Skocz do zawartości

PlayStation 5 - komentarze i inne rozmowy


YETI

Rekomendowane odpowiedzi

Jason Ronald i inżynierowie MS mają łeb na karku. Bez znacznego boostu na procku ten refresh nie ma w ogóle sensu. Lepiej przeczekać ten okres. 

 

btw czemu właściwie nie można było użyć nowej architektury AMD? Czytałem, że problemem byłaby niekompatybilność. Czyli co? Następne generacje procesorów już będą magicznie kompatybilne? Imo problemem była cena

Odnośnik do komentarza
9 minut temu, GearsUp napisał(a):

Jason Ronald i inżynierowie MS mają łeb na karku. Bez znacznego boostu na procku ten refresh nie ma w ogóle sensu. Lepiej przeczekać ten okres. 

 

btw czemu właściwie nie można było użyć nowej architektury AMD? Czytałem, że problemem byłaby niekompatybilność. Czyli co? Następne generacje procesorów już będą magicznie kompatybilne? Imo problemem była cena

Refresh ma sens (oczywiście nie w tej cenie) bo największym problemem jest teraz jakość obrazu w trybach 60 FPS spadająca poniżej 1080p a później słabo skalowana w górę a od tego jest GPU a nie CPU. Dobre gry gdzie bottleneckiem jest CPU można policzyć na palcach jednej ręki.

A co do tego czemu nie użyli nowszych procków to chodzi i o koszty i o następną generację bo jeśli wpakowali by Ryzena 5700X (bo 7000 to już całkiem nowa podstawka więc tutaj faktycznie mogły by być kłopoty z kompatybilnością) to wtedy przeskok między PS5 Pro a PS6 był by o wiele mniejszy.

Odnośnik do komentarza
16 minut temu, ASX napisał(a):

PS5 Pro to konsolą dla wąskiego grona entuzjastów, a historia konsol pokazuje że kluczowym czynnikiem przy wyborze konsoli nie jest 8K, raytracing, a przede wszystkim cena. To tanie konsole zawsze sprzedawały się najlepiej. 

 

Nic podobnego. Wszedłem sobie, proszę Szanownego Kolegi, kiedyś kulturalnie do sklepu, zerkam, a tam PS5. Na kartoniku świeciło się złote logo 8K. To i kupiłem :spicy:

 

A tak całkiem serio, to nie spłycałbym  dyskusji do tego, czy cena gra główną rolę. Owszem, X360 sprzedawał się świetnie też dlatego, że był tańszy od PS3. A przy tym też niejednokrotnie gry działały na nim nawet lepiej. Z drugiej strony PS3 miało mocniejsze i uznane już przez graczy marki w swoich rękach. A tych nie było nigdzie indziej. Więc albo człowiek kupił z biegiem tamtej generacji w końcu PS3, albo mógł pomarzyć o wielu doskonałych tytułach. Swoją drogą, jak pamiętam, ten rozkład egzemplarzy poszczególnych konsol na osi czasu pokazywały nawet statystyki - tzn. jak w cyklu trwania siódmej generacji liczba PS3 zwiększała się w domach graczy względem pierwotnej wyraźnej przewagi Xboksów. Później, przy PS4 wciąż mieliśmy trzymanie tradycyjnych exclusive'ów 'u siebie', więc kto już polubił konkretne serie, wybór miał naturalny. Tym bardziej że konkurencja nawet fantastyczną trylogię Gearsów zaczęła w ubiegłej generacji rozmieniać coraz bardziej na drobne.

 

Obecne u SONY trwa jakaś dziwna faza wypluwania gier na pecety. Więc w ciągu kilku lat wytrącili nawet największym swoim fanom jeden z koronnych argumentów za wyborem ich sprzętu. I jak PS3 mimo absurdalnej w momencie premiery ceny broniło się np. tym, że pozwalało odpalać filmy w niespotykanej do tej pory w zaciszu domowym jakości, tak teraz pokazane PS5 Pro nie ma dosłownie żadnego innowacyjnego ficzera. Gier, he he, też nie ma. To jest naiwny skok na kasę i nic więcej. O 4K czy o 60fps-ach to akurat wszyscy jak tu siedzimy słyszeliśmy i z obozu SONY, i ze strony Microsoftu już na początku obecnej generacji. Długodystansowo można sobie to w wiadome miejsce wsadzić.

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza

Nie zrezygnują z dodatkowych pieniędzy, zwłaszcza gdy kasa z rynku PC dopiero zaczęła płynąć, z tej drogi już nie ma odwrotu, gier Sony na PC będzie coraz więcej.

 

Są do tego zmuszeni jeśli chcą rosnać, bo nowych klientów konsol im nie przybywa, więc muszą ich szukać na innych platformach jak rynek PC właśnie. 

Odnośnik do komentarza
2 minuty temu, GearsUp napisał(a):

Tylko czy ci nowi klienci zechcą przejść z PC na konsole dla 1-2 max exów rocznie czy może będzie ubywać graczy konsolowych jak zobaczą, że mogą te same gry ogrywać w lepszej jakości na innym sprzęcie

W większości zostaną bo mają tu swoje biblioteki gier, znajomych itd. jakiś odsetek może odejść, ale jeśli bedą kupować gry PlayStation na PC to myślę że Sony nie będzie po nich płakać, bo wciąż będzie na nich zarabiać nawet jak nie kupili konsoli. 

