Skocz do zawartości

PlayStation 5 - komentarze i inne rozmowy


YETI

Rekomendowane odpowiedzi

No akurat gdzie jak gdzie, ale tutaj to propsowanie PRO jest nieco zabawne. Do jakiego tematu nie wejdziesz i podjęty jest jakikolwiek temat graficzny, to co Ty pindolisz, jakieś liczenie rozdziałki, klatek, rej srejcing, każdego podobno to w ogóle nie interesuje, bo liczą się gry. A tu nagle wyłożyć prawie 2x więcej za trochę lepszą jakość to cud, miód i orzeszki.

Edytowane przez tjery
Odnośnik do komentarza

Przez chwilę myślałem o tym, żeby mimo wszystko kupić PS5 Pro, ale spojrzałem ile gier od premiery ograłem na PS5 (12) i ile chciałbym jeszcze ograć z tytułów, które już wyszły (Astro Bot, Crash Bandicoot 4 bo nie mam już XSX i może SW Outlaws) i nie ma to dla mnie sensu. Wolny hajs muszę mieć przygotowany na premierę nowej konsoli Nintendo

  • This 1
Odnośnik do komentarza
1 godzinę temu, Pupcio napisał(a):

W sensie dziwi cie jedyna sensowna reakcja na pokaz tego czegoś?

Kurz opadnie, DF zrobi materiały z normalnych gier, gdzie się okaże że zwiększenie rozdziałki o 40% i wymiana FSR na PSSR zrobi sporą różnicę i narracja będzie inna :). Potem będą filmiki, że jednak się wszyscy myliliśmy i prosiak jest super, choć cena nadal ssie!

 

W tym roku na pewno będzie to ciężko dostać nawet pomimo tego że ta prezentacja była kiepska, a cena będzie nie konsolowa, a PCtowa :).

Edytowane przez Kangus
Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, Daffy napisał(a):

Piękny pclab tutaj się zrobił xdddd a konsolarze niby tak tym gardzą, tutaj na konsolach wkładasz płytę i grasz bez ustawień graficznych, sama dusza i pieprz xddd

 

 

Jeszcze dodaj "tylko cyfra, bo wygoda" A tu nagle że napędu nie ma :D 

 

Jakby było te 3499 i napęd w tym PRO, to inna byłaby gadka teraz. 

Odnośnik do komentarza

Będzie jak często się zdarza. Był hajp na ps5 pro, który po pokazie opadł u części, ale zaraz wróci i pewnie sprzedaż będzie dobra. Już ziomek, który dwa dni temu wieszał psy na Sony za pokaz i cenę dziś mi powiedział, że może jednak by kupił na premierę i już się rozgląda gdzie preorder złożyć. Syf po gównoburzy zaraz opadnie i tak zainteresowani kupią.

Odnośnik do komentarza

Jeszcze tak wracając do parametrów Pro, to tutaj porównania szły głownie do RX 7700 XT... ale parametrowo to bardziej RX 7800 XT, tylko z delikatnie obniżonym taktowaniem (lub coś między 7700 a 7800), za to z RT cores z RDNA 4.

Wg. przecieków odnośnie GPU AMD z RDNA4 to najbliżej będzie tutaj przyszłe RX 8700 XT, tylko najpewniej 8700 XT będzie taktowane zauważalnie wyżej.. ale z kolei 8600 XT ma być już na dużo niższej półce, więc tak dokładnego odpowiednika raczej nie będzie. 

Ciekawe jak będzie wyglądać ich cena w porównaniu do Pro.

Edytowane przez Emet
Odnośnik do komentarza
10 hours ago, funditto said:

Przez chwilę myślałem o tym, żeby mimo wszystko kupić PS5 Pro, ale spojrzałem ile gier od premiery ograłem na PS5 (12) i ile chciałbym jeszcze ograć z tytułów, które już wyszły (Astro Bot, Crash Bandicoot 4 bo nie mam już XSX i może SW Outlaws) i nie ma to dla mnie sensu. Wolny hajs muszę mieć przygotowany na premierę nowej konsoli Nintendo

 

Typie. Kup i sprzedaj z zyskiem :leo: Przecież po premierze wszyskie konsole znikną i pojawią się na olx :szekle: ale za dychacza z napędem. 

Odnośnik do komentarza

IMO trudno się wypowiadać o konkretnej mocy będzie Pro i jak sprawdzi się to w grach bo cała prezentacja była dosyć lakoniczna. Obiecali więcej o 67% compute units względem bazowego PS5 czyli jakieś 60 CU, o 28% szybszą pamięć co wg. Sony powinna przełożyć na wzrost wydajności w grach do jakiś 45%, tyle marketing zobaczymy jak to będzie w rzeczywistości. 

CPU i RAM z kolei są identyczne jak w bazowej i szczególnie procesor słabszy niż w XSX może okazać się wąskim gardłem które utrudnia osiągnięcie 60 fpsow w grach.

