Skocz do zawartości

Noob kupuje telewizor bądź monitor pod PS5/XSX


Antares

Rekomendowane odpowiedzi

W sklepie dużo nie zobaczysz. Tam wszystko wygląda pięknie bo jest mocne światło.

 

Jedyna opcja to brać w sklepie gdzie można TV oddać. W razie jakichś wad lub własnego widzi mi sie oddajesz/wymieniasz i po sprawie.

 

Jak trafisz Sonego bez wad (o co nie jest łatwo bo te TV cierpią na straszny clouding) to bedziesz zadiwolony.

Odnośnik do komentarza

Ja kupując swój TV, zauważyłem że w sklepach te biedne telewizory, mają odpalone ładne demka pokazowe, a te lepsze telewizory - mają odpaloną reklamę w Power Pointcie, chyba w rozdzielczości 800 x 600, bo wali pikselami. I obowiązkowo stoi wielki kloc z przesyconymi kolorami i odpalonym jakimś fajnym demkiem pokazowym:

 

Maciek: jak chcesz testować HDR, to filmy z jutuba nie włączają sięw HDR.

Odnośnik do komentarza

Potrzebuje ekranu do sypialni. Od kiedy dziewczyna dorwała się do ESO, TV w salonie ciągle zajęty. Ekran tylko pod x0 i ps4 + netlflix z wyrka. Odległość od ekranu to ~1,5m. Myślę, że max ekran to 32 cale. Nie wiem czy pakować się w TV, czy lepiej kupić jakiś monitor.

 

Na celowniku mam:

 

Monitor Samsunga: http://www.ceneo.pl/45209431

Sony 32W750: http://www.ceneo.pl/43865422  Mam w salonie 55w809c i jest kosa

 

Bądź trochę mniejszy monitor BenQ 2755Hm: http://www.ceneo.pl/36068138 on jest na TN i nie ma regulacji, ale podobno do sieciowych fps dobry

 

Wcześniej miałem w sypialni podłączony monitor Dell 27 i wielkość była wporzo. Niestety trochę smużył i poszedł do żyda.

 

Co brać?

Edytowane przez methodment
Odnośnik do komentarza

czy ten Samsung od grzybiarza lepszy? Jest w media expert za 1900, tylko pan powiedział, że to bubel. Ja do niego, że grzybi zachwalał, a on żebym tego nie brał.

I co tam kupiłeś? Wiesz, koleś w sklepie musi opchnąć jakieśtam modele i będzie tak pierdzielił. Mi tak samo odradzał mojego KS7000, a teraz bym sobie pluł w brodę, że kupiłem TV bez HDR. A gościu polecał jakiś zeszłoroczny model, który recki miał słabe, ale opchnąć trzeba staroć, bo nie ma miejsce na nówki.

To co ja Ci podesłałem, nie widziałem tego tv na żywo, ale opinie na necie ma dobre.

Edytowane przez grzybiarz
Odnośnik do komentarza

wiem też czytałem opinie i ciężko znaleźć było nie przychylną. Skończyłem rozmowę z gościem jak spytałem go o input lag, a on nie widział co to i nastała krępująca cisza. Odszedłem, nie próbował mnie zatrzymać. 

 

nie mogę znaleźć nic na temat lagu w wyżej wymienionych modelach. W Samsungu wiem, że jest trochę poniżej 40. Nie miałem też ostatnio za bardzo czasu zrobić większego rozeznania i nie kupiłem jeszcze nic. Pewnie wziąłbym pierwszy lepszy z półki i byłbym zadowolony.

Odnośnik do komentarza

Panowie ma ktoś może Samsung 40KU6000 ? Za dużo na tv wydawać nie chcę(OLED LG +/- 3-4k euro to już spora przesada) a tutaj za 500e jest telewizor z 4k i hdr więc i na ps4 pro będzie spoko. Tylko dość mało opinii na jego temat.

