj wszystkiego tak dokładnie, co mówią zatwardziali pecetowcy, wszystko per gra, PC ma swoje problemy, aczkolwiek coraz mniejsze z każdą generacją więcej fajerwerków i ficzerów, wciąż nie jest to jednak i nie będzie nigdy wygoda konsoli. 

 

PS5 Pro i porównanie do PC to trzeba poczekać, aż będą porównania, obecnie takich nikt nie posiada. 


Ale ja dopiero porównuję zwykłe PS5 i kartę, która teoretycznie jest na tym samym poziomie. Jeśli ze zwykłym PS5 nie potrafi zawsze wygrać to gdzie do Pro?

Edytowane przez Chmielinski
Odnośnik do komentarza
8 minut temu, jimmy napisał(a):

 

Cykl życia forumka:

 

Pojebało ich -> brzmi nieźle, ale z ceną przesadzili w choy -> poczekam na więcej informacji -> dobra chyba wezmę, ale na jakiejś promce za rok -> może warto wziąć teraz bo potem różnie może być -> a dobra kliknę preorder, najwyżej nie odbiorę -> dobra panowie dzisiaj jest ten dzień, o której sprzedaż? -> ja pierdole nie zdążyłem -> kurwa panowie czy na amazon.burkinafaso mają jeszcze??? -> jebani skalperzy

 

Panowie kocham Was, słodko się rzucacie, ale wiemy jak to się skończy w wielu przypadkach 

 

 

Tak to działało cały czas, ale nie teraz. Hype usiadł. 

 

Zupełnie inna gadka jak typ pokazuję konsole i tłumaczy wysoką cenę. Napęd osobno, bo byłoby drożej- dajemy wybór. 

Pokazują Crasha w świecie 3D jak Mario 64. DualSense dostaje panel dotykowy LED gdzie masz różne informacje czy opcje. 

Hype trwa dalej. A jak oni wysadzili bazooke cenową, pokaz gier które chodziły na PS4, no to.....

5 minut temu, Ins napisał(a):

 

Watpie, że u nas będzie 3400zł. IMO dowalą 3599zł na start xD

 

Nie będę zdziwiony 3999zł w marketach z gra na PS4 w zestawie. Do tego śmieszne ilości i znajdą się chętni na prezent pod choinką. 

Odnośnik do komentarza
37 minut temu, GearsUp napisał(a):

 

Masa gier na XSX i PS5 chodzi w natywnym 4k a jeszcze większa ilość dociąga do tej rozdziałki 1800p itp wystarczy oglądać DF, to że detale są cięte to inna sprawa

Jakie chodzą w natywnym 4K ? Indyki głównie może, bądźmy poważni. Pomijam fakt tych gier, które w trybach 30 FPS nawet schodzą do 1080p ale takie the last of us, które wątpię aby działało w natywnym 4k, bo porównywałem grając wcześniej na ps5 a później na PC i na kompie obraz jest znacznie bardziej wyraźny, pomijam już inne ustawienia jak AF itd.

Odnośnik do komentarza
13 minut temu, iluck85 napisał(a):

Zupełnie inna gadka jak typ pokazuję konsole i tłumaczy wysoką cenę. Napęd osobno, bo byłoby drożej- dajemy wybór. 

Pokazują Crasha w świecie 3D jak Mario 64. DualSense dostaje panel dotykowy LED gdzie masz różne informacje czy opcje.  

 

Byku ale to nie miał być pokaz next gena z pakietem gier startowych tylko mocniejszej wersji tej samej konsoli. Wariacja dla tych chcących dopłacić, by pograć w lepszej jakości/wydajności w gry, które z założenia odpali też facik/slimka.

 

A czy cena vs korzyść jest odpowiednia to już sobie każdy odpowie na to pytanie.

 

Ale pretensje, że Cerny nie wyszedł i nie yebnął Showcasem w 9 minut to trochę przesada ;)

  • beka z typa 1
Odnośnik do komentarza
3 minuty temu, KarolJanuszGejmingu napisał(a):

Mogli dać wersję z 1 TB dyskiem i obniżyć cenę,coś czuję że tak zrobią 

 

 

I co jeszcze zabrać żeby cena się zgadzała? :kaz:

 

Bez nóżki

 

Bez napędu

 

 

image.jpeg.484ab2510367e2837eca443f353290f7.jpeg

2 minuty temu, Qbon napisał(a):

Jakie chodzą w natywnym 4K ? Indyki głównie może, bądźmy poważni. Pomijam fakt tych gier, które w trybach 30 FPS nawet schodzą do 1080p ale takie the last of us, które wątpię aby działało w natywnym 4k, bo porównywałem grając wcześniej na ps5 a później na PC i na kompie obraz jest znacznie bardziej wyraźny, pomijam już inne ustawienia jak AF itd.

