Skocz do zawartości

Noob kupuje telewizor bądź monitor pod PS5/XSX


Antares

Rekomendowane odpowiedzi

Ja mam do tego (i komputera) specjalne okulary ochronne antyrefleksy zerówki żeby oczka chronić od żlych czymników. Bardzo polecam.

 

Nie wiem co to ustawienia oczo.(pipi)ne ale gram na w gierki video jakies 27 lat, do tego dużo kompa i jakoś nie narzekam na ZIARNICĘ OCZNĄ czy inne wady wzroku. Myślisz że HDR mnie pokona?

Edytowane przez balon
Odnośnik do komentarza

Znalazłem taką fotkę, po prawej z HDr, po lewej bez. Wiem, e nie da się w ten sposób ocenić ale tak z grubsza to tak wygląda ? Plaża po prawej czyli z HDR-em jest wg. mnie dużo bardziej realistyczna.

(...)

To zobrazowanie jest tak samo odpowiednie, jak pokazywanie kolorowych grafik, na czarno-białym monitorze :)

Największe wrażenie zrobiły na mnie demówki pokazowe w HDR. I nie tylko na mnie, ale jak odpalam znajomym np. te "szachy" http://demo-uhd3d.com/fiche.php?cat=uhd&id=145 to wszyscy krzyczą "wow".

W Uncharted, czy Infamous First Light, tego tak nie widzę.

Większe wrażenie robi HDR, niż gierki 4K - zresztą obecne konsole są za słabe do 4K. W sumie gdyby nie Prosiak4K i nowy xbox, to chciałbym dobre FULL HD, 60 klatek i mocne HDR. I taki tv by styknął.

PS. Chętnie obejrzałbym jakiś film w ULTRA HD z HDR, ale nie mam odtwarzacza :/ - daj ktoś linka do jakiegoś pliku mkv :)

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Fotka pochodzi z tego forum https://www.reddit.com/r/gaming/comments/5bwdc5/uncharted_4_sdr_left_vs_hdr_right/

 

Zdaję sobie sprawę oczywiście z tego, że nie da się pokazać HDR-u na zdjęciu czy filmie ale może chociaż jakaś namiastka.

 

@Grzybiarz - Z biegiem czasu na pewno będzie coraz więcej gier, które będą coraz lepiej wykorzystywać HDR.

Odnośnik do komentarza

Filmów UHD z HDR na mkv nie ma, sam UHD się znajdzie.

 

Sampl Mad Maxa i Lego (ale chodzą tylko na Panasonicach) http://demo-uhd3d.com/fiche.php?cat=uhd&id=141 , http://demo-uhd3d.com/fiche.php?cat=uhd&id=142

Sampl Life of Pi oraz Exodus (chodzą wszędzie) http://hdrsamples.com/life-of-pi-4k-uhd-hdr-sample-footage/ http://hdrsamples.com/exodus-4k-uhd-hdr-sample-footage/

Edytowane przez Malibu
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

 

Nie No ale gdy Gmeru narzekał , na wszystko bez HDR , ja to mam : źródło światła , latarnie , miasto w tle . Mogę to stwierdzić po filmiku !

 

9727b3ba5d114c09121ac4e769d20817.jpg

 

Problem z HDR-em jest taki, że nie można go pokazać na filmiku czy zdjęciu, coś tam może będzie widać ale generalnie efekt jest gdy się to zobaczy na własne oczy na ekranie, który to obsługuje. Piszę to oczywiście na podstawie tego co czytałem, bo sam też nie miałem okazji tego zobaczyć na takim ekranie. Gmeru tam mówił na podstawie tej latarki z tego co pamiętam, że przy włączonym HDR widać w niej detale, widać środek latarki, elementy świetlne są jaśniejsze zachowując ich detale oraz zachowując przy tym detale w ciemniejszych obszarach. Bez HDR natomiast w tym miejscu jest jasna plama bez detali, czyli tak jak u Ciebie na zdjęciu.