Odnośnik do komentarza

Za jakiś czas wprowadzam się do własnego mieszkania, więc zacząłem poszukiwania najważniejszego sprzętu w domu poza konsolą, czyli telewizora ;)  Na początku szukałem czegoś taniego, ale potem stwierdziłem, że lepiej kupić porządny sprzęt i być gotowym już teraz na premierę Scorpio, aniżeli bawić się w jakieś półśrodki. Z Waszych wypowiedzi i różnych testów wynika, że sensownym rozwiązaniem jest Samsung KS7000. Do jutra w sklepie internetowym RTV Euro AGD można nabyć 49-calowy model ze zniżką 4% (wychodzi 194 zł) i kartą podarunkową 500 zł do wykorzystania w tej samej sieci (co będzie dla mnie mega przydatne, bo czeka mnie jeszcze wybór sprzętu AGD). Poza tym można jeszcze skorzystać z rabatu 100 zł na przyszłe zakupy płacąc Masterpassem, oraz cashbacku 2% przez stronę Planet Plus. Dzięki tej ultimate deluxe cebuli mogę obniżyć efektywną cenę telewizora do około 4 tysięcy złotych (zamiast 4.850 zł).

 

Moje pytanie brzmi - warto brać ten model w takiej cenie? Czy za jakiś czas jego cena i tak spadnie do tego poziomu? Niby nie muszę się spieszyć z zakupem TV, bo możliwe, do mieszkania będę mógł wprowadzić się dopiero na początku przyszłego roku i do tego czasu telewizor będzie kurzyć się w pudle  :dunno:  Z drugiej strony mam wrażenie, że taka okazja może się już nie powtórzyć.

Edytowane przez Vexilium
Odnośnik do komentarza

Za rok się wprowadzasz i już dziś chcesz kupić sprzęt technologiczny, gdzie co pół roku wychodzi coś nowego?

Daruj sobie. Wydaje mi się, że za rok to ten KS7000 będzie tańszy, a w jego cenie pojawi się coś lepszego i... tak będzie w kółko.

 

Nie doprecyzowałem, wprowadzam się najpóźniej na początku przyszłego roku (obstawiam styczeń-luty, choć jak dobrze pójdzie, to może będzie i grudzień tego roku). Na pewno do tego czasu warto byłoby coś postawić w salonie.

Odnośnik do komentarza

Jak szukasz tv docelowo pod Scorpio to kup za rok, beda dużo lepsze tv i tańsze, no chyba że nie masz żadnego tv teraz.

 

SpacierShark123

Tu jest test modelu ciut wyższego, niby wszystko cacy niski input lag 20ms, ale niezbyt jasno świeci ten TV, osobiście poszukałbym czegoś innego.

 

 

Podsumowując, funkcjonalność HDR na KU6400 rozczarowuje, a osoby zainteresowane oglądaniem multimediów w 4K powinny się ograniczyć do standardowego zakresu dynamicznego. Wygląda na to, że w przypadku tego akurat modelu 4K Samsung w kwestii HDR poszedł po linii najmniejszego oporu.

 

http://www.eurogamer.pl/articles/2016-10-13-samsung-ku6400-4k-tv-test

Edytowane przez Fanek
Odnośnik do komentarza

Jeżeli ktos już teraz chce kupić tv 4K z jako takim HDR, musi celować  minimum w te modele:

 

Panasonic DX750

Sony XD80 (mój faworyt) http://www.rtings.com/tv/reviews/sony/x800d

Philips 6501 (od 49')

Samsung KS7000

 

 

Wszystko to są telewizory z 8 bitowa matrycą i systemem FRC który softowo podbija paletę kolorów do 1 mld, co jest podobno nie do odróżnienia przez ludzkie oko względem 10 bitowych paneli. Wszystkie tv poniżej, tych wymienionych nie mają rozszerzonej palety kolorów mimo wparcia dla HDR (jak np Sony XD70 czy 43" Philips 6501).

 

 

Natywne 10 bitowe panele (natywne wsparcie dla rozszerzonej palety) i dodatkow posiadające wysoką jasność (kluczowe przy HDR) to m.in. Sony XD93 i Samsung KS8000, ale koszt tych tv jest znacznie większy.

