Skocz do zawartości

PlayStation 5 - komentarze i inne rozmowy


YETI

Rekomendowane odpowiedzi

1 minutę temu, Kangus napisał(a):

Steam survey pokazuje że nie da się zlekceważyć ludzi z 8gb pamięci,

 

No tak, nawet DF mówiło ostatnio, że obecnie jest to najbardziej popularna wartość VRAM przez lapki z rtxem 4060. No i one celują w 1440-1600p a PS5 Pro będzie zdecydowanie celowało w 4K żeby rozdzielczość była zbliżona do natywnej w TV Oledowych. 

Odnośnik do komentarza
2 minuty temu, GearsUp napisał(a):

 

No tak, nawet DF mówiło ostatnio, że obecnie jest to najbardziej popularna wartość VRAM przez lapki z rtxem 4060. No i one celują w 1440-1600p a PS5 Pro będzie zdecydowanie celowało w 4K żeby rozdzielczość była zbliżona do natywnej w TV Oledowych. 

No bedzie, z prockiem słabszym niż ten 5600x i GPU słabszym niż 4070 Super, ale za to z 2gb vramu więcej :), dla mnie to nie ratuje tego sprzętu dla Ciebie ratuje, nie dagadamy się :).

Edytowane przez Kangus
Odnośnik do komentarza
3 minuty temu, Kangus napisał(a):

No bedzie, z prockiem słabszym niż ten 5600x i GPU słabszym niż 4070 Super, ale za to z 2gb vramu więcej :), dla mnie to nie ratuje tego sprzętu dla Ciebie ratuje, nie dagadamy się :).

 

Czy uratuje tego nie wiem ale rozdzielczość i tekstury najbardziej wpływają na jakość obrazu a do 4K nawet upscalowanego potrzeba jak najwięcej tej pamięci, teraz jak PSSR im pozwali łatwiej to osiągnąć to reszta pamięci może być wpakowana np w RT.

Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, GearsUp napisał(a):

 

Czy uratuje tego nie wiem ale rozdzielczość i tekstury najbardziej wpływają na jakość obrazu a do 4K nawet upscalowanego potrzeba jak najwięcej tej pamięci, teraz jak PSSR im pozwali łatwiej to osiągnąć to reszta pamięci może być wpakowana np w RT.

 

Nie kłócę się z tym. Tyle, że wydajność w RT układów od AMD też jest słabsza niż NV, nie ma też ray reconstruction, które polepsza wygląd i wydajność. Jak dla mnie(i pewnie większosci) 1440p potrafi wyglądać naprawdę dobrze na tv 4k. Ja w Alana gram streamując go na TV, a strumień leci 1440p, bo taki mam monitor a zeby to zmienić musiałbym robić jakieś mumbo jumbo z wirtualnym wyświetlaczem czego mi się robić nie chciało :). Może pomaga to że mam oleda. Choć np jak sprawdzałem Space Marine 2 to już mi się mniej ten obraz podobał, jak siadłem pół metra dalej to było ok ;). Róznicę ofc widzę, jestem zwyrolem ;) i widzę nawet niedostatki grafy z horizona w 40 fps, względem 30, w Jedi Survivor grałem w 30, bo za duże mydło w 60 itp itd. 

Edytowane przez Kangus
  • Plusik 1
  • beka z typa 2
Odnośnik do komentarza
43 minuty temu, Whisker napisał(a):

I widać że ludzie kupują :D  napęd wartości konsoli Xbox

IMG_2503.jpeg

Ale wiecie że gdy koleś startował z ceną 539zł i się sprzedały wtedy po czym podnosisz cenę w aukcji to dalej widnienie komunikat że się sprzedały pomimo wywindowanej ceny więc to wcale nie musi oznaczać że ludzie kupili na tej aukcji produkt w tej cenie. Pomimo to chwyt sprzedażowy dobry żeby zarobić na jeleniach 

Edytowane przez Redmitsu
Odnośnik do komentarza
6 minut temu, Kangus napisał(a):

 

Nie kłócę się z tym. Tyle, że wydajność w RT układów od AMD też jest słabsza niż NV, nie ma też ray reconstruction, które polepsza wygląd i wyadajność. Jak dla mnie(i pewnie większosci) 1440p potrafi wyglądać naprawdę dobrze na tv 4k. Ja w Alana gram streamując go na TV, a strumień leci 1440p, bo taki mam monitor a zeby to zmienić musiałbym robić jakieś mumbo jumbo z wirtualnym wyświetlaczem czego mi się robić nie chciało :). Choć np jak sprawdzałem Space Marine 2 to już mi się mniej ten obraz podobał, jak siadłem pół metra dalej to było ok ;). Róznicę ofc widzę, jestem zwyrolem ;) i widzę nawet niedostatki grafy z horizona w 40 fps, względem 30, w Jedi Survivor grałem w 30, bo za duże mydło w 60 itp itd. 

 

Skalowanie z niższej jest słabo zauważalne w samej grze ale w menusach i na czcionkach już to widać dlatego Sony tak cisnęło z tymi checkerboardami i innymi sztuczkami żeby tylko rozdziałka się zgadzała ale traciła na tym jakość gry w ruchu.

