Skocz do zawartości

PlayStation 5 - komentarze i inne rozmowy


YETI

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, Shen napisał(a):

Nie no ja biore do grania, wiec bedzie otwarta. Nawet gdyby na zero sie udało wyjsc to spoko.

Te ps4 byly w sprzedazy? Bo pamietam tylko, ze konkursy robili na playstation polska i probowalem szczescia.

 

Były normalnie do kupienia w przedsprzedaży, ja swoją chyba w Euro kupowałem. 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

No ale to jak z każdym sprzętem. W ps 4 DS działają do dzisiaj bo syn gra więc nie było problemu. W ps5 po ponad 2 latach Dual Sense zaczął delikatnie dryftować rozebrałem, wyczyściłem i na jakiś czas był spokój teraz wróciło więc wziąłem nówkę z bundla i ten dałem jako zapasowy.
Wydaje mi się, że jak się nim nie rzuca to trwałość ma całkiem dobrą :)

Odnośnik do komentarza

Jeden DS4 mi zaczął wariować lekko na obu drążkach, kupiłem zamienniki z efektem halla i wymieniłem. Namęczyłem się, żeby je zdjąć z płytki, ale efekt jest bardzo dobry. Moim zdaniem bardzo warto wymienić i będzie na lata. Jeśli nie chcesz się sam bawić na pewno w okolicy znajdziesz kogoś, kto to robi.

Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, mario10 napisał(a):

No ale to jak z każdym sprzętem. W ps 4 DS działają do dzisiaj bo syn gra więc nie było problemu. W ps5 po ponad 2 latach Dual Sense zaczął delikatnie dryftować rozebrałem, wyczyściłem i na jakiś czas był spokój teraz wróciło więc wziąłem nówkę z bundla i ten dałem jako zapasowy.
Wydaje mi się, że jak się nim nie rzuca to trwałość ma całkiem dobrą :)

 

Ja szanowałem ten co miałem z konsolą i drugi dokupiony. Oba po dwóch latach dryf miały okropny.

 

Godzinę temu, messer88 napisał(a):


byku jakie refurby, lepiej żeby ktoś za darmo dał 

 

DS4 miałem od nowości - zero problemów po wielu latach. Dokupywane również. A Dualsense ma problemy. Dlatego ludzie wymieniają analogi na te z efektem halla i problemy znikają na zawsze.

 

1 godzinę temu, dominalien napisał(a):

Jeden DS4 mi zaczął wariować lekko na obu drążkach, kupiłem zamienniki z efektem halla i wymieniłem. Namęczyłem się, żeby je zdjąć z płytki, ale efekt jest bardzo dobry. Moim zdaniem bardzo warto wymienić i będzie na lata. Jeśli nie chcesz się sam bawić na pewno w okolicy znajdziesz kogoś, kto to robi.

 

Mi się niestety nie udało bo popaliłem ścieżki. Ale również zakupiłem, jak zacznie któryś dryfować to od razu wymieniam na te hallowe.

Odnośnik do komentarza
W dniu 19.09.2024 o 22:08, Figuś napisał(a):

image.png.3f8de54cc8d636a1cabc32428dc6809f.png

Nie wiem ile w tym prawdy, ale jeżeli kombinują w stylu xsx/xss, to strzał w kolano jeśli chodzi o gry, ale gdyby faktycznie to było stacjonarne i przenośne, to byłoby spoko.

Jednak warunkiem byłoby, to że jedna gra może działać na obu konsolach w różnych trybach graficznych. W przeciwnym razie producenci gier będą mieli w tyłku robienie "mniejszych" wersji swoich serii i przenośna zdechnie jeszcze szybciej niż Vita.

Odnośnik do komentarza

W czasach vity wchodziły smartphony i się wszyscy zachłysneli. Teraz jest renesans przenośników (patrz switch, steamdeck, rog ally i pochodne). Tak więc w tej chwili myślę, że takie przenośne PlayStation czy Xbox ma rację bytu, nawet gdyby to był osobny system z dedykowanymi portami ( w końcu PS4, PS5 czy właśnie deck/Ally są na x86 AMD i raczej zrobienie portu nie jest jakieś wybitnie skomplikowane). Chociaż patrząc na xss to różnie z tym może być (ale w gruncie rzeczy da się).

Edytowane przez creatinfreak
Odnośnik do komentarza
4 godziny temu, McDrive napisał(a):

Nie wiem ile w tym prawdy, ale jeżeli kombinują w stylu xsx/xss, to strzał w kolano jeśli chodzi o gry, ale gdyby faktycznie to było stacjonarne i przenośne, to byłoby spoko.

