Skocz do zawartości

PlayStation 5 - komentarze i inne rozmowy


YETI

Rekomendowane odpowiedzi

3 minuty temu, Rooofie napisał(a):

 

To niezłe marki. Gdzieś z ponad połowa exclusivów to różne odmiany Mario a druga połowa to Zeldy XD

no bez kitu, już rzygać tym można. rozumiem, że te gry są dobre gameplayowo i gameplay w nich jest najważniejszy, no ale to tym bardziej mogliby wpakować w nie jakąś inną kolorową otoczkę innych postaci, naprawdę byłaby to miła odmiana. ikona nintendo, no rozumiem, ale może by tak wykreować jakąś świeżą.

Odnośnik do komentarza
6 minut temu, iluck85 napisał(a):

 

IKS DE Takie marki które sprzedają konsole, a Tobie pokazali 3x rimejk historii o lesbach. To jest dopiero xD 

 

Nie pisz, że mi to pokazali bo jestem w chuj daleki od wojenek konsolowych i ludzi tego typu. Dla mnie exclusivy mogłby nie istnieć. 

Ale jaranie się kolejną edycją Mario na konsoli o mocy kalkulatora to już beka.

  • beka z typa 2
Odnośnik do komentarza
1 minutę temu, Rooofie napisał(a):

 

Nie pisz, że mi to pokazali bo jestem w chuj daleki od wojenek konsolowych i ludzi tego typu. Dla mnie exclusivy mogłby nie istnieć. 

Ale jaranie się kolejną edycją Mario na konsoli o mocy kalkulatora to już beka.

 

Ale to pokazuje siłę marki, siła ikony. Nie liczy się moc, bo jak napisałeś- konsola o mocy kalkulatora sprzedała się najlepiej. 

I to nie jest wojna konsolowa, bo aktualną generację można nazwać tylko- chujowa. Mega nijaka dla mnie, gier nie brakuję, ale nowości brakuję, wszyscy się boją ryzyka. Produkcja droga, długa, żmudna. 

Tytuły które wymieniłeś w obozie N, mają swoje odzwierciedlenie u konkurencji. Kolejne Halo, Gearsy, Forza. GOW, TLOU, GT. Flagowe gry które są odbijane. 

Playstation ma 30 lat, kiedyś za maskotkę był uznawany Crash, a teraz jednak Astro. 30 lat, a tutaj nie ma jednego, silnego pkt. Siły się rozchodzą i aktualnie są przemiany i zobaczymy jak to się zakończy. 

Samemu N można wiele zarzucić, ale siła marki u nich jest ogromna. To jest fakt. Wypuszczą Mario 64 HD i jeszcze wynik sprzedaży podkręcą. Nawet jak wypuszczą Switcha 2, to nadal to będzie moc nie na poziomie kalkulatora, ale palmtopa. Niczego to nie zmieni, bo ten Mario sprzeda te konsole i tak. 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
4 minuty temu, Rooofie napisał(a):

To są fakty a nie hejt.

 

Wiesz co to kalkulator?

4 minuty temu, iluck85 napisał(a):

 

Ale to pokazuje siłę marki, siła ikony. Nie liczy się moc, bo jak napisałeś- konsola o mocy kalkulatora sprzedała się najlepiej. 

I to nie jest wojna konsolowa, bo aktualną generację można nazwać tylko- chujowa. Mega nijaka dla mnie, gier nie brakuję, ale nowości brakuję, wszyscy się boją ryzyka. Produkcja droga, długa, żmudna. 

Tytuły które wymieniłeś w obozie N, mają swoje odzwierciedlenie u konkurencji. Kolejne Halo, Gearsy, Forza. GOW, TLOU, GT. Flagowe gry które są odbijane. 

Playstation ma 30 lat, kiedyś za maskotkę był uznawany Crash, a teraz jednak Astro. 30 lat, a tutaj nie ma jednego, silnego pkt. Siły się rozchodzą i aktualnie są przemiany i zobaczymy jak to się zakończy. 