 

Sam sobie odpowiedziałeś :) The Last of Us

image.thumb.jpeg.bfd047dc122b08ebe4b53cbdfffd09fb.jpeg

 

Odnośnik do komentarza
9 minut temu, GearsUp napisał(a):

 

I co jeszcze zabrać żeby cena się zgadzała? :kaz:

 

Bez nóżki

 

Bez napędu

 

 

image.jpeg.484ab2510367e2837eca443f353290f7.jpeg

 

Sam sobie odpowiedziałeś :) The Last of Us

image.thumb.jpeg.bfd047dc122b08ebe4b53cbdfffd09fb.jpeg

 

Chyba podałeś kompleksową listę, ale również np. GT7 i to jest native 4k, a 1440p w perf. 

 

Teraz można liczyć wreszcie na mityczne 4k60 native w niektórych grach i na pewno więcej gier powyżej 1080p60fps, bo na konsolach stacjonarnych IQ to prawdziwy regres w tej generacji. 

Odnośnik do komentarza
5 minut temu, GearsUp napisał(a):

 

I co jeszcze zabrać żeby cena się zgadzała? :kaz:

 

Bez nóżki

 

Bez napędu

 

 

image.jpeg.484ab2510367e2837eca443f353290f7.jpeg

 

Sam sobie odpowiedziałeś :) The Last of Us

image.thumb.jpeg.bfd047dc122b08ebe4b53cbdfffd09fb.jpeg

 

Nie właśnie nic z tego nie wynika, bo to może być skalowane z niższej rozdziałki przez FSR a jak pisałem, mam tę grę i na ps5 i na kompie, na tym drugim obraz jest wyraźniejszy dlatego mocno wątpię w natywne 4K na ps5. Przecież różnica w liczbie pikseli między 1440p a 4K jest znacznie większa niż między 1080p a 1440p, do natywnego 4K w złożonych tytułach potrzeba naprawdę mocnego sprzętu. Każdy kto gra na PC o tym dobrze wie a konsole to jednak ich odpowiedniki, tyle, że bez możliwości upgreadu.

Odnośnik do komentarza
31 minut temu, jimmy napisał(a):

 

Cykl życia forumka:

 

Pojebało ich -> brzmi nieźle, ale z ceną przesadzili w choy -> poczekam na więcej informacji -> dobra chyba wezmę, ale na jakiejś promce za rok -> może warto wziąć teraz bo potem różnie może być -> a dobra kliknę preorder, najwyżej nie odbiorę -> dobra panowie dzisiaj jest ten dzień, o której sprzedaż? -> ja pierdole nie zdążyłem -> kurwa panowie czy na amazon.burkinafaso mają jeszcze??? -> jebani skalperzy

 

Panowie kocham Was, słodko się rzucacie, ale wiemy jak to się skończy w wielu przypadkach :)


HEHE no sam teraz bekę i nie chcę tego, ale nie obiecuję, że jak na jesień przypadkiem będę chodził po sklepach aby zrobić jakieś prezenty na święta, to sam nie wyjdę z jakiegoś elektromarketu z bundlem prosiak + napęd (boże jak to idiotycznie brzmi) :beka:. Lubię takie spontaniczne i czasami nie do końca racjonalne zakupy.   

Odnośnik do komentarza
Teraz, Qbon napisał(a):

Nie właśnie nic z tego nie wynika, bo to może być skalowane z niższej rozdziałki przez FSR a jak pisałem, mam tę grę i na ps5 i na kompie, na tym drugim obraz jest wyraźniejszy dlatego mocno wątpię w natywne 4K na ps5. Przecież różnica w liczbie pikseli między 1440p a 4K jest znacznie większa niż między 1080p a 1440p, do natywnego 4K w złożonych tytułach potrzeba naprawdę mocnego sprzętu. Każdy kto gra na PC o tym dobrze wie a konsole to jednak ich odpowiedniki, tyle, że bez możliwości upgreadu.

 

Może wyglądać lepiej przez DLSS, na PC jest więcej suwaków i możesz mieć takie wrażenie. Nie urodziłem się dzisiaj, to że w grach wykorzystywane są upscalery to nie oznacza, że każda z nich korzysta.

Odnośnik do komentarza
15 minut temu, jimmy napisał(a):

 

Byku ale to nie miał być pokaz next gena z pakietem gier startowych tylko mocniejszej wersji tej samej konsoli. Wariacja dla tych chcących dopłacić, by pograć w lepszej jakości/wydajności w gry, które z założenia odpali też facik/slimka.

 

A czy cena vs korzyść jest odpowiednia to już sobie każdy odpowie na to pytanie.

 

Ale pretensje, że Cerny nie wyszedł i nie yebnął Showcasem w 9 minut to trochę przesada ;)

 

Tak czy siak mocniejsza wersja konsoli zalicza fakap patrząc na internet. 

