Skocz do zawartości

Noob kupuje telewizor bądź monitor pod PS5/XSX


Antares

Rekomendowane odpowiedzi

grzybiarz chodząca antyreklama samsunga. Stary masz pecha albo seria wadliwa. Z tym że widziałem ks7000 z tyłu w sklepie i widziałem ks9000 mam nadzieję że są tak różne jak w sklepie w dotyku, grubości etc. 

KS7000-(back).jpg65ks9000_back_black.jpg

No nic jutro odbieram tv ale zawieszę i przetestuje go dopiero po weekendzie . Na razie nauczony grzybiarza przykładem jutro go sobie przynajmniej 1h w sklepie włączonego pooglądam ze wszystkich stron :D

Odnośnik do komentarza

Jeszcze nie kupiłem TV i przerażają mnie posty grzybiarza ;] Ale i tak pewnie wezmę jakiegoś KSa bo jeżeli chodzi o świetny input lag w połączeniu z pięknym obrazem to nie ma żadnej alternatywy niestety. Trzeba będzie tylko sprawdzić przed zakupem czy telewizor jest dobrze spasowany.

 

@Lipa

 

Do oglądania filmów cudeńko, do grania już tak średnio (50ms input lag).

Edytowane przez Ins
Odnośnik do komentarza

Serio, dziwie się Wam, że jeszcze rozważacie Samsunga choćby po tym co Grzybiarz napisał. Wczoraj zerknąłem na to co stało w saturnie i Samsungi poza przesyconymi kolorami i dowalonym kontrastem niczym nie zachwycają. Z daleka świecą najjaśniej i tym przyciągają uwagę, ale z bliska jest już bieda. Stały obok siebie tak że dało radę porównać ten sam obraz jakiś Sony, Panasonic oled i Samsung. Wszystkie cenowo powyżej 10k, więc zakładam, że nie były to podstawowe modele. Sony i Panasonic deklasowały Samsunga  wszystkim poza walącym po oczach mimo marketowego oświetlenia kontrastu, który i tak po przyniesieniu do domu trzeba uciąć bo nie dałoby się wysiedzieć.

Edytowane przez Yeah Bunny
Odnośnik do komentarza

3 modele przetestowane w ostatnim 3 małe bad pixele były. Pan mi powiedział że to norma i żebym brał a ja mu na to że dopiero jak pan sam weźmie taki model z 3 bad pixelami za 9 tysi (z ubezpieczeniem) :Coolface:   Kierownik się w(pipi)ił na mnie bo większość ogląda tylko film pokazowy i bierze a ja z jpegami czerwonym, niebieskim, białym, czarnym i zielonym szukam dziury w całym. Najlepsze że na czarnym bad pixeli nie widać czyli to co reklamują głęboka czerń naprawdę jest głęboka :D  W sobote lub poniedziałek 2 następne egzemplarze dla mnie będa do testów. 

Odnośnik do komentarza

Blantman i dalej chcesz tego KS ?

Kurde panowie przyjrzyjcie te Soniaki, musi być coś z 4K z Il poniżej 30ms choćby z modeli z 2015, ja na razie czekam na E3 i dopiero podejme decyzje zakupu, ale już powoli zaczynam szukać.

 

W tej chwili mam Sony 50W805B już 2 lata i jest bajka :)

Odnośnik do komentarza

Znajdź za wszelką cenę niedziałające piksele i oddaj na nowo do serwisu. Na 100% nie pamiętam, ale chyba dwa razy muszą naprawić, a za trzecim można żądać zwrotu kasy lub wymiany na nowy. Jak Ci za trzecim razem cokolwiek wyjdzie to masz drogę wolną do pozbycia się tego problemu.

Edytowane przez Yeah Bunny
Odnośnik do komentarza

Pod względem jakości obrazu szajsungi zawsze były całkiem przyzwoite, jednak jakość wykonania równa do poziomu rynsztoka.

W moim zabytkowym już B650 po pół roku popękała "szklana" ramka. TV był wtedy w miarę nowy, a wyglądał jakbym go przytargał ze śmietnika. Oddałem na gwarę, wymienili obudowę i po kolejnych 6mc to samo - jednak olałem, bo nie chciałem znów zostać miesiąc bez TV (poprzednia naprawa trwała dokładnie 32 dni robocze).

 

 

Natomiast kumpel ma jakiś 2 letni model i w prawym górnym rogu matrycy wlazł mu kurz.

Odnośnik do komentarza

Sony nowego też w sklepie prześwietliłem egzemplarz sklepowy kd-55xd9305 . Kosztował prawie 10 000 a miał bad pixele (z 6 lub 7) i dodatkowo jak koleś włączył mecz tenisa w zwolnionym tempie dziwnie klatkowało. Trudno to opisać.  No i obraz w samsungu to inny poziom. Nie wiem co wy do tych soniaczy się przyczepiliście. Ja rozumiem że w kategorii tanich tv wygrywają ale w kategorii premium już phillips lub panasonic są lepsze a i lg pewnie. Ja na razie czekam jak będzie to samo w sobotę to nad inną firmą się zastanowie ale sony to na szarym końcu bo modele najnowsze nie mają startu (te 4k powyżej 7 tysięcy) do konkurencji.

 

 

Ja rozumiem że dla niektórych z was sony = moc , piękno, orgazm etc ale sprawdźcie recenzje może wpierw tv sony w kategorii premium i konkurencji. JA naprawdę od 3 tygodni nic innego nie robię i sony wszędzie dołuje. POWTARZAM MÓWIĘ O TELEWIZORACH PREMIUM. A to że januszowi 1 działa tv kupiony za 3 tysie a innemu januszowi za 3,5 w promocji to super.

Odnośnik do komentarza

Swój TV kupowałem, kiedy na rynku debiutowała seria W9 z triluminosem (jakiś 2013). Wtedy reszta była daleko w tyle, a o 4k nikt nawet poważnie nie mówił. Poza tym panele do bravii przynajmniej w tej technologii produkował LG, więc to były zwyczajnie świetne tv a nie spusty bo Sony. Tak czy owak do tej pory nie ma dla mnie ekranu, który kładzie triluminosa serii w9.

 

Dodatkowo, jeśli dziś normą być cytat "Panie, tylko 7 bad pikxeli, dobra sztuka się trafiła" to ja wolę dalej tkwić przy full hd i 55 calach. Za bardzo szanuję swój czas poświęcony na pracę, żeby kupić TV który już w sklepie jest wadliwy fabrycznie.

Edytowane przez Yeah Bunny
Odnośnik do komentarza

no a myslicie że czemu taki wybredny jestem. Będę testował tv aż wreszcie coś wybiorę. I nie mówię że sony nie było goty 2 czy 3 lata temu ale teraz ja chce 4k i hdr z prostego powodu mam zakupiony otwarzacz blu ray 4k i chcę sobie kolekcje blu ray o te 4k uskutecznić. Do tego chcę kompa podłączyć do tv a tu też niektóre tv 4k nawet jak mają niskiego input laga na konsole w trybie gra to na PC mają strasznego laga. Są parametry dla mnie ważne które dla kogoś kto będzie grał tylko na ps4 czy xbox one nie są ważne.

Edytowane przez blantman
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...