Samemu N można wiele zarzucić, ale siła marki u nich jest ogromna. To jest fakt. Wypuszczą Mario 64 HD i jeszcze wynik sprzedaży podkręcą. Nawet jak wypuszczą Switcha 2, to nadal to będzie moc nie na poziomie kalkulatora, ale palmtopa. Niczego to nie zmieni, bo ten Mario sprzeda te konsole i tak. 

 

Granie w takie kupsztale jak SW Outlaws wyżarły mu szare komórki.

  • Plusik 1
  • Lubię! 1
  • beka z typa 1
Odnośnik do komentarza
15 minut temu, iluck85 napisał(a):

 

Ale to pokazuje siłę marki, siła ikony. Nie liczy się moc, bo jak napisałeś- konsola o mocy kalkulatora sprzedała się najlepiej. 

I to nie jest wojna konsolowa, bo aktualną generację można nazwać tylko- chujowa. Mega nijaka dla mnie, gier nie brakuję, ale nowości brakuję, wszyscy się boją ryzyka. Produkcja droga, długa, żmudna. 

Tytuły które wymieniłeś w obozie N, mają swoje odzwierciedlenie u konkurencji. Kolejne Halo, Gearsy, Forza. GOW, TLOU, GT. Flagowe gry które są odbijane. 

Playstation ma 30 lat, kiedyś za maskotkę był uznawany Crash, a teraz jednak Astro. 30 lat, a tutaj nie ma jednego, silnego pkt. Siły się rozchodzą i aktualnie są przemiany i zobaczymy jak to się zakończy. 

Samemu N można wiele zarzucić, ale siła marki u nich jest ogromna. To jest fakt. Wypuszczą Mario 64 HD i jeszcze wynik sprzedaży podkręcą. Nawet jak wypuszczą Switcha 2, to nadal to będzie moc nie na poziomie kalkulatora, ale palmtopa. Niczego to nie zmieni, bo ten Mario sprzeda te konsole i tak. 

 

No i ja się z tobą zdecydowanie zgadzam. Aktualna generacja jest mega słaba, pokazała to nawet wczorajsza konferencja Sony w której jako przykład pokazywali grę z PS4 bo brakuje im  mocnych tytułów z PS5.

Natomiast zarzuciłem ci tylko, to że "mocne" marki Nintendo się nie zmieniają od lat 80. Sony próbowało kiedyś tworzyć coś nowego a kolejne odsłony ich gier ewoluowały. W przypadku takiego Nintendo niedawno dostaliśmy DLC do Zeldy BoTW i branża ocipiała z zachwytu, tego nie ogarniam. 

Odnośnik do komentarza
1 minute ago, Rooofie said:

 

No i ja się z tobą zdecydowanie zgadzam. Aktualna generacja jest mega słaba, pokazała to nawet wczorajsza konferencja Sony w której jako przykład pokazywali grę z PS4 bo brakuje im  mocnych tytułów z PS5.

Natomiast zarzuciłem ci tylko, to że "mocne" marki Nintendo się nie zmieniają od lat 80. Sony próbowało kiedyś tworzyć coś nowego a kolejne odsłony ich gier ewoluowały. W przypadku takiego Nintendo niedawno dostaliśmy DLC do Zeldy BoTW i branża ocipiała z zachwytu, tego nie ogarniam. 

 

Grałeś w BotW albo w TotK?

Just now, Rtooj said:

Ponoć ten napęd przegonił konsole Microsoftu w sprzedaży.

Dziwne, biorąc pod uwagę że ma tyle samo exów.

 

Właśnie wkleiłem zdjęcie, które twierdzi coś przeciwnego

Odnośnik do komentarza
6 minut temu, Rooofie napisał(a):

 

No i ja się z tobą zdecydowanie zgadzam. Aktualna generacja jest mega słaba, pokazała to nawet wczorajsza konferencja Sony w której jako przykład pokazywali grę z PS4 bo brakuje im  mocnych tytułów z PS5.