Zobaczymy w grudniu w zakupach growych :)

Edytowane przez iluck85
Odnośnik do komentarza
3 minuty temu, GearsUp napisał(a):

 

Może wyglądać lepiej przez DLSS, na PC jest więcej suwaków i możesz mieć takie wrażenie. Nie urodziłem się dzisiaj, to że w grach wykorzystywane są upscalery to nie oznacza, że każda z nich korzysta.

GT7 wyszedł przed erą scalerów i jest native 4k, DF wielokrotnie to testował, więc tutaj w tryb 8k60 (ze scalerami) można wierzyć, na 80 calach to może być przyjemny widok, to ficzer dla 1% graczy, ale tylko Sony robi coś takiego na rynku konsolowym, ja tam szanuję :)

Odnośnik do komentarza
1 minutę temu, KrYcHu_89 napisał(a):

GT7 wyszedł przed erą scalerów i jest native 4k, DF wielokrotnie to testował, więc tutaj w tryb 8k można wierzyć, na 80 calach to może być przyjemny widok, to ficzer dla 1% graczy, ale tylko Sony robi coś takiego na rynku konsolowym, ja tam szanuję :)

 

Serio? Ty wiesz ile to jest 8K? 33mln pikseli. 4K ma 8 milionów. Konsola wg Sony do 45% mocniejsza wg Ciebie będziew stanie wyświetlić ponad 4 razy więcej pikseli? No weźcie chociaż jakieś w miarę racjonalne rzeczy piszcie.

Odnośnik do komentarza
1 minutę temu, tjery napisał(a):

 

Serio? Ty wiesz ile to jest 8K? 33mln pikseli. 4K ma 8 milionów. Konsola wg Sony do 45% mocniejsza wg Ciebie będziew stanie wyświetlić ponad 4 razy więcej pikseli? No weźcie chociaż jakieś w miarę racjonalne rzeczy piszcie.

Renderowana będzie pewnie w 4k i przez PSSR upscalowana do 8k. 

 

Community gtplanet w każdym razie zadowolone :D. 

Odnośnik do komentarza
2 minuty temu, KrYcHu_89 napisał(a):

GT7 wyszedł przed erą scalerów i jest native 4k, DF wielokrotnie to testował, więc tutaj w tryb 8k60 (ze scalerami) można wierzyć, na 80 calach to może być przyjemny widok, to ficzer dla 1% graczy, ale tylko Sony robi coś takiego na rynku konsolowym, ja tam szanuję

 

Tak ale mowa o TLOU, może też być taka sytuacja, że PC ma tekstury Ultra i samo to daje już inny obraz mimo tej samej rozdziałki 4K. Nie zmienia to faktu, że gra chodzi w 4k i na karcie z 8GB VRAMu nie chodziłaby tak dobrze w tej rozdzielczości bo tekstury musiałyby być jeszcze mocniej obcięte.

Odnośnik do komentarza
20 minut temu, jimmy napisał(a):

A czy cena vs korzyść jest odpowiednia to już sobie każdy odpowie na to pytanie.

 

Ale pretensje, że Cerny nie wyszedł i nie yebnął Showcasem w 9 minut to trochę przesada ;)


A to Kudłatemu ktoś pistolet do głowy przystawiał, że tak żenująco musiała ta prezentacja wyglądać?

 

To że pół gry nowej wykorzystującej lepsze technologie nie pokazali, mówi samo za siebie. Najgłupsza prezentacja sprzętu jaką widziałem od lat.

 

Jak to szło? „Podstawka nie jest częścią zestawu” :balon:

Odnośnik do komentarza
8 minut temu, oFi napisał(a):

Ja chce konsolę z napedem a nie yebany skladak bez napędu. 

 

Kabel do zasilania też dadzą? A może pyerdolną takiego fikoła, że bede musiał sobie subskrypcję wykupić na tą wersję fidelity 60fps jak w jakimś bmw i podgrzewaniem foteli.

Zdecydowanie wolałbym wersje 1tb ale z napędem niż 2tb w digitalu. Może i taka wersja się pokaże to weźmie się na premiere DS2/GTA 6

Odnośnik do komentarza
3 minuty temu, l33t napisał(a):


A to Kudłatemu ktoś pistolet do głowy przystawiał, że tak żenująco musiała ta prezentacja wyglądać?

 

To że pół gry nowej wykorzystującej lepsze technologie nie pokazali, mówi samo za siebie. Najgłupsza prezentacja sprzętu jaką widziałem od lat.

 

Jak to szło? „Podstawka nie jest częścią zestawu” :balon:

Tylko nie kudłatemu, mnie w to gówno proszę nie mieszać xd

  • Haha 3
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...