Skocz do zawartości

PlayStation 5 - komentarze i inne rozmowy


YETI

Rekomendowane odpowiedzi

ja pierdolę, no skończcie, proszę, wy gracie w te gry czy naprawdę to takie istotne jakie tekstury mają spodnie na dupie ellie? a jakby gra sama w sobie była brzydsza i żaden sprzęt nie był w stanie tego poprawić to co, nie moglibyście się bawić dobrze grając? no moglibyście, bo byłaby to jedyna wersja gry. to wszystko siedzi w głowie, bawiłem się jak pojebany grając w drivera 2 na psx, a jaka tam była wydajność to wiadomo. prawdziwie niegrywalnych technicznie gier jest garstka, wy sobie wmawiacie, że się nie da

  • Plusik 3
Odnośnik do komentarza
46 minut temu, Ins napisał(a):

 

Watpie, że u nas będzie 3400zł. IMO dowalą 3599zł na start xD

 

Nie no będą napędy, pady, doładowania, abonamenty gry w zestawach. Obstawiam najtańszy 3999 :pawel:

 

Jak ktoś myśli ,że zobaczy do końca roku w polskim elektromarkecie golasa za 3399 zł to jest frajer.

Odnośnik do komentarza
32 minuty temu, tjery napisał(a):

 

Czyli 3630 i dalej daleko od PS5 Pro.   A wszystko na bieda CPU , bieda płycie z bieda RAM i obudowa ze śmietnika  Kruka trzeba wstawić za 100zł  i jeszcze zasilacz "Bandit" 

No i gdzie pad i licencja Windows? 

 

Oczywiście nie bronię ceny PS5 Pro ale nie przesadzajmy w druga stronę.

 

Edytowane przez robbo2k_PL
Odnośnik do komentarza
20 minut temu, GearsUp napisał(a):

 

Może wyglądać lepiej przez DLSS, na PC jest więcej suwaków i możesz mieć takie wrażenie.

Możliwe, że ogólnie przez lepszy antialiasing, widzę po prostu, że obraz jest wyraźniejszy. Jakby nie było gier w natywnym 4K na konsoli jest niestety bardzo mało i nie są to z reguły te bardziej zaawansowane tytuły. Ja nie mam problemu z tym żeby odpalić konsole i włączyć np Bloodborne, który nie został ruszony od 2015 r, swoją drogą, była doskonała okazja żeby dać tę grę odświeżoną właśnie teraz jako tytuł startowy...

Odnośnik do komentarza
Teraz, robbo2k_PL napisał(a):

 

Czyli 3630 i dalej daleko od PS5 Pro.   A wszystko na bieda CPU , bieda płycie z bieda RAM i obudowa ze śmietnika  Kruka trzeba wstawić za 100zł  i jeszcze zasilacz "Bandit"   

 

 

W czym niby "daleko"? Chyba jakiś trolik, co? To jest takie CPU jak będzie w PRO, nie moja wina, że PRO ma bieda CPU. A, i sorki z obudową, zapomniałem, że PRO ma nowy opatentowany przez Cernego rodzaj plastiku, jak kiedyś SSD.

Odnośnik do komentarza
7 minut temu, Qbon napisał(a):

Możliwe, że ogólnie przez lepszy antialiasing, widzę po prostu, że obraz jest wyraźniejszy. Jakby nie było gier w natywnym 4K na konsoli jest niestety bardzo mało i nie są to z reguły te bardziej zaawansowane tytuły. Ja nie mam problemu z tym żeby odpalić konsole i włączyć np Bloodborne, który nie został ruszony od 2015 r, swoją drogą, była doskonała okazja żeby dać tę grę odświeżoną właśnie teraz jako tytuł startowy...

 

4K to nie jest jakiś wyczyn. Już RDR 2 na Xbox One X chodziło w native 4K

 

4K 60fps to już inna para kaloszy

Edytowane przez GearsUp
Odnośnik do komentarza
13 minut temu, GearsUp napisał(a):

 

4K to nie jest jakiś wyczyn. Już RDR 2 na Xbox One X chodziło w native 4K

 

4K 60fps to już inna para kaloszy

No wszystko można puścić w 4k ale dochodzi jeszcze to jak właśnie działać będzie gra no i szereg innych ustawień, które mocniej wpływają na wygląd gry niż sama rozdzielczość ekranu a raczej nikt nie chce grać w ustawieniach najniższych. Chociaż z rdr2 fakt, wtedy to był duży szok, że udało się uzyskać taką rozdzielczość na one x. Rdr 2 to w ogóle wciąż wygląda mega dobrze a gra ma 6 lat prawie.