Natomiast zarzuciłem ci tylko, to że "mocne" marki Nintendo się nie zmieniają od lat 80. Sony próbowało kiedyś tworzyć coś nowego a kolejne odsłony ich gier ewoluowały. W przypadku takiego Nintendo niedawno dostaliśmy DLC do Zeldy BoTW i branża ocipiała z zachwytu, tego nie ogarniam. 

 

 

A ja tylko napisałem że te marki są tak mocne, że nie ma znaczenia że są z nami od lat 80 i gramy w to na sprzęcie o mocy kalkulatora. To jest siła o której napisałem :) 

Odnośnik do komentarza
1 godzinę temu, nero2082 napisał(a):

może chociaż nie będzie dropów w wukong czy ff16

Zależy na czym wiszą, jak na CPU to nie bardzo, ale może chociaż spadki rozdziałki będą mniejsze i nie będzie tych 720p w FF16 :). W tym, problem ze sporo tych gierek które mają problem z wydajnością wisi na procku, a ten będzie ledwo 10% wyżej taktowany. Możliwe że będzie przy okazji będzie musiał obsłużyć np coś związanego z PSSR, albo nowymi możliwościami RT itp. nawet jeżeli są do tego dedykowane układy.  Generalnie cała ta prezentacja pokazywała że tylko GPU będzie nadganiał, co za tym idzie nie będzie upscalowania z tak niskich rozdzielczości i MOŻE część devów zamiast fsr użyje PSSR.

 

Checkboard rendering(czyli upscaller z ps4 pro) był używany tylko przez wewnętrzne studia Sony, więc nie jestem pewien czy oprócz automatycznego upscalowania faktycznie będą inni korzystać. Swoją drogą ciekawi mnie jak ten automatyczny upscaller będzie sobie radził właśnie z sytuacją kiedy mamy wewnętrznie w grze FSR które skaluje nie do pełnego 4k i na to się nałoży ten automat :). Jestem pewien że w demon's souls gdzie gra renderowała 1440p ten automatyczny upscaller będzie spoko, ale w grach 3rd party... no nie wiem.

 

Moze jakby to pokazali na Alan Wake II, który ma mieć łatkę dla prosiaka, a ma faktycznie mocne problemy z obrazem na konsolach to by miało sens, a wrzucili swoje gry które już teraz dobrze wyglądają... a tam gdzie chciei pokazać nowe efekty to nawet nie dali porównania przed (Hogwards Legacy/GT7).

Edytowane przez Kangus
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
22 godziny temu, kudlaty88 napisał(a):

Tylko ze tutaj nie chodzi o te 3500k cena może być gdyby za tą kwota szły jakieś gry a nie remaster gówno albo gierki wychodzące jednocześnie z wersja na PS4. No ludzie szanujmy się przecież to dymanie frajerów. Remastery gier a teraz remaster konsoli. Remaster station jego mac aż przykro się robi, co się z tą firmą stalo na przestrzeni lat. 

Dlatego ostatnio kupiłem PC. Bebechy od "czerwonych" (Ryzen 7 7700 + Radeon 7900XT + 32GB) i raczej będę miał spokój na wiele lat. Grając w wymagające tytuły w 1440p/60fps. Dodatkowo olewam W11 i postawię na Linuxa (Bazzite os). Będę grał nadal na PS5 i XSX, ale nowych konsol od Sony i Microsoftu nie kupię więcej. Wyjątek zrobię dla następcy Switcha.

Ostatnie generacje konsol to wg mnie spore rozczarowanie. PC za to stał się bardzo przyjazną platformą. Jasne z pewnymi wadami, nie ma systemu idealnego. Ale i tak jest kolosalna różnica porównując rynek PC w początkach Xbox360/PS3 a obecnie.

Edytowane przez Alastor84
  • Lubię! 2
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...