Skocz do zawartości

PlayStation 5 - komentarze i inne rozmowy


YETI

Rekomendowane odpowiedzi

Lol.

 

W prostych słowach: jeśli kupię drugą konsolę, to nie po to, żeby stały obok siebie, tylko w różnych miejscach i będę chciał przegrywać między nimi sejwy, żeby raz sobie grać tu, a raz tam. Nie będę się przesiadał z jednej konsoli na drugą w tym samym pokoju przed tym samym TV.

Edytowane przez dominalien
Odnośnik do komentarza
11 minut temu, dominalien napisał(a):

Lol.

 

W prostych słowach: jeśli kupię drugą konsolę, to nie po to, żeby stały obok siebie, tylko w różnych miejscach i będę chciał przegrywać między nimi sejwy, żeby raz sobie grać tu, a raz tam. Nie będę się przesiadał z jednej konsoli na drugą w tym samym pokoju przed tym samym TV.

E tam zostaw sobie obie podpięte do tego samego TV - będziesz mógł się przełączać i patrzeć ile zyskałeś dzięki PRO.

Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, mario10 napisał(a):

Ostatnio na tapecie miałem TLOU part 1 w psn 339zł nosz kur... ręce opadają.

To teraz wejdź na Steam i porównaj ceny. Spiderman 155zl, u Sonego 259. Horizon Edycja Kompletna 54vs89, Ragnarok 259vs339, Ratchet 155vs339 

Więc nawet w cyfrze można zrobić różnice. Dodaj do tego płatny online na konsoli.

To po prostu ludzie zaczynają widzieć że ten siur trochę za głęboko wchodzi

  • Plusik 2
  • beka z typa 1
Odnośnik do komentarza

Tak jak piszesz. Ja bardzo długo nie zwracałem na pewne kwestie uwagi, ale to mnie jako gracza PS boli, że gry na PS dalej w kosmosie cenowo, a na PC zdecydowanie taniej i to widać choćby po tych grach, które przytoczyłeś.

Widzę po swoich znajomych, że jednak zaczyna się szukanie alternatywy w graniu. A jeszcze zobaczymy jakie będą ceny pro w polskich sklepach. Bo tu czuję grubo pojadą z bundlami :)

Edytowane przez mario10
Odnośnik do komentarza
20 minut temu, drozdu7 napisał(a):

To teraz wejdź na Steam i porównaj ceny. Spiderman 155zl, u Sonego 259. Horizon Edycja Kompletna 54vs89, Ragnarok 259vs339, Ratchet 155vs339 

Więc nawet w cyfrze można zrobić różnice. Dodaj do tego płatny online na konsoli.

To po prostu ludzie zaczynają widzieć że ten siur trochę za głęboko wchodzi

 

Czemu nie uwzględniłeś promocyjnej ceny na Ragnaroka z PS5 a promocyjną na Horizon Zero Dawn na steamie już tak?

 

xD

Edytowane przez GearsUp
Odnośnik do komentarza

Ale przecież ja wiem że na Steam jest to cena promocyjna, ale od kiedy z niego korzystam to któryś już raz widzę. 

Na pleju mam wrażenie że exy przeceniają dwa razy w roku. Przecież taki Ratchet to jest tytuł startowy chyba xd (nawet bez promo na Steam kosztuje 259:)

 

Ragnaroka nie wyłapalem więc zwracam honor. Na psn jest w promocji za 210 ;)

Odnośnik do komentarza

W sumie to mnie zawsze zastanawiało. Steam bierze 30% a gry zawsze tańsze niż w sklepie konsoli. Mówiło się, że Sony czy MS biorą to cena wyższa. Biorą więcej niż 30%? I nikt się nie piekli? To jakaś ściema. Do tego pamiętam lata temu, była afera że jakaśtam gra jest bardzo droga na PSN i wtedy Sony powiedziało, że to wydawca określa cenę. Czyli na konsoli wydawcy bardziej zdzierają? To nie klei się.

Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, dominalien napisał(a):

Możesz zaklinać rzeczywistość ile chcesz, ale fora pełne ludzi piszących o swoich problemach temu przeczą. I wiem, że ludzie grzebią w ustawieniach, żeby jednak było trochę ładniej a jeszcze w miarę szybko, bo sam tak robię. A i tak wychodzą takie rzeczy jak w BG3, że gra działa ok, a w 3 akcie jest masakra i olaboga i trzeba zmniejszać grafikę.

 

Jeszcze: jak jest jeden sprzęt, to devi wiedzą, że warto go wspierać. Dualsense nawet fajny, każdy na PS5 go ma, gry wspierają. A na PCcie masz ogólne wibracje, bo przecież nie wiadomo, jakiego pada klient będzie miał. Masz DLSS ale nie FSR (to się na szczęście powoli kończy), bo akurat Nvidia sypnęła groszem i ma logo na starcie, a ty ze swoim 7900XTX siedzisz i myślisz, że jakbyś kupił nową grafę za 4800 to byś miał szybciej i ładniej. Jest na to na rynku jak najbardziej miejsce, ale jest też miejsce na prostszy produkt, który nie daje wszystkiego naj, ale jest mniej babrania się.

 

2 godziny temu, dominalien napisał(a):

Haha, to akurat prawda, po tym jak pokazali PS5Pro.

To jest właśnie to o czym piszę. Jak gra zwalona to wina deva, czekasz aż poprawią i grasz w co innego. A na PCcie to może być wina sprzętu, oprogramowania, szukasz po forach, ściągasz jakieś dziwne pliki, edytujesz ustawienia. Generalnie marnujesz czas. Ja nie mówię, że tak jest często, ale jak coś jest zwalone i gra nie działa albo działa źle, to pecetowiec najpierw marnuje godziny na próby rozwiązania problemu, bo zawsze to może być wina jego konkretnej konfiguracji. Na konsoli tego nie ma.

 

Jak już było pisane wyżej, nie masz pojęcia o czym mówisz. A w akcie 3 BG3 zmniejszanie grafiki nic nie da, bo mniejsza wydajność wynika z obciążenia CPU, a nie GPU.

Odnośnik do komentarza
6 godzin temu, XM. napisał(a):

W ogóle gdzie najrzetelniej sprawdzić stosunek sprzedaży pudel do digital? Bo aż nie chce mi się wierzyć, że faktycznie tyle ludzi kupuje cyfrę, a nie pudła, przynajmniej patrząc na sprzedaż u Dawida

Nie znam nowszych danych niestety:

spacer.png

 

 

Na pewno co roku jest gorzej, tyle ze te różne ankiety i inne dane z netu często są przekłamane bo biorą pod uwagę inne dane. Ja np wszystkie duże gry na które wywalałem powyżej 100zł na playstation mam na płytach, a czy większość gier mam w cyfrze? No mam, bo mam PC, xboxa, bo kupuję je w promo za mniej niż 50zł, bo niektóre indyki są tylko w cyfrze itp itd. Więc nawet jakby np 90% przychodów było z cyfry może nadal oznaczać że 50% dużych gier jest sprzedawana na nośniku... z Fortnite 100% przychodów będzie w cyfrze i to też zaburzy obraz tego czy pudełka się opłacają jak nie mamy dobrze zrobionego zestawienia jak ta gra będzie obok paru innych które mają pudłowe i cyfrowe wydania.

 

 

 

Ludzie którzy będą woleli konsole będą tak długo jak będą konsole ;). Chmura za 10-20 lat to prawie pewniak - przy okazji się skończy piractwo, bo te gry mogą nawet nie być odpalalne na maszynach klienckich. 