Najwiekszą niewiadomą z kolei jest PSSR jak wypadnie w porównaniu z DLSS od Nvidii i czy faktycznie zaoferuje choćby podobną jakość.

Odnośnik do komentarza
35 minut temu, ASX napisał(a):

IMO trudno się wypowiadać o konkretnej mocy będzie Pro i jak sprawdzi się to w grach bo cała prezentacja była dosyć lakoniczna. Obiecali więcej o 67% compute units względem bazowego PS5 czyli jakieś 60 CU, o 28% szybszą pamięć co wg. Sony powinna przełożyć na wzrost wydajności w grach do jakiś 45%, tyle marketing zobaczymy jak to będzie w rzeczywistości. 

CPU i RAM z kolei są identyczne jak w bazowej i szczególnie procesor słabszy niż w XSX może okazać się wąskim gardłem które utrudnia osiągnięcie 60 fpsow w grach.

Najwiekszą niewiadomą z kolei jest PSSR jak wypadnie w porównaniu z DLSS od Nvidii i czy faktycznie zaoferuje choćby podobną jakość.

CPU ma mieć taktowanie 3.8 GHz, jak w Series X, ktoś to zdementował, czy jak? 

 

Tak naprawdę nikt nie zna oficjalnej specyfikacji Pro, wszystko jest z prezentacji Cerny'ego, natomiast z pdfów z leaka była mowa o takowaniu 3.8 względem 3.5 (ale wciąż to ten sam CPU 8core Zen2).

Odnośnik do komentarza
58 minut temu, Emet napisał(a):

Jeszcze tak wracając do parametrów Pro, to tutaj porównania szły głownie do RX 7700 XT... ale parametrowo to bardziej RX 7800 XT, tylko z delikatnie obniżonym taktowaniem (lub coś między 7700 a 7800), za to z RT cores z RDNA 4.

Wg. przecieków odnośnie GPU AMD z RDNA4 to najbliżej będzie tutaj przyszłe RX 8700 XT, tylko najpewniej 8700 XT będzie taktowane zauważalnie wyżej.. ale z kolei 8600 XT ma być już na dużo niższej półce, więc tak dokładnego odpowiednika raczej nie będzie. 

Ciekawe jak będzie wyglądać ich cena w porównaniu do Pro.

Nawet w najbardziej optymistycznym założeniu cenowo to będzie słaba propozycja, szczególnie u nas gdzie już są ploty o 3700+ bez napędu (bo wtedy wpadamy na terytorium nie 7700XT a 4070/7800XT). No i trzeba pamiętać że starsze gry jeśli nie dostaną patcha to będą działały podobnie jak na bazowej konsoli.

41 minut temu, ASX napisał(a):

CPU i RAM z kolei są identyczne jak w bazowej

RAM dali szybszy i ma być więcej dostępne dla gier.

Odnośnik do komentarza
1 minutę temu, łom napisał(a):

Nawet w najbardziej optymistycznym założeniu cenowo to będzie słaba propozycja, szczególnie u nas gdzie już są ploty o 3700+ bez napędu (bo wtedy wpadamy na terytorium nie 7700XT a 4070/7800XT). No i trzeba pamiętać że starsze gry jeśli nie dostaną patcha to będą działały podobnie jak na bazowej konsoli.

RAM dali szybszy i ma być więcej dostępne dla gier.

This.

 

Meanwhile, the CPU is expected to be the same as the standard console, but a new mode supposedly has it running higher. "Trinity [the codename for the PS5 Pro] has a mode that targets 3.85GHz CPU frequency," the document reportedly explains. That's about a 10% upgrade from the regular PS5's 3.5GHz, and the higher mode will only result in "roughly 1 percent lower performance." Sony is also reportedly upping the system memory by 28%, from the PS5's 448GB/s to the PS5 Pro's 576GB/s. 

 

Nawet 3.85 GHz, a pamięć 28%, Cerny zrobił prezentację werbalną dla laików, to nie uwzglednił każdego parametru. 

Odnośnik do komentarza
4 minuty temu, tjery napisał(a):

Tak jak już wcześniej było pisane, raczej wątpliwe jest 60 fps w takiej grze jak GTA na procku sprzed 5 lat. Chyba, że potną na maksa CPU heavy rzeczy, jak ilość npc na mieście, ruch uliczny itd.

W Dogmie 2 pomagało wybicie wszystkich NPC xD. 

 

Ale już tak bez żartów, jest możliwość, bo Cyberpunk to osiągnął nawet na amatorskich konsolach, wszystko zależy od developera. 

 

GTA VI będzie też optymalizowana na konsole, bo nie wyjdzie na PC od razu. 

 

Ale całkiem możliwe, że będzie to przecież i tak crossgen na jeszcze inną generację, oni nawet trailer 2 nie wypuscili jeszcze, chyba 2025 wątpliwe. 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...