Skocz do zawartości

Noob kupuje telewizor bądź monitor pod PS5/XSX


Antares

Rekomendowane odpowiedzi

Kupiłem tego Philipsa 48PFH5500 i wszystko spoko gdyby nie to, że s(pipi)esyn nie chce zapisać ustawień co do kontrastu dynamicznego, przez co każde wyłączenie czy zmiana źródła to maksymalny kontrast a nie wyłączony jak wybrałem wcześniej. (pipi)icy idzie dostać, jutro chyba robię zwrot i zamieniam na Sony w705c.

 

Wymieniłeś już ? Jeżeli nie to sprawdź czy czasem nie masz trybu sklepowego aktywnego.

Odnośnik do komentarza

TV był w trybie domowym, więc to nie to było przyczyną. Wyczytałem, że nie tylko ja miałem taki problem z brakiem zapamiętania ustawień, tak już ma chyba ten Andek u Philipsa, więc w żadną wymianę się nie bawiłem i zwróciłem go bez problemu. Wziąłem więc w innym sklepie LGka 50LF652V, fajny obraz ( tryb Gry z malutkimi poprawkami prezentuje się naprawdę zacnie ), spoko system operacyjny, bardzo dobre kąty widzenia, jedynie matryca ma lekko lustrzaną powłokę przez co czasami może drażnić jakieś odbijające się światło. Niby niski kontrast, ale mi po perypetiach z tym kontrastem w Philipsie zupełnie to nie przeszkadza.

Odnośnik do komentarza

Ile takie okulary? Kiedyś widziałem to jedne - 200 zł. Na szczęście miałem w swoim starym Samsungu w zestawie. 3D jest takim fajnym bajerem, by pokazać może znajomemu, albo obejrzeć jakieś głębiny morskie na fazie. Ale mam koncert w 3D i nie dałem rady obejrzeć całego:/

Dokładnie to kosztowały 249zł

Odnośnik do komentarza

TV był w trybie domowym, więc to nie to było przyczyną. Wyczytałem, że nie tylko ja miałem taki problem z brakiem zapamiętania ustawień, tak już ma chyba ten Andek u Philipsa, więc w żadną wymianę się nie bawiłem i zwróciłem go bez problemu. Wziąłem więc w innym sklepie LGka 50LF652V, fajny obraz ( tryb Gry z malutkimi poprawkami prezentuje się naprawdę zacnie ), spoko system operacyjny, bardzo dobre kąty widzenia, jedynie matryca ma lekko lustrzaną powłokę przez co czasami może drażnić jakieś odbijające się światło. Niby niski kontrast, ale mi po perypetiach z tym kontrastem w Philipsie zupełnie to nie przeszkadza.

 

Myślę właśnie nad tym telewizorem.Wystraszyłeś mnie tymi odbiciami na matrycy.Mam słoneczny pokój z 2 oknami i boję się teraz, że za dnia kicha będzie.Mam rolety zaciemniające ale nie będę po ciemku siedział przecież :/ W tym Philipsie lepiej było?Bo on chyba też na IPsie jest.Tylko LG ma takie  lustro?Jak tam te czernie wypadają?Jest sens doszukiwać się czegoś w tym?Myślałęm jeszcze nad Samsungiem j6200 i którym z Sony w755 czy 809 ale nie wiem czy nie wystarczy mi taki LG.BO dopłacać do Sony trzeba koło 1000.

Edytowane przez keyzee
Odnośnik do komentarza

Te odbicie są widoczne, ale nie jest to takie lustro jakie było kiedyś w LCD. Mi przy dłuższym oglądaniu wszelkie odbicia przestały przeszkadzać. Kwestia naszej tolerancji na takie rzeczy, Tobie może to już mniej lub bardziej przeszkadzać.