 

Oglądałem na yb ten filmik na swoim w805c bez HDR i widziałem środek i detale lampki a nie tak jak tutaj masz na zdjęciu.Cuda? :pawel: 

Odnośnik do komentarza

Ok, udało się wrzucić online wersję poradnika na temat wyboru wyświetlacza do konsoli. Wiem, że zawsze można by dodać coś jeszcze - w miarę możliwość dorzucę coś z niższych modeli. Wszystko znajduje się na portalu: https://hdtvpolska.com/przeglad-telewizorow-dla-gracza-2016-jaki-wybrac-wyswietlacz-do-konsoli/

 

Co do tych ocen HDR> Oczywiście, że nie jestem żadnym wyznacznikiem ale na pewno piszę czy mówię rzeczy oparte na dużym doświadczeniu. To, że wszyscy się uczymy to chyba jest jasne? Mnie tez się zdarzy ale od razu o tym mówię i prostuję. Natomiast naprawdę ciężko jest o tym pisać. Życzę każdemu by miał okazję zobaczyć HDR na Panasonic DX900 / Sony ZD9 / Samsung KS9500. Na żywo. Bo ja o fotach czy filmach nie będę dyskutować - to mimo wszystko bezcelowe.

 

Stawiam też, że w przyszłym roku zobaczymy więcej nitów w niskich modelach. Ale na ten moment taki Samsung KS7000 czy Panasonic DX750 naprawdę dają radę. Soul posiada DX750 to naprawdę ma o czym pisać. Prawie 500 nitów to już się dzieje.

 

Aha, parę dni temu robiłem pokaz GT Sport na imprezie PlayStation i jak odpaliliśmy wąski gamut i szeroki to wszystkim opadły szczęki na ziemię. Mazda MX-5 w garażu była prawie pomarańczowa w rec709. A na Rec2020 krwiście czerwona. To właśnie kolory zrobiły największą różnicę. Nie zapominajcie o tym.

 

15350672_10154284396922017_3904481360025

Edytowane przez -gmeru-
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Też mnie to zastanawia. Ten tv do niczego się nie nadaje z tego co czyta się w necie. Ludzie zwracają te tv na potęgę.

potwierdzam. sam zwracałem dwa egzemplarze, co opisałem kilkanaście stron wczesniej. ostatecznie wymienilem na panasa dxm710 (to samo co dx700) i moze warto byloby go dodac do listy wsrod tych najtanszych

Odnośnik do komentarza

Oczywiście wiem, że za 2-3 lata TV będą o wiele lepsze (...) Jeśli tak, to mógłbym poprosić o jakieś propozycje dobrego i rozsądnego cenowo FHD? 

Lepsze to już były: CRT - genialny input lag, katy widzenia, brak smużenia, głęboka czerń, kontrast (w tym brak siwej poświaty). Od tego czasu są TV coraz gorsze i gorsze, nawet lepsze CCFL zastąpiły szkodliwe LEDy (=ból głowy). Ba nawet szybsze matryce (Hz) są szkodliwe (pomocne gdyby podesłać tam tyle samo fps, bez tego rozmycie zastąpione jest ohydnymi krawędziami). Sam chcę coś kupić, ale nie ma co. 4K to kpina.

 

Jeśli obracasz głową lewa - prawa aby zobaczyć co się dzieje na ekranie to jest za duży

Jest dużo gorzej, chodzi o koncentrację. Bez ruszania głową da się zobaczyć ścianę 10 m z odległości 10 cm, ale szansa na szybkie trafienie w cel po boku jest minimalna. W efekcie już 1080p jest na granicy możliwości (99% ludzi siedzi powyżej zalecanych odległości), trudno zobaczyć boki z koncentracją 100%. 4K to kpina, tu odległości są drastyczne (albo wybierasz nos przy ekranie i szczegóły albo trafianie w cel z boku).

 

No jeśli chodzi o płynność to i na moim Sony w8 piłka nie zostawia smugi

1. Czas reakcji jest zmienny. Np. panel 4 ms (realnie od 2,9 do 44 ms, tftcentral).

1a. Smug szukaj w ciemnych scenach (na meczu ich nie ma, choć jak się dokładnie przyjrzysz to zobaczysz smugę o szerokości ok.1/2-1/3 piłki).

2. Można porównać z CRT: biegniesz w lewo/prawo i patrzysz na krawędzie (np. latarnie, gość w białym ubraniu na ciemnym tle, drzwi). Na CRT brak rozmycia, na LCD jest.

2a. Ale nawet w jasnych scenach obracając kamerę (wolno lub szybko) można zobaczyć jak LCD smuży (cały ekran niewyraźny), głowa boli od tego rozmycia.

3. Większość problemów powoduje sample and hold oraz VA, S&H to niemal 100% rynku, zaś VA to z 90%. BTW. matki IPS też smuży (ponad S&H).

Edytowane przez Arek_
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...