Odnośnik do komentarza
17 godzin temu, Pupcio napisał(a):

W sensie dziwi cie jedyna sensowna reakcja na pokaz tego czegoś?

Oczywiście .Sprzęt dla wąskiej grupy graczy, który sprzeda się w ilości nie mającej wpływ na politykę ani Sony ani innych producentów sprzętu.

To bardziej kaprys dla kupującego niż j wymóg,żeby być na bieżąco w świecie gier.

Ktoś jest w stanie zapłacić za coś unikalnego-proszę bardzo.Ludzie są w stanie zapłacić więcej tylko za edycję specjalne konsol , różniące się dodaniem pigmentu do odlewu obudowy konsoli i pada

Tutaj płacę za drobne usprawnienia w grafice i trzy paski.

Nie mam z tym problemu, bo wiem,że w żaden sposód nie jestem do tego zmuszany.

Natomiast ton tych filmików jest taki, jakby miało to mieć niewiadomo jaki wpływ na branżę gamingową-spoiler-nie będzie miało wpływu.

Ale wiadomo-filmy typu "w interesie graczy ujawniamy praktyki wielkiej korporacji" klika się mocno.

 

  • Plusik 6
Odnośnik do komentarza
49 minutes ago, AdiCarrion said:

Oczywiście .Sprzęt dla wąskiej grupy graczy, który sprzeda się w ilości nie mającej wpływ na politykę ani Sony ani innych producentów sprzętu.

To bardziej kaprys dla kupującego niż j wymóg,żeby być na bieżąco w świecie gier.

Ktoś jest w stanie zapłacić za coś unikalnego-proszę bardzo.Ludzie są w stanie zapłacić więcej tylko za edycję specjalne konsol , różniące się dodaniem pigmentu do odlewu obudowy konsoli i pada

Tutaj płacę za drobne usprawnienia w grafice i trzy paski.

Nie mam z tym problemu, bo wiem,że w żaden sposód nie jestem do tego zmuszany.

Natomiast ton tych filmików jest taki, jakby miało to mieć niewiadomo jaki wpływ na branżę gamingową-spoiler-nie będzie miało wpływu.

Ale wiadomo-filmy typu "w interesie graczy ujawniamy praktyki wielkiej korporacji" klika się mocno.

 

No nie takie małe te różnice skoro linneman z DF mówi o "night and day difference", no i kurde obrzydzili mi granie w Rebirth a właśnie Junon skończyłem :( . Kusi troche cholera...kończyć na podstawce giereczki czy gonić za tyle ile dadzą i czekać na prosię 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
20 godzin temu, Daffy napisał(a):

Piękny pclab tutaj się zrobił xdddd a konsolarze niby tak tym gardzą, tutaj na konsolach wkładasz płytę i grasz bez ustawień graficznych, sama dusza i pieprz xddd

 

"Niby" czyli co konkretnie lol, każdy temat o dużej grze to jest PC lab od dawna. Nie ma innego podejścia od wielu lat.

 

 

Jednak ogólny argument nie wymaga właściwie żadnych cyfer i konkretów. Ogólnie wiadomo jak jest:

1) wielu ludzi mówi, że lepiej grać na PC, bo co prawda droższy, ale więcej pikseli, więc dla nich lordów wymagających jakości i niezadowalających się byleczym to jest lepsze.

2) Sony ogłosiło konsolę, która daje więcej pikseli za więcej kasy i

3) ludzie ją jebią że jest absurdalnie i nierealistycznie droga, podczas gdy pecet z tym samym efektem byłby droższy. Obojętnie jakie to są wartości i co są dla kogo warte, tak pod względem czystej logiki widzę tu coś dziwnego.

 

 

Wydałem to 600 euro głównie po to żeby pograć w Rebirth (warto, ale serio, co poza tym normalny człowiek ma z tego wydatku). Może mi się to wydawać przesadne wydawać drugie 600 euro (wliczając sprzedaż amatora), żeby pograć w Rebirth w 60 FPS. Ale wiele osób tutaj serio uprawia taką matematykę - jak jest dwa razy więcej FPS to gra jest dwukrotnie lepsza, cały czas, więc w sumie czemu nie, opcja jest.

Odnośnik do komentarza
49 minut temu, ogqozo napisał(a):

 

3) ludzie ją (pipi)ią że jest absurdalnie i nierealistycznie droga, podczas gdy pecet z tym samym efektem byłby droższy. Obojętnie jakie to są wartości i co są dla kogo warte, tak pod względem czystej logiki widzę tu coś dziwnego.

No właśnie w tym problem ze cena PCta o potencjalnie lepszej wydajności(nie ma testów to na razie potencjalnie) jest zbliżona do tego jaka będzie cena tej konsoli z napędem. Jak zawsze konsole miały super wydajność w stosunku do ceny tak ta niestety nie będzie miała już od startu, co nie zmienia faktu że pewnie będzie bardzo dobrym sprzętem, tylko prezentacje kiepsko przeprowadzili.

Edytowane przez Kangus
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...