 

Ten LG jest na IPSie, Philips którego wziąłem wcześniej jest na VA, gdzie kąty widzenia to była słabizna, ale już ta czerń na której jak mnienam Ci zależy to prezentowała się kozacko, na tym LGu tragedii nie ma, ale ja tam nie wiadomo jakiej czerni nie oczekuje, bo maniakiem filmowym nie jestem. Jednak jeśli chodzi o kolory, to mimo iż ekspert ze mnie żaden, to zdecydowanie lepiej się prezentują na tym LG niż na Philipsie, no i zapisuje bez problemu wszelkie ustawienia obrazu w przeciwieństwie do Holendra :potter:

 

Jak na 2299 które dałem jestem bardzo zadowolony. Obraz, system, funkcje nawet z 3D za taką cenę warto jak najbardziej. No ale bierz pod uwagę, że wymagającym użytkownikiem jakoś nie jestem, bo mi potrzeba jedynie dobrego obrazu w grach, a to ten LG mi daje w 100%, reszta to zwykłe dodatki.

Odnośnik do komentarza

TV był w trybie domowym, więc to nie to było przyczyną. Wyczytałem, że nie tylko ja miałem taki problem z brakiem zapamiętania ustawień, tak już ma chyba ten Andek u Philipsa, więc w żadną wymianę się nie bawiłem i zwróciłem go bez problemu. Wziąłem więc w innym sklepie LGka 50LF652V, fajny obraz ( tryb Gry z malutkimi poprawkami prezentuje się naprawdę zacnie ), spoko system operacyjny, bardzo dobre kąty widzenia, jedynie matryca ma lekko lustrzaną powłokę przez co czasami może drażnić jakieś odbijające się światło. Niby niski kontrast, ale mi po perypetiach z tym kontrastem w Philipsie zupełnie to nie przeszkadza.

 

 

Ja dlatego się zdecydowałem na Philipsa PFH6550 40" (większe się wyprzedały na pniu jak kupowałem) i wszystko byłoby właśnie pięknie gdyby nie (pipi) te problemy z Andkiem. Już do tego że w trybie gra po wyłączeniu i włączeniu TV ustawia się samo 3D to (obraz mam wtedy do góry nogami) to pół biedy bo to dwa kliknięcia i mi nie przeszkadza bo reszta ustawień zostaje taka jaka była (za taką czerń wyświetlacza jestem wstanie to przeboleć) ale to jakie cyrki odstawiają przy ostatnich aktualizacjach to mnie w c.huyu strzyka. Raz po aktualizacji Andek wyp.ierdałał mnie z każdej apki po kilku sekundach, drugim razem su.kinsyn za cholerę nie chciał połączyć się z netem a teraz najlepsze mistrzostwo ostatniej aktualizacji. Po krótkim czasie pilot nie reaguje na polecenia xD już trzy razy szmaciarza reinstalowałem i już myślałem że wszystko się dobrze ułożyło i kilka dni spokoju było to nie "Imperium kontratakuje!". 

I teraz nie wiem czy nie wystawić go na alledrogo czy olx i sprzedać chuya w pizdu czy zresetować to i nie łączyć z netem aby nie pobierał łatek do aplikacji (jakiś postęp w tym jest że dopiero po patchad do appek pilot zaczyna szwankować). 

Ehhh a trzeba było zrobić jak ostatnim razem, kupić sobie wy.yebany w kosmos Monitor LCD z kosmicznie niskim Input Lagiem i mieć na wszystko inne wys.rane....chociaż ta czerń i ten ambilight cholernie mi się podobają bo to klasa wyższa niż tv jest sam wart (dałem za niego 2500). 

 

@keyzee

Większość modeli Philipsa do 42" nawet w zeszłorocznych modelach mają matryce VA, dopiero powyżej tych 42" wrzucają często gęsto matryce IPS. 

Edytowane przez chrno-x
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Nie wiem czy wszystkie philipsy są tak z(pipi)ane? Ostatnio znajomy kupił zwykłego LCD do dużego pokoju i jeden mały do kuchni. Problem ten sam, pilot reaguje bardzo często z opóźnieniem, po włączeniu tv, trzeba (pipi) odczekać aby móc kanały przeglądać, aktualizował itd i dalej to samo.

Edytowane przez czeskimaster
Odnośnik do komentarza

I tam android? Odradzałem andka kiedys, to mi tu ktoś napisał, ze pewnie powielam opinie z neta, a sam w akcji nie widziałem zawieszania sie.