Jednak warunkiem byłoby, to że jedna gra może działać na obu konsolach w różnych trybach graficznych.

??? 

Co to za roznica. W obu przypadkach hamulcowy, a handheld jeszcze bardziej bedzie ograniczał stacjonarke.

Edytowane przez Beelzeboss
Odnośnik do komentarza
1 minute ago, Beelzeboss said:

??? 

Co to za roznica. W obu przypadkach hamulcowy, a handheld jeszcze bardziej bedzie ograniczał stacjonarke.

 

Niekoniecznie. Bo możesz zrobić tryb handheldowy zwyczajnie suwakami w dół i rozdziałką 720p, czy nawet 1080p. Na małym ekranie i tak nie będzie to miało specjalnego znaczenia

  • This 1
Odnośnik do komentarza
5 minut temu, Czoperrr napisał(a):

Z PS6 Sony będzie mogło poszaleć bo konkurencja w postaci Xboxa już nie będzie istnieć.

Będzie istnieć

 

i jeśli to Sony faktycznie wydać PS6 w ramach konsoli stacjonarnej i handhelda to będzie to oczywiste że będzie to działać na takiej samej zasadzie jak dzisiaj XSX i XSS. Oba sprzęty będą dostawać te same gry z różnymi ustawieniami graficznymi. Nikt nie będzie się bawił w osobne porty w stylu tego co było w czasach PSP i Vity. 

Odnośnik do komentarza
3 minuty temu, Homelander napisał(a):

 

Niekoniecznie. Bo możesz zrobić tryb handheldowy zwyczajnie suwakami w dół i rozdziałką 720p, czy nawet 1080p. Na małym ekranie i tak nie będzie to miało specjalnego znaczenia

o tak, na series s tez devi mieli tylko suwaczkiem zejsc z rozdzielczoscia. "tryb handheldowy", lol. Jak teraz ludzie narzekaja na brak progresu graficznego to nie wiem po co w ogóle wydawac ps6 z taka kula u nogi. Ps5 pro i tak bedzie mocniejsze od tego handhelda.

Odnośnik do komentarza
7 minutes ago, Beelzeboss said:

o tak, na series s tez devi mieli tylko suwaczkiem zejsc z rozdzielczoscia. "tryb handheldowy", lol. Jak teraz ludzie narzekaja na brak progresu graficznego to nie wiem po co w ogóle wydawac ps6 z taka kula u nogi. Ps5 pro i tak bedzie mocniejsze od tego handhelda.

 

Series S działa na innej zasadzie. Zresztą, widziałeś dobrze zoptymalizowane gry na Series S? Forza Horizon 5 albo Starfield działają i wyglądaj super. Progres graficzny nie wynika z braku mocy tylko z braku pomysłu na przełom jak przejście z 2D to 3D, czy nawet z SD na HD. PS6 może być mocne w chuj a i tak żadnego przełomu graficznego nie będzie. Bo co, ludzików na stadionie będzie więcej i będą bardziej różnorodni? Albo kałuże będą ładniej odbijały otoczenie? 

  • beka z typa 1
Odnośnik do komentarza
2 minuty temu, Homelander napisał(a):

Series S działa na innej zasadzie.

Działa na tej zasadzie, ze oprocz obcinania rozdziałki nie ma tez raytracingu albo brakuje trybu 60fps. To stacjonarka, a gdzie handheld ze znacznie mniejszym poborem pradu. Poroniony pomysł z tym handheldem. Jak maja odwalac taki szajs to niech kopiuja nintendo.

Odnośnik do komentarza
30 minutes ago, Beelzeboss said:

Działa na tej zasadzie, ze oprocz obcinania rozdziałki nie ma tez raytracingu albo brakuje trybu 60fps. To stacjonarka, a gdzie handheld ze znacznie mniejszym poborem pradu. Poroniony pomysł z tym handheldem. Jak maja odwalac taki szajs to niech kopiuja nintendo.

 

No nie, bo raz, że Series S ma mieć całą funkcjonalność taką jak gry na X, a dwa, że gry na S muszą znośnie wyglądać na TV. Ewentualne przenośne PS6 może nie mieć żadnego z tych "problemów". 

 

edit. raczej nie zrobią czegoś takiego, w sensie przenośnego PS6. Ale gdyby zrobili to może to zadziałać. Bardziej liczę na to, że MS wreszcie wypuści przenośne Series S

Edytowane przez Homelander
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...