Skocz do zawartości

Noob kupuje telewizor bądź monitor pod PS5/XSX


Antares

Rekomendowane odpowiedzi

Po znajomości mogę mieć w niezłej cenie dwa TV: 42w805b i 42w705b.

Wiem że wiele osób tutaj ma jeden lub drugi model (lub większe ich rozmiary), ale z tego co czytam 42 calowe się różnią typem matrycy - IPS w 805b vs VA w 705b.

 

Głównie do oglądania sportu, konsoli i filmów bym telewizoru używał.

 

Niestety na razie nie mam miejsca na 50 cali (wiem że są lepsze od 42 calowych), 3D mnie nie interesuje, a w805b i tak jest droższe o około 100.

 

Czy w takim razie nie lepiej kupić 42w705b?

 

Zdecydowanie bierz TV na matrycy VA. Tu się nawet nie ma nad czym zastanawiać. 

Odnośnik do komentarza

Wie ktoś jaki ma input lag Samsung F6320? , posiadam taki ale mam zamiar kupic za niedlugo PS4. Glownie bede gral na Ps4 Fifa/Fps/Racery

tylko boje sie czy ten tv nie ma za duzego input laga.

Nie wiem czy dostałeś pw, więc odpowiem tutaj.

Miałem przez kilka miesięcy Samsunga 6320f, w rozmiarze 46 cali. To naprawdę bardzo fajny i dobry telewizor. Nie zauważyłem żadnych problemów z input lagiem w czasie grania na konsolach. Niestety, nie jestem w stanie podać ci konkretnych liczb, ale zapewniam, że grało się na tym Samsungu bardzo przyjemnie. Dodatkowym plusem tego tv jest jego multimedialność, sprawnie działający Smart i zero problemów z odtwarzaniem filmów, muzyki czy zdjęć.

Faktem jest natomiast, że jakość obrazu moim bardzo subiektywnym zdaniem ustępuje tej z Sony KDL-50w829.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Panowie wieszał już tu ktoś na ścianie Sony 50W805, ale na standardzie vesa a nie na tej stopce?

 

Nie ale inne osoby tak 

 

http://www.psxextreme.info/topic/108902-noob-kupuje-telewizor-bądź-monitor-pod-ps4xone/?p=3495361

 

 

idziesz do sklepu i kupujesz śruby M5 i M6 x2 sztuki każde i do tego musisz dobrać 4cm-owe tuleje/dystanse na te dwie górne śruby.

Edytowane przez marekjw2523
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Panowie, wiem że temat rzeka ale pytanie mam. W tv mam błyszcząca matrycę, ostatnio byli znajomi z dzieckiem na obiedzie i jak to dzieci, podeszlo do TV i pięknie wytłuściło ekran.

Mikrofibry, płyny do tv nic kompletnie nie pomogly (mazało się), ostatecznościa był płyn do szyb i po kłopocie. Kiedyś czytałem że można jakaś warstwę tv zetrzeć tym sposobem. Nadal jest to prawdą?

Odnośnik do komentarza

Witam szanownych forumowiczów. 

Od kilku dni jestem posiadaczem konsoli PS4. Podpięta ona jest do monitora Samsung SyncMaster T24B301. I tu pojawia się problem. Podczas gry odczuwalny jest tzw. "input lag" czyli odczuwalne opóźnienie między akcją wykonaną na padzie a tym co się dzieje na ekranie. 

Czy bylibyście w stanie polecić jakiś w miarę dobry monitor, na którym cały ten "input lag" byłby mniej odczuwalny (zależy mi na szybkiej reakcji, ponieważ mam w zamiarze grać dużo po sieci)? Kwota, którą mogę przeznaczyć na zakup to 900 zł. 

O to co znalazłem do tej pory:

BenQ RL2450HT
LG 27EA33
ASUS VX238H

Odnośnik do komentarza

Posiadam wskazanego przez ciebie LG  Mała poprawka, posiadam co innego, dokładnie model LG 27MT46D

, w sumie nie gram po sieci, ale z monitora jestem bardzo zadowolony, świetne kąty widzenia, dość rozbudowane ustawienia, najczęściej gram na nim na X360, testowałem na PC, PS3, Wii itd.

