Skocz do zawartości

Noob kupuje telewizor bądź monitor pod PS5/XSX


Antares

Rekomendowane odpowiedzi

Aha ;]

 

OLED LG EG910V jak coś. Plansze testowe mam już wrzucone na pena i oby jutro znalazła się dobra sztuka.  No ale wolę się przygotować na ewentualnego LCDka i trochę mnie zainteresował Samsung KS8000 ze względu na 20ms input laga, ale nie jest to full led i clouding pewnie by mnie dobijał. Szkoda, że panas DX900 taki drogi (58" za 17k).

Odnośnik do komentarza

No i klapa z OLED'em. Tydzień temu dopiero zauważyłem coś takiego:

 

de4dkTK.jpg

utAagG8.jpg

Przy normalnym oglądaniu tego nie wyłapałem od razu, ale jak już zaważyłem to sprawdziłem dokładniej i taki o to koszmarek wylazł.Teraz już widzę to wadą absolutnie za każdym razem. We wtorek idę sprawdzić inne modele, może znajdzie się dobra sztuka, ale czytałem na różnych forach, że to dość powszechne i ciężko znaleźć model pozbawiony tego syfu. Mam możliwość wymiany albo zwrotu gotówki. Jeżeli będę musiał kupić coś innego to nie mam pojęcia co wybrać by się nie zawieść.  Ktoś coś poleci do 9/10 tysięcy ? 

 

a to nie jest ogólna przypadłość OLEDÓw, tak jak nienaturalna czerń LCD? tak gdzies czytalem

 

Odnośnik do komentarza

a to nie jest ogólna przypadłość OLEDÓw, tak jak nienaturalna czerń LCD? tak gdzies czytalem

Istnieją jednostki bez tego defektu, tak więc chodzi jedynie o jakość materiałów lub proces produkcji/montażu (swoją drogą wszystkie sztuki tego modelu są montowane u nas w kraju).

Edytowane przez Ins
Odnośnik do komentarza

Właśnie nie grałem, oglądałem kilka filmów, jeden 4K - zaje.biste przeżycie, jakbyśmy faktycznie poszli o krok dalej, jak przy VHS, a DVD. Nawet 720p, jakieś przygody szympansa po dżungli dawało radę, właśnie ze względu na kolory czerń czarna, zieleń soczysta, biel jasna - jak oglądasz widok słońca, to jakby Cię raziło:)

Tyle, że ten tv ma jakieś tam nanokryształy, szmer-bajery - Picture Quality Index (samsungowy system oceny obrazu), wynosi chyba 2100. A są i 60-calowe tv samsunga, za 3000 zł, tyle że tamte mają PQI - chyba 600.

Najwyższy PQI to 2300. Ale to w przypadku Samsunga.

 

Sony ma swoją technologię, Triluminos - gdzie ekran również potrafi robić wrażenie. Ale to stałem wpatrzony jak w obrazek, właśnie przy Samsungu. Samsunga miałem wcześniej, na ten model się nastawiłem.

Była jakaś niezła Bravia, ale cali chyba miała 55, lub 65, a ja chciałem 60.

Ja mam KS7000 i ma niski input lag, blantman wział klasę wyżej - KS8000, tylko na razie czeka na zamówienie - to może on się wypowie.

Odnośnik do komentarza

No ja właśnie zastanawiam się nad UE60KS7000 i UE65KS8000 (ale tutaj cena jest zaporowa) jeżeli chodzi o Samsunga bo są płaskie, a nie zakrzywione. Mój OLED jest właśnie zakrzywiony i nie podoba mi się to wcale. Boję się w głównej mierze cloudingu, bo input lag mają te TV wyborny. Jak już mam brać TV z gorszym obrazem to chociaż niech lag będzie świetny i rozmiar większy niż 55".

Edytowane przez Ins
Odnośnik do komentarza

Wymagania to świetna jakość obrazu i świetny input lag. Przepraszam, że tak wybrzydzam.

 

Cały czas ktoś stara mi się wmówić tutaj by kupić sobie 4thefrajers sprzed 2  lat co jest trochę śmieszne, bo tegoroczne samsungi mają równie niskiego laga (20ms), a jakość obrazu zdecydowanie bije tamte modele na głowę. Tegoroczne soniasze to przynajmniej 35ms. więc chyba nikt ogarnięty nie będzie mi tego polecał nie ? Jakbym miał brać starszy sprzęt to wróciłbym do swojej plazmy panasa która ma 20ms  w 1080p, która niszczy. zżera i wysrywa te gejmerskie odbiorniki Sony.

 

Prawdopodobnie kupię KS7000 dla 60 cali i 4K (zaraz wymiana karty graficznej więc rozdzielczość będzie wykorzystywana). Za trzy lata pewnie będą już OLEDy 4K z niskim lagiem i bez takich dziwnych wad i wtedy będzie można się cieszyć piękną jakością obrazu i grać bez upierdliwego laga.

