Skocz do zawartości

PlayStation 5 - komentarze i inne rozmowy


YETI

Rekomendowane odpowiedzi

49 minut temu, Homelander napisał(a):

No jak pasuje Ci granie z Gamepassa to faktycznie ciężko żeby Playstation Ci coś zaoferowało. Ja mam zupełnie odwrotnie, Gamepass nie pasuje mi zupełnie i, poza nostalgią, Xbox w tej generacji nie oferuje mi zupełnie nic

 Nadspodziewanie pasuje, co chwile trafiam na jakaś perełkę, która mnie ominęła no i opcja QuickResume to gamchanger. Z grubsza to nie jest poki co generacja exclusivow, wiec sprzęt to kwestia preferencji, chyba, ze dla kogoś jakis jeden z nielicznych tytułów, którego nie ma u konkurencji to must have day one.

Edytowane przez izon
  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza
8 godzin temu, iluck85 napisał(a):

 

Piszesz o MS? Oni jak zobaczą że jest szansa na słupki wzrostowe, to ujebią XSX bez mrugnięcia okiem. Tak zrobili z pierwszym Xboxem który dawał radę i wyznaczył dużo trendów na swoje czasy. Historie znamy, żeby być przed PS3 wypuścili wcześniej 360. 

Tak, napisałem o MS i też o tym że mogli wypuścić X360 bo między nim a pierwszym Xem był gigantyczny przeskok. Gdyby w przyszłym roku miał wyjść next gen MSu to już pojawiały by się ploty o tym co w nim siedzi. Przecież nawet jak wydadzą pod koniec 2026 to nadal będą mieli przynajmniej rok przewagi nad PS6.

Odnośnik do komentarza

Tak mi się właśnie kojarzyło, że to okazjonalnie można sprawdzić. Szkoda bo wgląd w takie statystyki na bieżąco byłby fajną opcją.

 

Wczoraj mi taki znajomy pokazał właśnie swoją statystykę i miał ponad 2600 godzin w roku na ps5 trzaśnięte :notlikethis:

Edytowane przez mario10
Odnośnik do komentarza

Czasem czytam opinie konsolarzy i wychodzi, że to psy ogrodnika. Ciągłe pieczenie, że ktoś sobie kupi Pro i pogra w lepszej jakości. Skowyt jakby Pro  miało zabić bazowe PS5. Przy tak niedorzecznie długich generacjach, trwających 8 jebanych lat to Pro jest super opcją żeby pograć w trybie wydajności w lepszej rozdziałce. Ostatnio devi idą na łatwiznę i zaczynają serwować 1080p i 60 FPS, albo brak 60 fps. Jak wam to pasuje to sobie tak grajcie. Ja mam wypasiony ekran 4k i chcę dobrej jakości w trybie wydajności a z tym coraz gorzej. 

Zakładam, że Pro da spory skok i ta technologia podbijania rozdzielczośći nie będzie jakimś pierdem.

Zachodni gracze też tak płaczą? 

  • Plusik 3
  • This 6
Odnośnik do komentarza
11 minut temu, Pure Bladestone napisał(a):

Zakładam, że Pro da spory skok i ta technologia podbijania rozdzielczośći nie będzie jakimś pierdem.

No jedyna obawa, że nie da takiego skoku, ale zobaczymy. 60 klatek przy grafie która jest obecnie na 30 też luz. Wziąć wezmę, ale tonuje nastroje wewnętrzne

Odnośnik do komentarza

Ta generacja to żart. Kilka pierwszych lat crossgenu, a teraz nagle mają braki mocy:balon:Nie widziałem za bardzo powodu przesiadki na ps4 pro, a tutaj tym bardziej. Gry w 80% i tak wyglądają jak plastikowe gówno na Unrealu, czy innych ubisoftowych Snowdropach. Death Stranding 2 czy GTA VI dla mnie wydaje się tylko na tą chwilę kuszące ale specjalnie dla nich kupować kolejny przerośnięty brzydki router?

Zostawiam sobie jak jest do exów i chyba czas poważnie pomyśleć w przyszłości nad jakąś mini itx budą.