 

Odnośnie input laga nigdy się tym nie interesowałem, sprzęt brałem tylko i wyłącznie ze względu na gabaryty, przesiadałem się z Asusa 21,5'', 32'' było dla mnie za dużo, więc uderzyłem w jedyny dostępny na rynku 27''.

 

Właśnie znalazłem bazę danych o telewizorach/monitorach nastawionych na granie z pomiarem input lag:

http://www.displaylag.com/display-database/

Wygląda na to, że mój Lg do gier jak najbardziej się nadaje Mojego monitora nie ma na liście...

 

 

Panowie, wiem że temat rzeka ale pytanie mam. W tv mam błyszcząca matrycę, ostatnio byli znajomi z dzieckiem na obiedzie i jak to dzieci, podeszlo do TV i pięknie wytłuściło ekran.
Mikrofibry, płyny do tv nic kompletnie nie pomogly (mazało się), ostatecznościa był płyn do szyb i po kłopocie. Kiedyś czytałem że można jakaś warstwę tv zetrzeć tym sposobem. Nadal jest to prawdą?

 

 

Chyba bezpieczniejszy do tłuszczu jest zwykły, klasyczny detergent, czyli rozcieńczony płyn do naczyń. Po tym do sucha mikrofibrą.

Edytowane przez Andreal
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

No i przy okazji to jedne z pierwszych konsumenckich modeli OLED. Wiem, że można się zachłysnąć obrazem przy pierwszym zetknięciu, ale ja nie chciałem inwestować z powodu chorób wieku dziecięcego + nie wiadomo tak do końca jak żywotne to będzie (wypalanie..).

Odnośnik do komentarza

Masz na myśli KDL65W855C ? Sprawdzałem ten model i sorry, ale to nawet nie stało koło mojego panasa. Sprawdzałem dziś natomiast LG 55EC930V no i tutaj obraz zdecydowanie daje radę i bije moją plazmę. No ale to jest prawie 8 tysi za 55 cali więc sobie podaruje.

 

Mam ten model od miesiąca i jestem mega podjarany obrazem, nie wyobrażam sobie lepszego TV "nie 4K" pod PS4. Wszystko kwestia ustawień "pod siebie".

W zasadzie te modele z serii "C" są bardzo podobne do B i A, które są bardzo chwalone na forumku i doczekały się nawet osobnego tematu. Nie ma się nad czym zastanawiać :D

Odnośnik do komentarza

http://allegro.pl/telewizor-sony-kdl-40w705cb-led-200hz-lan-full-hd-i5658663965.html co myslicie o tym? :) szukam czegos max 40 cali i max max 2500zl ale wiadomo ze im taniej tym lepiej i ten najbardziej mnie kusi ;) pod PS4 

 

albo? http://allegro.pl/telewizor-led-3d-samsung-ue40h6400-full-hd-400hz-i5663566915.html

Edytowane przez rapen
Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Cześć, mam pytanie do forumkowych ekspertów ;) 

Przymierzam się do kupna lepszego telewizora. Po dwóch tygodniach ciągłego przeczesywania internetu doszedłem do wniosku, że oczekuję trzech rzeczy - najniższego możliwego input laga (bo TV będzie pod PS4 i Xone), przekątnej 55" oraz matrycy min. 100Hz. 

Mój wybór padł na model Sony KDL55W755C. Ponoć to najlepszy telewizor tego roku do 55". Matryca 120Hz, 1080p, masa polepszaczy obrazu, świetny design no i ten imput lag, który nie przekracza 25 ms. Brzmi rewelacyjnie, ale czy faktycznie tak jest? Szukam telewizora do 4 tys zł (4,5), uznałem, że więcej po prostu nie chce wydawać.

Proszę o jakieś sugestie, rady, opinie, będę wdzięczny :)

Edytowane przez Maciomaniak
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...