Edytowane przez Ins
Odnośnik do komentarza

skoro nic Tobie nie pasuje to może poczekaj z 10-20 lat na nowe technologie może wtedy któryś sprosta Twoi wymaganiom ;)

 

Gdybyś już ładne kilka lat temu zasmakował dobrej plazmy, to też byś wybrzydzał.

Rynek TV się cofnął w rozwoju i większość tego co obecnie produkują, to tandetne berachło z całą masą wad.

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza

Plazma to przeżytek i nigdy jakością mnie nie powalała.Obecnie na rynku każda górna półka tv led reprezentuje podobne parametry z każdego da się wycisnąć to samo z małymi różnicami, dzięki odpowiedniej kalibracji ....co do czerni wiadomo Oled wypada najlepiej ale matrycy VA do szczęścia dużo jej nie brakuje wystarczy oglądać czy grać siedząc na wprost tv. A przepłacanie powyżej 10 tys za TV to zwykły kaprys i wyrzucanie kasy.35 ms to norma akceptowalna a różnicy pomiędzy 20ms a 35 ms nie odczujesz i zadziwia mnie to ciągłe spuszczanie się nad IL

Edytowane przez Oldboy
Odnośnik do komentarza

Dawno nie czytałem takich bzdur. 

 

.35 ms to norma akceptowalna a różnicy pomiędzy 20ms a 35 ms nie odczujesz i zadziwia mnie to ciągłe spuszczanie się nad IL

 

Odniosę się tylko do tego bo szkoda czasu na komentowanie reszty. Widziałem różnicę w lagu między dwoma trybami i nie dawało mi to spokoju. Poprosiłem podczas kalibracji o sprawdzenie tego Leo Bodnarem i wyszło, że mam rację. Jeden tryb miał 33ms, a drugi 40ms. No ale zapewne nie zauważę różnicy między 20 a 35 xD

Edytowane przez Ins
Odnośnik do komentarza

Ale chyba 4k 4k nie równe, bo na stronie media expert są telewizory 4k w tych granicach cenowych o taki np http://www.mediaexpert.pl/telewizory/telewizor-panasonic-led-tx-50cx680,id-571185#tab_d

 

Poczekać to dobra opcja, bo ogólnie to się przeprowadzam i z tej okazji mój przyszły teść oddaje swój telewizor bo sam kupuje nowy, ale to chyba jakieś 32 cale nie wiem czy nawet nie hd ready... No ale od niego nie wziąć to głupio. Z drugiej strony grać jak jakiś lamus. Patowa sytuacja. Szukam jakiejś alternatywy na teraz, może monitor. Mój jest fajny, ale ma tylko wejście vga, więc chyba przejściówka z allegro raczej mi dobrej jakości nie przyniesie. 

 

Co robić ?  :whyyy:

Edytowane przez Cosmos
Odnośnik do komentarza

Ale chyba 4k 4k nie równe, bo na stronie media expert są telewizory 4k w tych granicach cenowych o taki np http://www.mediaexpert.pl/telewizory/telewizor-panasonic-led-tx-50cx680,id-571185#tab_d

 

Poczekać to dobra opcja, bo ogólnie to się przeprowadzam i z tej okazji mój przyszły teść oddaje swój telewizor bo sam kupuje nowy, ale to chyba jakieś 32 cale nie wiem czy nawet nie hd ready... No ale od niego nie wziąć to głupio. Z drugiej strony grać jak jakiś lamus. Patowa sytuacja. Szukam jakiejś alternatywy na teraz, może monitor. Mój jest fajny, ale ma tylko wejście vga, więc chyba przejściówka z allegro raczej mi dobrej jakości nie przyniesie. 

 

Co robić ?  :whyyy:

 

http://allegro.pl/sony-46-46w905abu-3d-smart-tv-fullhd-800hz-wifi-i6234430643.html

 

 

Wg mnie, nie ma lepszego tv do gier. Mam dwie sztuki z tej serii 42 i 55 cali i nie oddałbym ich za żadnego przekontrastowanego samsunga.

 

https://pl.wikipedia.org/wiki/Triluminos_Display

Edytowane przez Yeah Bunny
  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza

Ins jak jeszcze poczekasz tydzień to ci powiem jak ks8000 się sprawuje ;) Czekam na koniec remontu w tym tygodniu a po weekendzie tv ma przyjść. Kurde czytałem posty grzybiarza i zacząłem się bać. Nawet rozglądałem się za innymi telewizorami. W moim budżecie do 9k nic lepszego nie znalazłem. To najlepszy tv w tej cenie 4k. Nawet wczoraj w euro rtv oglądałem sztukę na wystawie. Piękny obraz a zapuściłem z usb swoje filmy przygotowane. Masakra. i ten input lag na poziomie 22. Zobaczymy jak to będzie. do tego kupiłem philips fidelio b5. Będzie fajnie :obama:

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...