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, Pure Bladestone napisał(a):

Czasem czytam opinie konsolarzy i wychodzi, że to psy ogrodnika. Ciągłe pieczenie, że ktoś sobie kupi Pro i pogra w lepszej jakości. Skowyt jakby Pro  miało zabić bazowe PS5. Przy tak niedorzecznie długich generacjach, trwających 8 jebanych lat to Pro jest super opcją żeby pograć w trybie wydajności w lepszej rozdziałce. Ostatnio devi idą na łatwiznę i zaczynają serwować 1080p i 60 FPS, albo brak 60 fps. Jak wam to pasuje to sobie tak grajcie. Ja mam wypasiony ekran 4k i chcę dobrej jakości w trybie wydajności a z tym coraz gorzej. 

Zakładam, że Pro da spory skok i ta technologia podbijania rozdzielczośći nie będzie jakimś pierdem.

Zachodni gracze też tak płaczą? 

Jeżeli faktycznie PRO zaserwuje nam 4K i 60 fps, czyli będzie to znaczny postęp do tego co mamy teraz to biorę na premierę. Natomiast jak będą znowu jakieś fikołki i „dajmy się devom rozkręcić” to nie ma żadnego sensu. 

Edytowane przez izon
Odnośnik do komentarza

Dokładnie tak. Niech dadzą te mityczne 4k/60 bo o tym jest początku, bazowe konsole miały to ogarniać. A widzimy co jest- fikołki i wybory w grach- chcesz ładnie czy klatkarz? 

Jak przy tym PRO znowu będą jakieś wygibasy, to omijam szerokim łukiem wymianę jak w poprzedniej generacji. 

Odnośnik do komentarza
19 minut temu, Dr.Czekolada napisał(a):

Ta generacja to żart. Kilka pierwszych lat crossgenu, a teraz nagle mają braki mocy:balon:Nie widziałem za bardzo powodu przesiadki na ps4 pro, a tutaj tym bardziej. Gry w 80% i tak wyglądają jak plastikowe gówno na Unrealu, czy innych ubisoftowych Snowdropach. Death Stranding 2 czy GTA VI dla mnie wydaje się tylko na tą chwilę kuszące ale specjalnie dla nich kupować kolejny przerośnięty brzydki router?

Zostawiam sobie jak jest do exów i chyba czas poważnie pomyśleć w przyszłości nad jakąś mini itx budą.

Obawiam się, że GTA VI to jednak chyba nie wyjdzie na tą generację konsol, tylko po prostu następną :we_need_to_go_deeper:.

 

Już leci fama o przesunięciu na mid 2026. 

Odnośnik do komentarza
7 minut temu, iluck85 napisał(a):

Niech dadzą te mityczne 4k/60 bo o tym jest początku

Zero szans na natywne 4k 60 w każdej grze. Przecież są przykłady gdzie na bazowym PS5 działają w ~900p (Alan Wake 2, Warhammer, FF16) więc te 50% więcej mocy w najlepszym wypadku dobije do ~1200p, co innego tytuły które teraz latają w ~1440p/60 te powinny mieć te 4k. Jest jeszcze kwestia skalowania PSSR jak faktycznie będzie dobre to może te 1200p starczy do tego żeby obraz wyglądał ok na TV tylko gry muszą mieć to zaimplementowane.

  • Plusik 3
Odnośnik do komentarza
2 minuty temu, łom napisał(a):

Zero szans na natywne 4k 60 w każdej grze. Przecież są przykłady gdzie na bazowym PS5 działają w ~900p (Alan Wake 2, Warhammer, FF16) więc te 50% więcej mocy w najlepszym wypadku dobije do ~1200p, co innego tytuły które teraz latają w ~1440p/60 te powinny mieć te 4k. Jest jeszcze kwestia skalowania PSSR jak faktycznie będzie dobre to może te 1200p starczy do tego żeby obraz wyglądał ok na TV tylko gry muszą mieć to zaimplementowane.

Kto siedzi w PC to wie, że nie ma czegoś takiego jak natywne 4k/60, nikt tak nie gra. 

 

Są upscalery i to ma oferować PS5 Pro by podnieść jakość obrazu z gówna na coś, co da się oglądać w grach, które nie są robione typowo pod konsole, bo tam jest główny problem. 

Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, mario10 napisał(a):

Tak mi się właśnie kojarzyło, że to okazjonalnie można sprawdzić. Szkoda bo wgląd w takie statystyki na bieżąco byłby fajną opcją.

 

Wczoraj mi taki znajomy pokazał właśnie swoją statystykę i miał ponad 2600 godzin w roku na ps5 trzaśnięte :notlikethis:

https://www.exophase.com/ najlepszy agregat prowadzony przez pasjonata. 

 

Plejke zlicza od czasów PS4, od wtedy było dostępne API, wcześniej bez godzin, tylko trofki. 

 

Co ciekawe samo Sony dodało to do UI dopiero przy PS5 xD.

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza

Mocniejszy sprzęt będzie tylko rozleniwiać twórców. My będziemy płacić, a oni oszczędzać na optymalizacji. Ten Alan Wake 2 czy Warhammer to takie wizualne absolutne sztosy, które sprawiają, że konsole po prostu klękają? Nie, to po prostu przykłady złej optymalizacji. I Pro nic tu nie da. Co najwyżej zyska się te parę klatek i tyle

  • Plusik 1
  • This 4
Odnośnik do komentarza
33 minuty temu, izon napisał(a):

Jeżeli faktycznie PRO zaserwuje nam 4K i 60 fps, czyli będzie to znaczny postęp do tego co mamy teraz to biorę na premierę. Natomiast jak będą znowu jakieś fikołki i „dajmy się devom rozkręcić” to nie ma żadnego sensu. 

Nie ma szans na coś takiego w sprzęcie za ok 2-3k zł. Zawsze będą gry lepiej i gorzej zoptymalizowane, niezależnie ile mocy wpompuje producent sprzętu. Jeżeli ktoś jest już trochę stażem powinien takie rzeczy wiedzieć.

Odnośnik do komentarza
58 minut temu, Dr.Czekolada napisał(a):

Nie ma szans na coś takiego w sprzęcie za ok 2-3k zł. Zawsze będą gry lepiej i gorzej zoptymalizowane, niezależnie ile mocy wpompuje producent sprzętu. Jeżeli ktoś jest już trochę stażem powinien takie rzeczy wiedzieć.

Chodzi mi ogólnie o to, żeby było 60 fps w trybach jakościowych, ja wiem, ze 4K bez skalowania w wielu przypadkach będzie niemożliwe. 

2 godziny temu, Pure Bladestone napisał(a):

Czasem czytam opinie konsolarzy i wychodzi, że to psy ogrodnika. Ciągłe pieczenie, że ktoś sobie kupi Pro i pogra w lepszej jakości. Skowyt jakby Pro  miało zabić bazowe PS5. Przy tak niedorzecznie długich generacjach, trwających 8 jebanych lat to Pro jest super opcją żeby pograć w trybie wydajności w lepszej rozdziałce. Ostatnio devi idą na łatwiznę i zaczynają serwować 1080p i 60 FPS, albo brak 60 fps. Jak wam to pasuje to sobie tak grajcie. Ja mam wypasiony ekran 4k i chcę dobrej jakości w trybie wydajności a z tym coraz gorzej. 

Zakładam, że Pro da spory skok i ta technologia podbijania rozdzielczośći nie będzie jakimś pierdem.

Zachodni gracze też tak płaczą? 

Może i psy ogrodnika ale skoro mamy poczucie, ze obecna generacja nie została wykorzystana, a teraz pewnie wielu twórców tworzy już gry z myślą o PRO, wiec z optymalizacja na słabszym sprzęcie tez może być różnice no to ciężko być zachwyconym. Ja nie mam poczucia żeby ta generacja zrobiła jakikolwiek progres od tytułów startowych typu Deamon Souls Remake. 

Odnośnik do komentarza

nic nie miałbym do wersji pro pod warunkiem, że do tej pory taki ps5 byłby dobrze wspierany przez gry wydawane pod tą konkretną konsole a tak? Dostaliśmy demon souls  returnal, rachet i chyba tyle bo wszystko leciało na starusieńkim ps4. Trochę wstyd wydawać lepszą konsolę w takiej sytuacji.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...