Skocz do zawartości

PlayStation 5 - komentarze i inne rozmowy


YETI

Rekomendowane odpowiedzi

Remake po 11 latach DS jest ok, a remake po 10 latach, całkiem świeżego, bo rok młodszego BB, już nie jest ok. Brzmi bardzo mądrze.

No i nie udawaj, że remastery, rimejki nigdy nie istniały, to jest stare jak świat, czy to w filmach, czy grach. Cała biblioteka hitów z PS3 poszła na PS4, kolekcje z PS2 na PS3 jak ujebali natywną wsteczną, żeby tym handlować. Teraz jest nawet lepiej, bo robią rimejki, zamiast remasterów, a nowe gry cały czas powstają, tylko czeka się na nie latami, dlatego te zapychacze mają miejsce, bo można szybciej, łatwiej, i taniej.

 

Odnośnik do komentarza
6 minutes ago, SlimShady said:

Remake po 11 latach DS jest ok, a remake po 10 latach, całkiem świeżego, bo rok młodszego BB, już nie jest ok. Brzmi bardzo mądrze.

No i nie udawaj, że remastery, rimejki nigdy nie istniały, to jest stare jak świat, czy to w filmach, czy grach. Cała biblioteka hitów z PS3 poszła na PS4, kolekcje z PS2 na PS3 jak ujebali natywną wsteczną, żeby tym handlować. Teraz jest nawet lepiej, bo robią rimejki, zamiast remasterów, a nowe gry cały czas powstają, tylko czeka się na nie latami, dlatego te zapychacze mają miejsce, bo można szybciej, łatwiej, i taniej.

 

No i ty dalej swoje, powtarzam, że remake starych gier mają sens albo jak gra jest zamknięta na danej platformie. Kolekcje zbiorcze gier z ps2 na PS3 miały sens bo kupowałeś często 3 gry w cenie jednej i na ekranie HD nie wyglądały jak gówno. Remake SH2 i RE2 sprzed ponad 20 lat ma sens bo jest to szansa na nowe spojrzenie na starą grę.

 

Co by ci dał taki remake Bloodborne? Wystarczy żeby dali patch do 60 FPS i 4K i tyle, kolejne pudełko nie jest potrzebne 

  • Plusik 4
Odnośnik do komentarza

U mnie nic nie jest zamknięte, bo mam PS3 i OG wersję, zresztą sam polecałeś taki styl życia, więc niby co takiego dostałem? Mogli zrobić remaster z klatkami i rozdzielczością, a zrobili jednak remake, i dokładnie to samo by było w przypadku BB. Oprawa dostosowana do współczesnych standardów. Te gry mają te same wady, i ten sam niemal wiek. Po co mi był remake kolosów, jak mam wersje HD z betonowymi klatkami i jeszcze ICO? No, a jednak trochę inne są wrażenia.

Jakby dali patch, nic by się nie stało, ale przy demonsach będzie to wyglądało biednie, i tyle.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Prosić się o remake Bloodborne - co za rak...

Chłopie, @SlimShady, Kolosy jak również Demon Souls to gry z PS2 i PS3, które na PS4 wyglądały już staro. Bloodborne wygląda lepiej niż Elden Ring, to zdecydowanie top możliwości FromSoftware. Remake BB jest tak samo potrzebny jak Remake Until Dawn - totalna głupota.

Edytowane przez Masamune
  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza
11 godzin temu, AsmWalker napisał(a):

Czy Ea fc 24/25 ma dwa tryby rozgrywki czy jakość /wydajność ? Na 55 calowym tv w innych grach mocno czuć różnicę w jakości obrazu czy raczej jest to niezauważalne aż tak ? YT kompresuje obraz i ciężko porównać. 

Jeden tryb ma. 60 fps. Widać różnicę. To jak duża zależy od gry i lenistwa deweloperów.

Odnośnik do komentarza

Nie znam się na fifkach i fc i gierkach kopanych jako takich, ale jeśli chcesz sobie każulowo pyknąć meczyk sam kontra konsola albo od czasu do czasu odwiedza Cię ktoś, z kim możesz sobie pograć na kanapie to tak naprawdę nie potrzebujesz najnowszej części, bo tam są kosmetyczne zmiany, jakieś drobne usprawnienia w gameplayu i zaktualizowane składy. Do samego granka i kopanka raz na jakiś czas na spokojnie wystarczy Ci poprzednia odsłona. Teraz zresztą w fifkach nacisk jest położony na Ultimate Team i robienie jakichś drużyn z paczek kupowanych za realne pieniądze, jeśli Ci na tym nie zależy to tym bardziej szkoda siana na 25 (które za rok i tak już będzie "tą starą" częścią i wyjdzie nowa za jedyna 359zł :) ).

Odnośnik do komentarza
32 minuty temu, Square napisał(a):

No jak masz wersję na płycie to musisz z niej zainstalować grę. Jak masz zwykle RE4 cyfrowo to po ściągnięciu i włożeniu płyty możesz grać i powinno się dać doinstalować dodatki z Golda.

Po zainstalowaniu z płyty i tak jest zwykła wersja. Nie było możliwości doinstalować dodatków z Golda.  

Odnośnik do komentarza

Panowie, mam problem z obrazem na PS5. Podłączam konsolę dołączonym kablem HDMI 2.1 i wyświetla mi błąd, że moje urządzenie nie obsługuje HDR w 2160p, więc nam wybór albo grać bez HDR albo z HDR, ale w 1080p. Jest to dziwne, ponieważ mam podłączony do tego telewizora android box i bez problemu wyświetla wszystko w 4K z HDR. Aplikacja YouTube na telewizorze też działa z takimi ustawieniami. Czy ktoś się spotkał z podobnym problemem?

 

EDIT: już nie aktualne. Okazało się, że mój telewizor na jednym gnieździe nie ogarnia HDR w 4K, tylko na pozostałych można to ustawić.

Edytowane przez Grześ
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...