Skocz do zawartości

Noob kupuje telewizor bądź monitor pod PS5/XSX


Antares

Rekomendowane odpowiedzi

Zaciekawiło mnie czy ten panel jest faktycznie 8bitowy i wychodzi na to, że jest to jedna i jedyna stronka, która podaje takie info, a tak naprawdę nie mieli jak tego sprawdzić. Wszyscy twierdzą, że jest to 10bitowy panel, od użytkowników, po recenzentów i samego producenta.
 

 

 

They have been wrong before. It is the only site/source claiming it to be 8-bit. Samsung (and everyone else) have confirmed it to be 10-bit several times. It is also listed as 10-bit on the Samsung website. And you still only believe that one site you mention!? Why don't you just test it for yorself? Go to a store and compare the different models side by side with a UHD (HDR) movie - the colors are the same with no dithering. It is a 10-bit panel

 

Tak jak matrycę można sprawdzić w menu serwisowym tak nie ma jak stwierdzić ilo bitowy jest to panel poprzez grzebanie w ustawieniach albo rozebranie telewizora na części.

Odnośnik do komentarza

Mam nadzieję, że znowu nie wsadziłem kija w mrowisko, I'm out :P

Dodam tylko, że w moich oczach portal hdtvpolska coraz bardziej jest poddawany w wątpliwości, jak w przypadku Phlipsa strone wcześniej i jest to już któryś przypadek.

 

Co do tego KS7000 znalazłem też wpisy na hdtv.com.pl, że jest to 8-bit + FRC, ale jak nie widać różnicy ludzkim okiem to odłożyć temat i zapomnieć.

Odnośnik do komentarza

Ja tam z Philipsa jestem zadowolony, każdy może ma inne oko i wymagania ale oglądałem na nim kilka meczów i dla mnie tam się nic nie mazalo. Oglądam na nim głównie TV i filmy i do tego sprawdza się bardzo dobrze. Jak się tak by człowiek wczytywal w fora to by nic nie kupił bo każdy TV ma jakieś "ale", połowa ludzi na forum pewnie ma jakieś telewizory z wadami wytykanymi w każdym teście a nawet o nich nie wie (w tym pewnie ja)

Odnośnik do komentarza

Przeglądając stronę Media Marktu spodobał mi się Philips 49PUS6501/12 ale 49 cali to duuużo za dużo . Istnieje jakiś tv w granicach 40 cali z hdr i 4k w rozsądnej cenie ?

A samsung 40KU6450?

Edytowane przez SpacierShark123
Odnośnik do komentarza

Jest w sony center z 5 letnią gwarancją, ale jak musisz kupić w MM to wyboru praktycznie nie masz żadnego w tej wielkości.

 

No chyba że mają tego Panasa.

 

edit:

I tyle w temacie tv z HDR do grania http://uk.rtings.com/tv/reviews/by-usage/hdr-gaming/best

Kurcze źle sprawdziłem , chodzi o ten model ? http://tiendas.mediamarkt.es/p/tv-led-43-sony-43xd8005-ultra-hd-4k-1333929 , lecę w niedziele ogarnąć na własne oczy ale wygląda ciekawie i cena zayebista.

Odnośnik do komentarza

Dużo dobrych opinii słyszałem o OLED-ach , które miażdża zwykłe LCD . Nie miałem okazji bawić się takim telewizorem bo i cena zaporowa i 55 cali to dużo za dużo jak dla mnie. Wiadomo czy jakaś jeszcze firma ma wystartować z OLED-ami? Cena zaporowa pewnie przez fakt że obecnie LG jako jedyne takie udostępnia.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...