---

Blantman, grasz w trybie gry? Albo w ogóle inni?

Ja w sumie nie, jakoś odpycha mnie ten tekst ze pogorszy sie jakość względem szybkości.

I tam android? Odradzałem andka kiedys, to mi tu ktoś napisał, ze pewnie powielam opinie z neta, a sam w akcji nie widziałem zawieszania sie.

---

Blantman, grasz w trybie gry? Albo w ogóle inni?

Ja w sumie nie, jakoś odpycha mnie ten tekst ze pogorszy sie jakość względem szybkości.

I tam android? Odradzałem andka kiedys, to mi tu ktoś napisał, ze pewnie powielam opinie z neta, a sam w akcji nie widziałem zawieszania sie.

---

Blantman, grasz w trybie gry? Albo w ogóle inni?

Ja w sumie nie, jakoś odpycha mnie ten tekst ze pogorszy sie jakość względem szybkości.

No i macie psujące sie forum:/

Odnośnik do komentarza

Te zawieszenia jeszcze bym przeżył, ale ten brak zapisania ustawień to jakaś kpina i to podobno większość modeli Philipsa z Andkiem tak ma.

 

Przynajmniej Ci pilot działał normalnie.... :frog: tfu psia Twoja mać z Philipsami! Ehhh czemu w pierwszym tygodniu takich cyrków nie odstawiał, zwróciłbym go do sklepu bez problemu.....ehhhh

 

No nic, czas się z nim będzie chyba pożegnać i pójdzie do żyda ze sporą stratą ale to jak bardzo k.urwicy przez niego dostaje to głowa mała. A najlepsze jest to że Sony też zaczęło od niedawna przygodę z Andkiem i użytkownicy o takich cyrkach co mają Philipsy nie słychać. 

Odnośnik do komentarza

Nie wiem jakim cudem możesz grać bez trybu gry. Przeciez input lag to wtedy około 100ms. Jak nie przeszkadza ci takie opóźnienie to trzeba bylo brać OLEDa, który bez trybu gry niszczy każdego LCDka.

 

PS. W KS7000 między trybem gry a zwykłym nie ma wielkiej różnicy tak swoja drogą.

Odnośnik do komentarza

@grzybiarz

 

W trybie gra gram w tokyo mirage obecnie miazga a kobitka moja dragon age przechodzi i też z boku oglądam aż żałuję że sam tyle lat męczyłem się na bravii  :D  Tylko tryb gra w nim są soczyste kolory, dynamika bez smużenia i innych problemów .

 

Sama szybkość działania systemu operacyjnego samsunga ks9000 to coś pięknego. Ani chwilki zawiechy, wszystko działa ultra płynnie i bez czekania. Jak porównać to z andkiem na soniaczu którego testowałem w sklepie to nieba a ziemia.

 

Jak oglądam coś to tryb film, przy meczach sport a oglądając tv np szkło kontaktowe to standard. Muszę skalibrować tv ale zrobię to jak troszkę finansowo się odkuje we wrześniu .

 

 

P.S.  mi pamięta ustawienia na poszczególnym kablu hdmi czy dysku zewnętrznym. Jak raz ustawiłem na xbox one czy wii u tryb gra to jest cąły czas. Tak samo tryb film na dysku zewnętrznym czy standard na n+ .

Edytowane przez blantman
Odnośnik do komentarza

Ja sobie reinstalowałem mojego TVika, nie podłączam go na razie do netu co by durnych appek nie aktualizował (choć sam system i tak się z updgrade'ował) i śmiga jak burza. Cholera jednak podoba mi się ten tvik że szkoda byłoby go sprzedać (no i ta czerń).

 

Blanciu mam w zasadzie tak samo.  Zapisuje mi ustawienia pod dany kabelek i nie muszę się męczyć z przełączaniem. Najciekawsze jest w sumie to iż nawet jak użyje ten sam kabel HDMI do konsoli po czym podepnę go do lapka to z miejsca wykrywa jaki to sprzęt i od razu z trybu gra przełącza się na tryb komputer (jakaś magia). Tak swoją drogą jaki w twoim szanownym TViku masz OS? 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...