Edytowane przez Qbon
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
1 godzinę temu, Bartg napisał(a):

Jak to się sprzeda i napędy beda schodzic po 1000zl to będzie jasny sygnał dla Sony, że za PS6 mogą krzyknąć i 1000+$ idąc droga Apple. 


ale już dajcie spokój z przywoływaniem Apple, bo od 7 lat cena ich telefonów stoi w miejscu (999 dolarów za Pro na premierę) za to Sony z roku na rok życzy sobie coraz więcej za coraz mniej.

Odnośnik do komentarza

Nikt nie zmusza nikogo do zmiany telefonu co roku. Ja mam dalej iPhone 11 Pro Max i nie zamierzam zmieniać dopóki są aktualizacje. Telefon śmiga, wszystko wygląda super, na moje potrzeby mega. Więc po co mam zmieniać. Ale jak ktoś chce proszę bardzo. Z PS5Pro jest to samo. Jak ktoś chce to cena nie będzie miała specjalnie znaczenie, 100$ w tą czy w tą, bez znaczenia. Jak ktoś by chciał, ale cena go przerasta z jakiegokolwiek powodu no to co zrobić. Takie życie. A jak kogoś w ogóle to nie interesuje to i za 500$ nie kupi. Ja wezmę jak Gamestop zrobi jakąś fajną opcję wymiany. I dorzucę kawałek nieużywanego plastiku o nazwie Xbox Series S

Odnośnik do komentarza
24 minuty temu, MaZZeo napisał(a):

ale już dajcie spokój z przywoływaniem Apple

Chyba nie jesteś na bieżąco:

 

iPhone 14 Pro Max 256 GB w momencie premiery - 7899 zł

 

iPhone 15 Pro Max 256 GB w momencie premiery - 7199 zł

 

iPhone 16 Pro Max 256 GB w momencie premiery - 6299  zł 

 

Jak coś samsung też obniżył ceny w tegorocznych modelach. 

 

Tylko Sony jebie w dupe wszystkich, bo wie że jego fani to idioci :)

Edytowane przez PiPoLiNiO
Odnośnik do komentarza

No ja osobiście dostałem od Żony Ps5 w czasach kiedy chodziła po 3400 dokładnie (2022), no tylko że tam były ze 2 gry za 700 zł prawie, więc cena 3400 byłaby dla mnie do przełknięcia ale niestety ten ruch z digital only, spowodował że musze się zastanowić czy gonić moje ps5. Mam dużą kolekcję gier na płytach, może jestem starej daty ale lubię pudełeczka. Cóż, trzeba dokładnie przyjrzeć się testom, zobaczyć czy różnice są na tyle duże by było warto

Odnośnik do komentarza

Pudełka są korzystne dla tych co chcą je mieć i dla tych co nie chcą ich mieć lol. Ja nie jestem kolekcjonerem więc dzisiaj puściłem Astro Bota za 55 euro, co oznacza że ogranie tej kapitalnej giereczki kosztowało mnie 10 euro. A jakbym kupił cyfrówkę, to kosztowałoby 70. Pomnożyć przez to wszystkie gry, i się robi dużo większa kwota, niż cena jakiejkolwiek konsoli.

 

 

Oczywiście, teoretycznie trzeba by dodać, że nic nie ma za darmo, że więcej wydanej przez klienta kasy to więcej dla developera, zwłaszcza, że przy cyfrówkach odpadają znacznie jednak większe koszty związane z prowadzeniem sklepu, transportem itd., a więc więcej trafia do samych twórców gier i można by oczekiwać lepszego stosunku budżetu gry do ceny detalicznej. Tak zresztą ogólnie się dzieje w branży tak naprawdę, a ceny gier w kontekście inflacji i budżetów produkcji spadają. NO ALE pojedynczej osobie najbardziej się opłaca samemu kupić pudełko i żeby inni kupowali cyfrówki hehe.

Odnośnik do komentarza

3500 zł za konsole +600-700 za napęd (sklepy już podniosły ceny) + hajs za abonament i się robi gruby wydatek.

 

Przecież za tyle można już złożyć naprawdę fajnego pcta i grać na komfortowych ustawieniach z możliwością wyboru platformy (steam/epic/gog). Nie wiem do kogo jest skierowana ta konsola... Sony chce doić graczy jeszcze mocniej i to pokazuje Pro.

Oby to gówno się nie sprzedało, bo może szefowie Plejki wpadną na taki sam pomysł przy premierze ps6.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Do znawców, co stało na przeszkodzie żeby te PSSR w takiej czy innej postaci zaimplementować na bazowej ps5, by cokolwiek poprawić??

 

Kto chce niech kupuje wiadomo. Ale jeśli teraz oni wysraja się na maksymalne optymalizowanie swoich gier na ps5 (w sensie żeby dostarczyć te 60fs w dobrej rozdzielczości) bo zrobią sobie to tylko pod Pro, to napewno gracze nie będą się czuli jak gorszy sort

  • This 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...