Odnośnik do komentarza
1 minutę temu, ASX napisał(a):

W większości zostaną bo mają tu swoje biblioteki gier, znajomych itd. jakiś odsetek może odejść, ale jeśli bedą kupować gry PlayStation na PC to myślę że Sony nie będzie po nich płakać, bo wciąż będzie na nich zarabiać nawet jak nie kupili konsoli. 

 

Oczywiście, tak jak MS zarabia na swoich grach i tyle samo co MS niech zarabiają na swojej konsoli czyli niech to będzie znikoma część przychodów i w ogólnym rozrachunku niech to wyjdzie mniej niż za czasów PS4 gdzie wypluwali ex za exem

Odnośnik do komentarza
Just now, GearsUp said:

 

Źle wyceniona konsola/gry na steam day 1 itp

 

No ale tak się nie dzieje. Day1 wychodzą gaasy, co oczywiste. No i Lego. Xbox jest kanibalizowany przez PC, bo mając dobrego PC nie ma absolutnie żadnego powodu żeby mieć Xboxa. W moim przypadku nawet posiadanie Steamdecka sprawia, że posiadanie Xboxa straciło sens. Na Playstation nadal mam gry w które mogę zagrać tylko na Playstation. I mam pewność, że w gry od studiów Sony zagram w day1 właśnie na Playstation

Odnośnik do komentarza
17 minut temu, łom napisał(a):

Oj Sony będzie płakać jeśli z każdego swojego sprzedanego tytułu nie będą mieli 100% tylko 70%, dodatkowo część osób przestanie opłacać PS+ a w bonusie przestaną dostawać 30% ze sprzedaży gier innych wydawców na PS Store.

Jeśli kosztem utraty kilku/kilkunastu milionów posiadaczy konsol, docierają do kilkudziesięciu milionów nowych klientów to dlaczego mieliby płakac?

Sytuacja byłaby pewnie inna gdyby konsole nie były w stagnacji i PlayStation z generacji na generacje sprzedawalo się coraz lepiej, ale tak nie jest dlatego szukają pieniędzy na PC i są w stanie dla tego celu poswiecić dlugoterminowo część posiadaczy konsol. 

Odnośnik do komentarza

To brzmi jakbyśmy dyskutowali o tym, że konsole powinny się sprzedawać lepiej niż w poprzedniej generacji, bo taka jest kolej rzeczy. Nie ma nowych gier, a więc nie ma czym nęcić gawiedzi, to i ostatecznie nie ma odpowiednio wyższej sprzedaży konsol. Jak ktoś ograł The Last of Us Remastered na PS4, to może niekoniecznie chce kupować PS5, żeby ograć Remake. Już pomijam ludzi, którzy tłukli w to jeszcze na PS3.

Odnośnik do komentarza
6 godzin temu, KrYcHu_89 napisał(a):

Po prostu jeden z normalnych, a takich raczej niewielu myślących graczyków, co piszą komentarze. 

 

PS3 still numero uno :D. 

 

 

Lol przecież i tak uwzględniając tą mityczną inflację (bo ta gadka o porównywaniu cen i zarobków w okresie premiery danego sprzętu to duże uproszczenie ekonomiczne), to PS5 Pro z napędem nadal wypada najdrożej xD. Drożej od legendarnej PS3, w przypadku której dostawaliśmy nową technologię (BD, różne złącza, gadżety, większy dysk), a i tak Sony zostało po prostu zjedzone po ogłoszeniu ceny i mem się ciągnie do dziś, a pokłosie zbyt drogiego sprzętu zbierali parę lat po premierze. I stosunkowo szybko wrzucali tańsze, odchudzone edycje (mniejsze dyski, mniej złącz, wyjebanie EE do obsługi PS2). Więc tutaj "nadzieja" w tym, że też chociaż trochę się ogarną i po gównoburzy (a raczej po niskim popycie, ale patrząc na to, jak wychowali sobie konsumentów, to nie jest takie oczywiste) rzucą choćby tę wersję z napedem.

 

2 godziny temu, AdiCarrion napisał(a):

więc dla mnie to wybór między slimem digital za 2400 a Pro z większym dyskiem za 3500.

 

Nie wiem skąd to 2400 zł, Digital w pierwszym lepszym sklepie kosztuje 2100 zł (przy 2200 zł dla wersji z BD xD), więc po minimalnych poszukiwaniach pewnie znalazłbyś za 1800 zł.

Odnośnik do komentarza
50 minut temu, Homelander napisał(a):

 

No ale tak się nie dzieje. Day1 wychodzą gaasy, co oczywiste. No i Lego. Xbox jest kanibalizowany przez PC, bo mając dobrego PC nie ma absolutnie żadnego powodu żeby mieć Xboxa.


 

Mam PC i Xboxa. 
Na PC jestem skazany na cyfrę. Na konsoli mam pudełko z płytką które po ograniu puszczam dalej. Sama gra wychodzi taniej. Masz absolutnie jeden powód :) 

Odnośnik do komentarza
34 minuty temu, l33t napisał(a):

Nie ma nowych gier, a więc nie ma czym nęcić gawiedzi

Już przestańcie z tym głupim gadaniem, że nie ma nowych gier. W tym roku wyszedł Helldrivers 2, FFVII Rebirth, Stellar Blade, Astro, Ronin i za chwilę SH2. Jak dla mnie to jest bardzo dobry rok, no ale można pisać bzdury, że nie gier.

  • This 4
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...