 

Moim zdaniem na ten moment playstation sobie kopie grób kolejnymi decyzjami. Piszę z mojej perspektywy, mniej więcej cały czas utrzymuję średniej klasy PC, którego potrzebuję do pracy i czasem na nim gram, ale grałem na konsolach, bo wygodniej przed dużym tv, bo exy, bo grę na płycie mogłem odsprzedać, a w momencie premiery konsoli zwykle w stosunkowo niedużej cenie była mocniejsza od mojego PC + dochodziło to że jej architektura odbiegała od PCtowej więc też ciężej było o dobre porty. Obecnie widzę coraz mniej plusów i na dzień dzisiejszy coraz ciężej znaleźć mi powód do zakupu nowych konsol(mimo ze teraz mam XSX, PS5 i switcha - kolejną od niny pewnie akurat kupię), jeżeli to tylko czasowa ekskluzywność, ich exy są mało różnorodne i wypuszczają ich tyle co kot napłakał a i tak po roku-dwóch lądują na PC, płytki chcą zaorać to co mi zostaje? Tylko ta wygoda podłączenia do TV, tyle ze juz sobie nawet streaming z PC na TV ogarnąłem (Sunshine+Moonlight) nie jest idealny, ale pewnie będzie jeszcze lepiej, niech jeszcze MS zrobi system obsługiwany wygodnie padem i jesteśmy w domu i 30% z moich zakupów będzie lądowało nie u sony tylko u kogoś innego, a oni dostaną co najwyżej 60% z ceny na PC.

 

I tak z jednej strony piszę, że mi przeszkadza brak płyt na konsoli, z drugiej godzę się z kupowaniem cyfry na PC, tylko właśnie - jak nie będzie płyt na konsoli, to dla nie jedna ważna przewaga właśnie znika.

Edytowane przez Kangus
Odnośnik do komentarza
5 minut temu, Ins napisał(a):

Tak piszecie o cenach na Steam i PSN i sobie sprawdziłem właśnie FFXVI ... 199 vs 339 xDDD Dopóki barany będą kupować za tyle na konsolach to nic się nie zmieni.

 

Tak piszecie o cenach na Steam i PSN i sobie sprawdziłem właśnie FINAL FANTASY VII REMAKE INTERGRADE ... 219 vs 339 xDDD Dopóki barany będą kupować za tyle na steam to nic się nie zmieni.

Odnośnik do komentarza
4 minuty temu, Ins napisał(a):

Tak piszecie o cenach na Steam i PSN i sobie sprawdziłem właśnie FFXVI ... 199 vs 339 xDDD Dopóki barany będą kupować za tyle na konsolach to nic się nie zmieni.

 

Najgorzej, że te ps sraka pro bez napędu będzie ruchać ostro w dupę graczyków za roczną gierkę. Dlatego płytki > cyfrówki. Kupiłem w PF za 135 zł i elo cyfra. 

Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, tjery napisał(a):

 

 

Jak już było pisane wyżej, nie masz pojęcia o czym mówisz. A w akcie 3 BG3 zmniejszanie grafiki nic nie da, bo mniejsza wydajność wynika z obciążenia CPU, a nie GPU.

Nie, bo nigdy nie grałem na pececie i nie robiłem tych rzeczy, o których piszę. Pecet jest bardzo fajny i ma mnóstwo zalet, ale udawanie, że nie ma wad zalatuje fanbojstwem.

 

Nicto, życzę miłego dnia, może wrócimy do rozmów o PS5. Nie pamiętam, żebym wchodził w wątki pecetowe i gadał jakie to komputery są chujowe a konsole świetne.

Odnośnik do komentarza
6 minut temu, GearsUp napisał(a):

 

Tak piszecie o cenach na Steam i PSN i sobie sprawdziłem właśnie FINAL FANTASY VII REMAKE INTERGRADE ... 219 vs 339 xDDD Dopóki barany będą kupować za tyle na steam to nic się nie zmieni.

 

Przecież na steamie to są na okrągło promocje, czego nie można powiedzieć o PlayStation Store. 

 

Screenshot_20240917_172750_Steam.png

 

A konga w dniu premiery kupiłem za 70zł, za ile mogłeś kupić na pleju? Na PC jest tyle możliwości kupna taniej gry, że łeb pęka. 

Edytowane przez Wooyek
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...