Edytowane przez mattaman
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

mattaman rzeczywiście masz racje, Samsung reklamował KS7000 wcześniej jako model z 10-bitową matrycą, ale jak sie okazuje ma 8-bit + FRC:

8-bit+ FRC- 1073741824 colors
10-bit - 1073741824 colors

 

nie do odróżnienia przez ludzkie oko i cena sporo niższa. Wiedze o nowych telewizorach masz chyba większą od niejednego Pana testującego tv ;) , a wiesz coś o tych modelach?

 

LG UH6507  20ms  - to chyba jednak pseudo 4K?

LG UH668V  32ms

Sony XD8505  35ms

 

Zostawiam też aby w domu o nich poszukać.

Edytowane przez Fanek
Odnośnik do komentarza

Jeżeli ktos już teraz chce kupić tv 4K z jako takim HDR, musi celować  minimum w te modele:

 

Panasonic DX750

Sony XD80 (mój faworyt) http://www.rtings.com/tv/reviews/sony/x800d

Philips 6501 (od 49')

Samsung KS7000

 

nie polecam opcji nr3

mam świeżutkiego pus6561 (różnica między 6501 to tylko ambilight 3/ambilight2 ) i ten tivik jest cieniutki jak barszcz  - nie polecam

 

w dużej mierze wybór opierałem na teście hdtvpolska  - oni to chyba całkowicie inne telewizory testują bo to co czytam a to co jest faktycznie na ekranie to dwa różne światy

 

tv nie ogarnia szybkich akcji - smugi (delikatne) ale ja już to wychwytuję i jest to nie do przyjęcia

artefakty - kwadraciki wokół postaci - 6561 nie ogarnia a te 120hz to jakiś mit

 

android tv działa średnio - aplikacje mulą, optymalizacja leży i kwiczy

z poziomu tv kilka apek na krzyż w store - z poziomu www niby masz aplikacje zgodne z tv ale taki chrome i takl nie instaluje się

 

na plus (bardzo, bardzo mały plus)  ambi3  - spodziewałem się efektu WOW a jest światełko na ścianie które można domowym sposobem zrobić

Edytowane przez maciekww28
Odnośnik do komentarza

Niestety hdtv polska trochę mało krytycznie podchodzi do niektórych testów.

 

LG UH6507 20ms - to chyba jednak pseudo 4K?

LG UH668V 32ms

Sony XD8505 35ms

 

Wszystkie mają 8bit+FRC. LG nie jest za dobry i co dziwne ten Soniak także. W 4K i HDR ma fatalnie wysoki inputlag, aż 93,6ms (może poprawią to w aktualizacji softu). Jest także na panelu IPS co owocuje słabym kontrastem. W związku z tym niższy model XD80 będzie lepszym wyborem.

 

Jeszcze jedna uwaga co do tv z HDR. Trzeba zwracać uwagę jaki tv ma lag w tym trybie. Niektóre nie pozwalają np. włączyć "game mode" jeżeli jest HDR, co daje zazwyczaj fatalne efekty.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

mattaman rzeczywiście masz racje, Samsung reklamował KS7000 wcześniej jako model z 10-bitową matrycą, ale jak sie okazuje ma 8-bit + FRC:

8-bit+ FRC- 1073741824 colors

10-bit - 1073741824 colors

 

Dajcie jakiegoś linka bo nigdzie nie mogę znaleźć takiej informacji. Zaraz po premierze ludzie myśleli, że to właśnie 8bit+FCR ale okazało się, że jest to jednak po prostu 10bitowy panel. 

Odnośnik do komentarza

Znam stronkę, liczyłem na jakąś inną bo na tej już 3 albo 4 razy zmieniali info ile bitów ma ten panel ;P

 

Pamiętam bo zanim kupiłem 60 calową wersje chciałem się upewnić, że ma matryce Samsunga, a nie tak jak w zeszłorocznych modelach 55 miał Samsunga, a 60 Sharpa.

Edytowane przez Ins
Odnośnik do komentarza

no nie mowice, ze nagle sie okaze ze Samungi 7000 maja 8 bitowe matryce.

I w takim razie 10 bitowa matryc w 9000 czym sie rozni, skoro wyswietla tyle samo kolorow ?

Tylko czekac na nowa technologie HDR HD w przyszlym roku na tivikach z 10bitowa matryca!

Edytowane przez easye
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...