Skocz do zawartości

Noob kupuje telewizor bądź monitor pod PS5/XSX


Antares

Rekomendowane odpowiedzi

Sorry, mój błąd 55W829B i 55W805, z tego co pamiętam oba to to samo, tylko różnią sie motion flow

 

http://www.hdtv.com.pl/forum/sony/108821-kdl-55w829-vs-kdl-55w805a.html

 

w 55" ja bym brał pod konsole jeden z tych, ale sam myśle i tak o modelu 60"

wzg serii W7 co podałeś te matryce różnią sie czernią i ogólnie coś poprawili w samej matrycy

Edytowane przez Fanek
Odnośnik do komentarza

Po pierwsze pierwsze słyszę by sprzęt od sony był badziewny :) skąd takie bzdety słyszysz, każdy model zaczynając od średniej półki ce(pipi)e się świetnym wykonaniem i spasowaniem. Problem rzeczywiście jest serwis a raczej małym druczkiem fakt jak serwisują sprzęt. Do modeli które ci Fanek polecił to cię zmartwię bo raczej nigdzie nie znajdziesz nowiutkich modeli z 2014 co najwyżej powystawowe.

Więc raczej pozostają modele KDL 55W805C lub W809C które są dużo lepsze od poprzedników, choć input lag wyższy 

Odnośnik do komentarza

Po pierwsze pierwsze słyszę by sprzęt od sony był badziewny :) skąd takie bzdety słyszysz, każdy model zaczynając od średniej półki ce(pipi)e się świetnym wykonaniem i spasowaniem. Problem rzeczywiście jest serwis a raczej małym druczkiem fakt jak serwisują sprzęt. Do modeli które ci Fanek polecił to cię zmartwię bo raczej nigdzie nie znajdziesz nowiutkich modeli z 2014 co najwyżej powystawowe.

Więc raczej pozostają modele KDL 55W805C lub W809C które są dużo lepsze od poprzedników, choć input lag wyższy 

 

Dzięki za odpowiedź ;) 

 

No właśnie biorę pod uwagę wyłącznie te, które wymieniłeś. Tylko zastanawiam się, czy opcja 200Hz więcej w modelu 809C warta jest dopłaty ;) Bo matryce te same, reszta ta sama. Różnica w cenie coś koło 200-300 zł.

Odnośnik do komentarza

powoli myślą nad zmianą tv na coś większego. Mam określony budżet i określoną ilość miejsca na tv, chce wydać coś koło 2k. Porozglądałem się i wyłonił się u mnie faworyt

 

http://www.euro.com.pl/telewizory-led-lcd-plazmowe/sony-kdl-40w705c.bhtml?from=ceneo&p=2190.00&cr=0&ceneo_spo=true#opisda radę? czy w tej cenie znajdę coś lepszego?

Odnośnik do komentarza

Ja aktualnie mam swoja plazme Samsunga PS51E550 i nie mialem ochoty zmieniac jej ale dzisiaj bylem na szkoleniu Philipsa i w sumie wstyd sie przyznac ale pierwszy raz konkretnie moglem zobaczyc jak dziala Ambilight 3 w ciemnym pomieszczeniu i dla mnie jest to rewelacja. Aktualnie mysle nad zmiana na model 55PFT6550 (matryca VA, 100HZ (podaja 200hz ale to z ich motion plusem, niski imput lag na poziomie max 40ms) 

Generalnie tylko obawiam sie czy zaawansowany LED bedzie wstanie mi zastapic obraz w mojej poczciwej plazmie? 

Odnośnik do komentarza

No i teraz mi znowu wszystko poplątałeś :P 
Brałem pod uwagę telewizor Philipsa przede wszystkim ze względu na Ambilight (który jest dla mnie fantastycznym rozwiązaniem), ale później dowiedziałem się, że imput lag mają dochodzący do 90 ms, a to za dużo. 

 

Tutaj mi piszesz, że max 40, więc bardzo znośnie. No i sam już nie wiem i jestem w kropce :P 

Odnośnik do komentarza

Model PFT6550 ma input lag na poziomie 40ms, seria 7 i wyzej (modele z 4k) maja okolo 80-90ms 

A jak to wyglada z tym ambilightem na kazdym tv? Tematow widze jest duzo i nie wiem co mam szukac, rozumiem zeby miec system taki jaki jest w Philipsie to trzeba chyba sie troche napracowac (rozebrac tv itp?)

 

Przesyłałem wcześniej link: http://lightberry.eu/ Nic nie musisz rozbierać, jeno trzeba jakoś sprytnie kable zorganizować.

Edytowane przez chmurqab
Odnośnik do komentarza

Dzisiaj potestowalem te same materialy wideo i stwierdzam ze wciaz moja 3 letnia plazma jest lepsza od tego modelu jezeli chodzi o wysweitlany obraz. O ile czern jest dobra, to w tym Philipsie potrafia wystepowac smuzenie i jakies czasem dziwne artefakty przy szybkich scenach. Na plus jedynie ze matryca jest 100hz gdzie moja plazma jest 50hz i to widac. 

Wiec mysle ze chetnie bym sobie sprawil to lightberry. Z tego co widze to podpinamy caly ten konwerter pod hdmi, dodatkowo grabber i raspberry. 

Efekt Ambilight bedzie dostepny z wszystkiego? Dziala to bezproblemowo? Korzystasz z tego, czy tylko filmiki na jutubie?

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...